چهارشنبه 05 اردیبهشت 1403 - 24 Apr 2024
کد خبر: 19192
تاریخ انتشار: 1401/06/01 23:13
بزرگ‌ترین انحراف در فولاد، انتصاب افراد فاقد تخصص در پست مدیریتی بود

همکاری فولاد مبارکه با نهادهای نظارتی

انتصاب افراد فاقد تخصص در مناصب مدیریتی، بزرگ‌ترین انحراف در فولاد مبارکه بود، برهمین اساس نیز در ۱۰ ماه اخیر تغییرات زیادی در مناصب مدیریتی این شرکت انجام شد.

محمدیاسر طیب‌نیا در رابطه با گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از بررسی تخلفات انجام‌گرفته در دوره گذشته‌ِ مدیریت شرکت فولاد مبارکه در دولت قبل، اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه اصفهان موضع رسمی خود را در رابطه با این مسئله اعلام کرده و به‌طورقطع هرگونه همکاری را با نهادهای نظارتی برای روشن شدن ابعاد این مسئله انجام خواهد داد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه تشخیص جرم و تخلف هر مورد از این پرونده در صلاحیت قوه قضاییه است، اذعان داشت: گزارش کامل این موضوع با رأی نمایندگان مجلس به قوه قضاییه ارجاع شده،بنابراین بررسی این مسئله بعد از این برعهده قوه قضاییه است و باید توسط آن نهاد رسیدگی شود. به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد مبارکه، وی تاکید کرد: در مشی انقلابی‌گری هیچ‌گونه تعارف و اغماضی در برخورد با فساد پذیرفته نیست،اما اطلاق فساد به همه موارد مطرح‌شده در گزارش تحقیق و تفحص جای مداقه و بررسی بیشتری دارد. طیب‌نیا با بیان اینکه این گزارش، مربوط به دوره مدیریت شرکت فولاد مبارکه در دولت قبل است، افزود: باتوجه به دغدغه‌ها و انتظارات مردم از دولت انقلابی، از زمانی که مسئولیت شرکت را برعهده گرفته‌ایم، درصدد اصلاح بوده‌ایم. تاکنون نیز اصلاحات بسیاری انجام شده، ضمن اینکه نخستین تغییرات در دولت جدید، تغییرات در شرکت فولاد مبارکه بود.

بزرگ‌ترین انحراف در فولاد مبارکه

وی بیان کرد: برهمین اساس، تغییرات و اصلاحات انجام‌شده فولاد نیز درباره افراد و فرآیندها با هدف حرکت در راستای سیاست‌های دولت در شفافیت و مبارزه با انحرافات بوده است. انتصاب افراد فاقد تخصص در مناصب مدیریتی نقطه آغاز انحراف است. طیب‌نیا افزود: بررسی تغییرات براساس این شاخص در فولاد مبارکه طی ۱۰ ماه گذشته در حالی که هنوز گزارش تحقیق و تفحص در مجلس قرائت نشده بود، می‌تواند موید این موضوع باشد که هدف ما بازگرداندن این مجموعه عظیم به ریل اصلی خود و سپردن راهبری آن به افراد متخصص و متعهد بوده است. طیب‌نیا بااشاره به اینکه شرایط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حال‌ حاضر بسیار خوب است، بیان کرد: شاخص‌ها و رکوردهای تولید و حرکت پرشتاب پروژه‌های توسعه نسبت به روند قبل با وضعیت بسیار بهتری در حال انجام است. به‌طوری که ضمن برجا گذاشتن ده‌ها رکورد تولید در چندماهه اول امسال، رشد تولید این شرکت بالغ بر ۱۰ درصد گزارش شده است.

بازگشت به ریل افتخارآفرینی‌ها

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان بیان کرد: همچنین در بخش توسعه خبرهای خوبی برای سهامداران داریم که در آینده نزدیک درباره آنها نیز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد؛ برنامه ما با افق روشنی که برای این مجموعه عظیم صنعتی متصور هستیم، بازگشت به ریل اصلی و افتخارآفرینی‌های همیشگی این شرکت است. وی با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه هرجا که ضروری باشد با نهادهای نظارتی، همکاری لازم را خواهد داشت، گفت: این موضوع مسئله جدیدی نیست و هرجا که سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای نظارتی درخواست همکاری داشته‌اند، ما با آنها به‌طور جدی همکاری کرده‌ایم، زیرا حضور یک ناظر بیرونی را برای مجموعه خود، فرصتی برای شناسایی شکاف‌های احتمالی می‌دانیم. وی در ادامه افزود: تایید یا رد گزارش تحقیق و تفحص مجلس، نیازمند بحث‌های تخصصی و قضایی است. اعداد و ارقامی که بیان شده نیاز به بررسی دارد و عنوان تخلف دادن به همه موارد در رسانه‌ها، اخلاقا و قانونا نیاز به حجت دارد و در هر صورت مطابق با فرمایش رهبر معظم انقلاب، حتی پس از اثبات جرم نیز حفظ آبروی افراد لازم و ضروری است.

 طیب‌نیا بااشاره به تعهد این شرکت در عمل به مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه گفت: در این دوره فولاد مبارکه با نگاه به مسئولیت اجتماعی، عزم خود را برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان جزم کرده و نگاه ما این است که به‌جای مساعدت به ارگان‌های مختلف، به‌دنبال اولویت بخشیدن به حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و طرح‌هایی که منافع عمومی در بردارند، هستیم.

صیانت از جریان تولید

مدیرعامل فولاد مبارکه بر ضرورت اهمیت جلوگیری از حاشیه‌ها و تاثیر مخرب آن بر جریان تولید تاکید کرد و گفت: از زمان سپرده شدن مسئولیت مدیریت فولاد مبارکه که قریب به ۱۰ ماه می‌شود، چند ۱۰ تغییر و جابه‌جایی در مناصب مختلف مدیریتی در گروه فولاد مبارکه را در فرآیندی مستمر و البته آرام در راستای صیانت از جریان تولید، رقم زده‌ایم تا از ظرفیت افرادی که به سیاست‌های جدید متعهد هستند و همراهی لازم را دارند، در کنار کارگران پرتلاش و جهادگران عرصه صنعت و خودکفایی کشورمان در فولاد مبارکه بهره ببریم.

سخن پایانی

فولاد مبارکه موفقیت‌های ارزشمندی در عرصه جهاد اقتصادی به‌ویژه در شرایط سخت تحریمی کشور داشته. این مجموعه اقدام به توزیع بیشترین ارزش میزان سود نقدی سهام در تاریخ بورس کشور و افزایش سرمایه ۸۰.۸۸ درصدی از محل سود انباشته و تقسیم بی‌سابقه ۴۹ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان سود کرده است. وجود و حفظ و صیانت از چنین مجموعه‌ای، در شرایطی که بسیاری از مراکز و بنگاه‌ها زیانده هستند و عملکرد مناسبی ندارند، یک وظیفه ملی است، چرا که این قبیل شرکت‌ها هستند که در کنار منافع اقتصادی و ثروت‌آفرینی به ترویج روحیه امید و نشاط و خودباوری در جامعه می‌پردازند و در مجمع اخیر فولاد مبارکه نیز عملکرد این شرکت در ثروت‌آفرینی و تقسیم سود، موجبات رضایت و خوشحالی سهامداران پرشمار این شرکت را در برداشته است. 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3wowjr