جمعه 25 خرداد 1403 - 14 Jun 2024
کد خبر: 16584
تاریخ انتشار: 1401/02/28 10:00

نمایشگاه خودرو میزبان شاهکار آلمانی+ عکس

نمایشگاه خودروی تهران از روز گذشته آغاز به کار کرده و در یکی از غرفه های آن ۲ دستگاه مرسدس بنز دیده شده است. آیا بنز در ایران مونتاژ می شود؟

نمایشگاه خودروی تهران از مورخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱  رسماً آغاز به کار کرده و هم اکنون علاقه‌مندان می‌توانند از غرفه‌های خودروسازان مختلف ایرانی و خارجی در آن دیدن کنند. گر چه در نمایشگاه امسال خبری از خودروهای روز جهان نبود اما یک مهمان آلمانی خاص در یکی از غرفه‌ها خودنمایی می‌کرد.

تنها نماینده های مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی تهران ۱۴۰۱

دیدن دو مرسدس کلاس E آن هم قبل از اینکه دچار فیس لیفت شوند در نمایشگاه خودروی تهران باعث شد تا گمانه زنی‌هایی درباره مونتاژ این خودرو در کشورمان به وجود بیاید. البته گفتنی است که حضور این خودروها جنبه نمایشی دارد و مسئول غرفه ستاره ایران در پاسخ به سوال درباره مونتاژ آنها در ایران گفته، هر گونه خبری مبنی بر مونتاژ مرسدس بنز در ایران کذب است.

به گفته وی اگر واردات خودرو آزاد شود و امکان همکاری با این شرکت آلمانی باشد، برنامه‌هایی برای مونتاژ در دستور کار دارند. البته این نکته را نباید از نظر دور داشت که در طرح واردات خودرو سقف قیمت برای خودروهایی وارداتی ۲۵ هزار دلار ذکر شده و مرسدس هم خودرویی زیر این قیمت در حال حاضر تولید نمی‌کند.

در واقع می‌توان این طور گفت که حضور ستاره ایران در یکی از غرفه‌های نمایشگاه خودروی تهران صرفاً به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت ایران خودرو است و معنی دیگری ندارد. از طرفی ایران خودرو قصد دارد به زودی ستاره ایران را به عنوان یک شرکت دانش بنیان ثبت کند و از تجربیات و دانش فروش و خدمات بنز در سایر زیرمجموعه‌های ایران خودرو نیز بهره ببرد.

بنز-نمایشگاه-خودرو

بنز-نمایشگاه-خودرو

 
منبع: گجت نیوز

کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2l5rb7