پنج‌شنبه 23 فروردین 1403 - 11 Apr 2024
کد خبر: 85813
تاریخ انتشار: 1402/01/16 12:02

علت مرگ کیومرث پور احمد | خودکشی کیومرث پوراحمد + بیوگرافی کیومرث پوراحمد

با توجه به بررسی‌های اولیه، دادستان گیلان اعلام کرد که بازپرس در مورد خودکشی کیومرث پوراحمد شواهدی را در دست دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، سید مهدی فلاح میری، پس از تأیید خبر درگذشت کیومرث پوراحمد ، اعلام کرد که تیم بازپرس ویژه قتل به محل حادثه فرستاده شده و پس از بررسی‌های اولیه، نظر آنها بر این بود که این کارگردان سینما به خودکشی روی آورده است. با این حال، واکاوی جزئیات مورد نیاز برای یک بررسی دقیق قضایی می‌باشد.

وی افزود: کیومرث پوراحمد ساعت یک بامداد روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۱۶ در یکی از واحدهای دهکده ساحلی انزلی فوت کرده است.

دادستان مرکز استان در پایان گفت: درحال حاضر جسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد تا علت تامه مرگ بررسی و خبر تکمیلی متعاقبا اطلاع رسانی شود.

کیومرث پوراحمد فعالیت خود را با نقدنویسی به خصوص در ماهنامه فیلم آغاز کرد و از ۱۳۵۳ با دستیاری در مجموعه تلویزیونی آتش بدون دود وارد سینما شد. فیلم شب یلدا الهام‌گرفته از زندگی خود اوست. پوراحمد شرح حال خود را در کتابی تحت عنوان «کودکی نیمه‌تمام» منتشر کرده‌است. مادرش، پروین‌دخت یزدانیان با بازی در فیلم‌های او، کار بازیگری را آغاز کرد و آثار برجسته‌ای با بازی او به ثبت رسید. دخترش، مریم پوراحمد هم در فیلم شب یلدا به ایفای نقش پرداخته‌است. فیلم مستندی دربارهٔ زندگی پوراحمد به نام (دربارهٔ کیومرث پوراحمد) به کارگردانی اردلان عاشوری در سال ۸۳ ساخته شده‌است. این فیلم در بخش مستندهای بلند بیست و سومین جشنواره فجر حضور داشته‌است. پوراحمد در سال ۱۳۸۵ فیلم اتوبوس شب را ساخت که مورد تحسین منتقدان و عموم قرار گرفت.پرونده باز است، آخرین فیلم او بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4mxoky