26 مرداد، 1401

چالش تامین سوخت زمستانه

دسته‌بندی: اخبار روز

1400/9/7 19:39

چالش تامین سوخت زمستانه

دسته‌بندی: اخبار روز
19:39:00 1400/9/7

درحال‌حاضر به‌دلیل افزایش بی‌سابقه مصرف گاز در بخش خانگی، محدودیت‌ها در سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها و صنایع عمده همچون سیمان آغاز شده تا از افت فشار گاز در شبکه سراسری جلوگیری شود، اما آن‌طور که سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده محدودیتی برای تامین سوخت مایع ازسوی وزارت نفت وجود ندارد و کارخانه‌های سیمان می‌توانند حداکثر ظرف ۲ هفته مخازن سوخت خود را تکمیل کنند.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این زمینه به ایسنا گفت: در صورت قطع گاز، کارخانه‌های سیمان می‌توانند درخواست دریافت سوخت مایع موردنیاز خود را در سامانه سدف ثبت کنند.

وی با اشاره به اینکه به‌تازگی محدودیتی برای صنایع ایجاد شده، اظهار کرد: به صنایع سیمان اخطار قطع گاز داده شده و برای اینکه آنها بتوانند سوخت مایع دریافت کنند باید حتما درخواست خود را در سامانه سدف ثبت کنند و شرکت ملی پخش نفت کوره را به‌صورت اعتباری با نرخ گاز طبیعی در اختیار آنها قرار می‌دهد.

کاهی با بیان اینکه به میزان ظرفیت مخازن سوخت مایع، سوخت در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌گیرد، گفت: صنایع، مخازنی را برای ذخیره‌سازی‌ سوخت جایگزین در اختیار دارند که به همان میزان سوخت مایع در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلی از نظر تامین سوخت مایع وجود ندارد، تصریح: صنایع حتما باید درخواست خود را ثبت کنند و بعد از آن سوخت در اختیار آنها قرار می‌گیرد. کرامت ویسی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز پیش از این گفته بود تسهیلاتی ایجاد شده تا صنایع بتوانند حتی در صورت تامین نشدن نقدینگی، سوخت را به‌صورت اعتباری خرید کنند.

همچنین صنایع دیگری که امکان استفاده از سوخت دوم را دارند، امکان تامین آن در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با همان نرخ یارانه‌ای وجود دارد.

 

برچسب: اخبار روز ، صفحه ۵ ، شماره ۱۹۴۱https://www.smtnews.ir/direct/7638

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


روزنامه صمت

جستجو


  |