جمعه 24 فروردین 1403 - 12 Apr 2024
کد خبر: 96113
تاریخ انتشار: 1402/08/06 13:29

آغاز فعالیت نمازیاران در آموزش و پرورش/ دانش‌آموزان فایل صوتی نماز خواندنشان را در یک سامانه دولتی برای داوری بارگذاری کنند

آغاز فعالیت نمازیاران در آموزش و پرورش/ دانش‌آموزان فایل صوتی نماز خواندنشان را در یک سامانه دولتی برای داوری بارگذاری کنند
آغاز فعالیت نمازیاران در آموزش و پرورش/ دانش‌آموزان فایل صوتی نماز خواندنشان را در یک سامانه دولتی برای داوری بارگذاری کنند

از همه مدیران خواسته شده همه دانش آموزان یک فایل صحیح خوانی نماز از خود، در سامانه my.medu.ir بارگذاری کنند تا داوری توسط نمازیاران انجام شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، از آغاز فعالیت نمازیاران در بستر سامانه یکپارچه آموزش و پرورش خبر داد.

اصغر باقرزاده، در پنجمین دوره توانمندسازی کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور گفت: با توجه به ضرورت استفاده از ظرفیت والدین دانش آموزان در راستای اجرای برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی، از همه مدیران مدارس خواسته شده است اسامی ۶ نفر از والدین علاقه مند و توانمند در قالب نقش‌های نمازیار، پاسخ یار، رصدیار، اردویار، رقابت یار و تشکل یار را در سامانه سیدا ثبت کنند. همچنین از همه مدیران خواسته شده همه دانش آموزان یک فایل صحیح خوانی نماز از خود، در سامانه my.medu.ir بارگذاری کنند تا داوری توسط نمازیاران انجام شود.

وی ادامه داد: تاکنون قریب به ۲۰ هزار مدرسه اقدام به ثبت مشخصات والدین کردند و حدود ۱۲۰ هزار نفر از والدین فعال و علاقه مند در قالب این ۶ نقش شناسایی شدند.

باقرزاده افزود: در مرحله بعد از ثبت مشخصات افراد، به دنبال این هستیم که دسترسی‌های لازم برای هریک از نقش‌ها در بستر سامانه یکپارچه وزارت آموزش و پرورش فراهم شود تا این افراد بتوانند باری را از روی دوش مدیران مدارس در زمینه پیگیری امور پرورشی و فرهنگی بردارند. در اولین گام، امکان فعالیت نمازیاران فراهم شده است.

وی ادامه داد: برای افرادی که به عنوان نمازیار توسط مدیران مدارس تعریف شدند، به صورت خودکار، صفحه کاربری ایجاد می‌شود تا با وارد کردن کلمه عبور و نام کاربری، در آزمون برخط الکترونیک شرکت کنند و در صورتی که توانمندی آنان بر اساس این آزمون احراز شود، به فایل‌های صحیح خوانی دانش آموزان خود دسترسی پیدا می‌کنند و می‌توانند نسبت به مشاهده و بررسی این فایل‌ها و البته داوری آنها اقدام کنند.

باقرزاده گفت: سامانه بدین صورت تدارک دیده شده است که والدین موفق از نظر عملکرد، با تأیید کارشناسان ادارات آموزش و پرورش می‌توانند ارتقا پیدا کنند و به فایل‌های صحیح خوانی نماز دانش آموزان مدارس دیگر نیز دسترسی داشته باشند. سیستم تشویقی و امتیازدهی نیز برای افراد در این زمینه تدارک دیده شده است و به زودی برای پنج نقش دیگر والدین در سامانه، دسترسی‌های لازم جهت شروع فعالیت داده خواهد شد.

منبع:مهر


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4mxrgb