چهارشنبه 30 خرداد 1403 - 19 Jun 2024
کد خبر: 85675
تاریخ انتشار: 1402/01/11 17:06

مسافران شمال بخوانند | از این جاده به شمال سفر کنید !

رئیس پلیس راهور اعلام کرد که خستگی و عدم تمرکز رانندگان به عنوان عامل اصلی تصادفات و تلفات جاده‌ای شناخته شده است. وی همچنین بیان کرد که ترافیک در برخی مناطق نیمه سنگین یا حتی سنگین است و بهتر است مسافران در طول سفر خود، استراحت کافی داشته باشند و نکات ایمنی را رعایت کنند.

رئیس پلیس راهور با تأکید بر اینکه خستگی و عدم تمرکز رانندگان به‌عنوان عامل اصلی تصادفات و تلفات جاده‌ای شناخته شده است، افزود که در برخی مناطق ترافیک ها نیمه‌سنگین یا حتی سنگین هستند. بهتر است مسافران در طول سفر خود، استراحت کافی داشته باشند و نکات ایمنی را رعایت کنند.

همچنین، سردار سید کمال هادیانفر اعلام کرد که تا روز گذشته (۱۰ فروردین) حدود ۳۹۵ میلیون تردد بین استانی و بین شهرستانی انجام شده است. او افزود که این ترددها در طول روزهای نوروزی نسبت به سال گذشته حدود ۵ درصد و نسبت به نوروز سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته‌اند که البته نشان‌دهنده روند طبیعی و مناسبی است

وی افزود: متاسفانه طی همین ۱۵ روز ایام نوروزی و تعطیلات در اثر تصادفات حدود ۶۶۶ نفر فوت شدند. عامل ۷۶ درصد این تصادفات وارونگی خودرو به دلیل خستگی و طی ساعات ۱۲ ظهر تا ۸ شب رخ داده است. رانندگان باید دقت لازم را داشته باشند و نکات ایمنی را رعایت و حتما از کمربند ایمنی استفاده کنند.

رییس پلیس راهور ادامه داد: در محورهای استان اردبیل بارش‌ برف گزارش شده است که به طبع کاهش دما را نیز به همراه دارد و این شرایط جوی به‌ویژه در مسیرهای انحرافی خطرات بیشتری دارد و توصیه ما این است که در این مسیرها از زنجیرچرخ و ابزارهای امنیتی استفاده شود.

وی افزود: بیشتر از همه استان‌ها انباشتگی جمعیتی در استان‌های گیلان و مازندران است که در این روزهای پایانی شدت بازگشت‌ها نیز بیشتر شده است. شدت ترافیک در برخی نقاط و در برخی مواقع سنگین و برخی مواقع نیز نیمه‌سنگین است. جاده چالوس نیز از شمال به جنوب یک طرفه شده است مسافران نمی‌توانند از این مسیر به شمال بروند و باید از مسیر قزوین و یا هراز به سمت شمال حرکت کنند و جاده هراز نیز به‌صورت دو طرفه برای تردد مسافران فراهم است.

سردار هادیانفر در پایان درباره محورهای جنوبی کشور تصریح کرد: در محورهای جنوبی کشور، ترافیک به‌صورت روان در حال جابه‌جایی است اما نکته مهم این است که تصادفات عموما در ۳۰ کیلومتری شهرها و در مسیرهای طولانی رخ می‌دهد بنابراین رانندگان استراحت و رعایت نکات ایمنی را در مسیر مدنظر داشته باشند و رعایت کنند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/48569k