پنج‌شنبه 31 خرداد 1403 - 20 Jun 2024
کد خبر: 85678
تاریخ انتشار: 1402/01/11 18:16

پیش‌بینی دقیق وضع هوای شهرهای ایران در روز سیزده بدر

در روزهای پایانی تعطیلات، یکی از مسائل مهمی که برای بسیاری از افراد مطرح است، وضعیت آب و هوا در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین است.

در روزهای پایانی تعطیلات 1402 ، یکی از سؤالات مهم و مطرح برای بسیاری از افراد، وضعیت آب و هوا در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین است. با این حال، در روزهای گذشته، وضعیت آب و هوا در شهرهای مختلف ایران به صورت طبیعی بوده و در برخی مناطق، پارش‌ها و وزش باد پراکنده دیده شده است. در صورتی که مایل به اطلاعات بیشتر درباره وضعیت آب و هوای روزهای پیش رو هستید، می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

آب و هوای تهران در روز ۱۳ فروردین

آسمان تهران ۱۲ فروردین ماه نیمه ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (۱۳ فروردین ماه) آفتابی با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و برای روز دوشنبه (۱۴ فروردین ماه) آفتابی با حداقل دمای ۷ و با حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی روز ۱۳ فروردین عموما هوای کشور صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد است اما برای برخی مناطق محدود بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

در روز ۱۳ فروردین برای استان‌های خراسان رضوی و ارتفاعات مازندران بارش خفیف و پراکنده در ساعات بعدازظهر انتظار می‌رود.

روز سیزدهم فروردین که با نام سیزده بدر شناخته می شود روزی برای گشت و گذار در طبیعت است و به همین دلیل اطلاع از وضعیت آب و هوا در روز سیزده بدر مهم است. قبل از رفتن به دامان طبیعت بهتر است از وضعیت بارش و دمای هوا در روز سیزدهم فروردین باخبر باشید تا شرایط جوی شما را غافلگیر نکند. با توجه به اعلام سازمان هواشناسی به نظر میرسد ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در اکثر نقاط کشور شاهد آب و هوای سرد خواهیم بود. برای آگاهی از جزئیات بیشتر در مورد هواشناسی سیزده بدر ۱۴۰۲ ادامه مطلب را بخوانید.

پیش بینی وضعیت آب و هوای شهرهای مختلف ایران روز ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از روز شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ توده نسبتا عظیمی از هوای سرد وارد کشور می شود که دمای هوا را به صورت محسوس کاهش خواهد داد. کاهش دما در روز ۱۳ فروردین نیز پابرجا بوده و در اکثر نقاط کشور قابل لمس می باشد. بنابراین پیش بینی می شود سیزده بدر امسال هوای سرد، بارانی، ابری و همراه با وزش بادی را پیش رو داشته باشیم. گرچه در حد پیش بینی است اما ورود موج سرد به کشور تا حد زیادی قطعی است. بنابراین بهتر است در حاشیه رودخانه ها و نقاطی که دور از شهر بوده و امکان آبگرفتی در آن ها وجود دارد تردد نداشته باشید.

پیش بینی وضعیت آب و هوای شمال

وضعیت آب و هوای رشت

آب و هوای بارانی

پیش بینی آب و هوای چالوس

آب و هوای بارانی

پیش بینی آب و هوای گرگان

آب و هوای ابری همراه با بارش باران و رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات

پیش بینی آب و هوای شیراز

آب و هوای آفتابی و گاهی ابری و وزش باد در بعدازظهر

پیش بینی آب و هوای همدان

آب و هوای تا حدودی بارانی و ابری همراه با وزش باد

پیش بینی آب و هوای مشهد

آب و هوای نیمه ابری و ابری همراه با بارش رگبار و وزش باد و کاهش محسوس دما

پیش بینی آب و هوای اصفهان

آب و هوای نیمه ابری و گاهی بارانی همراه با وزش باد

پیش بینی آب و هوای یزد

آب و هوای صاف و گاهی ابری همراه با وزش باد

پیش بینی آب و هوای کرمانشاه

آب و هوای نیمه ابری و آفتابی

پیش بینی آب و هوای تبریز

آب و هوای تا حدودی ابری و همراه با وزش باد

پیش بینی آب و هوای قزوین

آب و هوای آفتابی و ابری همراه با وزش نسبتا شدید باد

پیش بینی آب و هوای اردبیل

ابری، کاهش دما و وزش باد

پیش بینی آب و هوای ارومیه

صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد

پیش بینی آب و هوای بندرعباس

وزش باد و گرد و خاک و دریای مواج

پیش بینی آب و هوای زنجان

صبح صاف گاهی ابری و بعدازظهر وزش باد شدید و گرد و خاک

پیش بینی آب و هوای قم

غبارآلود و ابری با وزش باد

پیش بینی وضعیت آب و هوای کیش

براساس هشدار دریایی سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی هرمزگان و با توجه به پیش‌بینی وضعیت جوی شامل وزش باد‌های شدید جنوب شرقی، جنوب غربی - شمال غربی، وجود تندباد‌های ناگهانی، افزایش ارتفاع موج و تلاطم دریا تردد شناور‌ها با محدودیت روبرو شده‌اند. 

آب و هوا در چابهار

دادکریم بلوچ معاون عمرانی فرمانداری چابهار گفته با توجه به صدور هشدار نارنجی هواشناسی، مسافران و گردشگران از نزدیک شدن و شنا در دریای چابهار خودداری کنند و هموطنانی که در فضای باز چادر زدند می‌توانند از ظرفیت سالن‌های ورزشی و مکان‌های در نظر گرفته شده به منظور اسکان استفاده کنند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/4b5xzd