جمعه 28 اردیبهشت 1403 - 17 May 2024
کد خبر: 9439
تاریخ انتشار: 1400/10/08 14:29

درخشش فولادمبارکه در جشنواره ملی صنعت سلامت‌محور

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه با کسب بالاترین امتیاز میان ۷۶ شرکت صنعتی، به عنوان سازمان‌ پاسخگو و مسئولیت‌پذیر حوزه سلامت کشور با چشم‌انداز بهبود و توسعه مستمر فرآیندهای سلامت‌محور، موفق به دریافت تندیس زرین چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت‌محور گردید.

حسین مدرسی‌فر مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست فولاد مبارکه در گفت‌وگویی اظهار کرد: چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت‌محور با رویکرد ارتقای سلامت صنایع تولیدی و خدماتی و معرفی سازمان‌های پاسخگو و مسئولیت‌پذیر حوزه سلامت کشور، با چشم‌انداز بهبود و توسعه مستمر فرآیندهای سلامت‌محور امروز ۷ دی‌ماه ۱۴۰۰ با حضور مقامات عالی و مسئولین سلامت در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره پایش، رتبه‌بندی، اعتباربخشی و تشویق مجموعه‌ای متعهد به امر سلامت و تشکیل کارگروه‌های تخصصی سلامت‌محور در صنایع تولیدی و خدماتی و همچنین فرهنگ‌سازی در جهت تغییر نگرش صنایع در راستای ارتقای سلامت و بهداشت کشور است که با همکاری و همراهی جوامع دانشگاهی، انجمن‌های علمی و حمایت سازمان‌های متولی سلامت کشور در تلاش است، سلامت‌محوری را در مرکز توجه اولویت سیاست سازمان‌ها قرار دهد.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: واحدهای نمونه و منتخب کشور در طرح شناسایی و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی پایش و رتبه‌بندی گردیده و در پایان ۷۶ سازمان متعهد به امر سلامت از طریق رسانه‌های مختلف به عموم مردم معرفی شدند؛ بخش دوم جشنواره با رویکرد ارتقای سلامت صنایع تولیدی و خدماتی از ابتدای سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کرد که در آن بیش از ۵۰ سازمان صنعتی،تولیدی و خدماتی مشارکت کردند و در پایان ۳۲ مجموعه وارد بخش رقابتی و ارزیابی جشنواره شدند.

وی ادامه داد: از مهمترین اقدامات صورت‌گرفته در این دوره، برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوعات تشریح مفهوم صنعت سلامت‌محور، تفسیر مدل ارزیابی و مشاوره علمی از سوی دبیرخانه جهت آشنایی هرچه بیشتر مجموعه‌های حاضر با شاخص‌های ارزیابی سلامت‌محور بوده است.

مدرسی‌فر اذعان داشت: همچنین، جهت ارائه راهکارهای دقیق‌تر، همراهی مؤثرتر و صحه‌گذاری فرایند ارزیابی، از ۱۰ واحد برتر و داوطلب در صنایع مختلف بازدید حضوری به عمل آمد و گزارش آن نیز به هیأت داوران ارائه و در راستای بهبود و ارتقای سلامت به سازمان‌ها توصیه‌های لازم صورت گرفت.

وی در پایان اضافه کرد: شرکت فولاد مبارکه با کسب بالاترین امتیاز میان ۷۶ شرکت صنعتی، به عنوان سازمان‌ پاسخگو و مسئولیت‌پذیر حوزه سلامت کشور با چشم‌انداز بهبود و توسعه مستمر فرآیندهای سلامت‌محور، موفق به دریافت تندیس زرین چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت‌محور گردید.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2onml4