سه‌شنبه 08 خرداد 1403 - 28 May 2024
کد خبر: 71856
تاریخ انتشار: 1399/01/16 13:30

زندگینامه کامل علیرضا فغانی داور موفق کشور

زندگینامه علیرضا فغانی داور موفق کشور را در این مقاله مطالعه کنید.

به گزارش ستاره پارسی؛ علیرضا فغانی زادهٔ ۱ اردیبهشت ۱۳۵۷ است.علیرضا فغانی در کاشمر استان خراسان متولد شد.علیرضا فغانی داور بین‌المللی فوتبال ایران است که در لیگ برتر فوتبال ایران داوری می‌کرد. از برخی داوری‌های مهم علیرضا فغانی می‌توان به دیدار رفتِ فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، دیدار فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، دیدار فینال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۵، دیدار فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو، دیدار نیمه‌نهایی جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷ و دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز اشاره کرد.علیرضا فغانی در ایران نیز پیشینهٔ داوری در فینال جام حذفی و شهرآورد تهران را دارد.

علیرضا فغانی

 امروز قصد داریم شما را با زندگینامه علیرضا فغانی ، داور موفق و بین المللی فوتبال کشورمان آشنا سازیم. او در سال های اخیر پله های ترقی را با موفقیت بسیار پشت سر گذاشته است و توانسته خودش را به عنوان یک داور سطح بالا در کلاس جهانی به همگان معرفی کند.

او که دقت و سرعت بسیار زیادی در قضاوت کردن دارد، موفق شده است که مهم ترین مسابقات فوتبال را در رده ها و تورنمنت های گوناگون قضاوت کند.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

برای آگاهی بیشتر ، در مورد زندگینامه علیرضا فغانی و آشنایی با افتخارات او در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

علیرضا فغانی

 

زندگینامه علیرضا فغانی

او در اول فروردین ماه سال ۱۳۵۷ در روستای جابوز از توابع شهرستان کاشمر در استان خراسان به دنیا آمد. او در یک خانواده‌ که علاقه زیادی به فوتبال داشتند به دنیا آمد پدر او محمد فغانی، قبلاً نیز به داوری کردن مسابقات می پرداخته و حتی برادرش محمدرضا فغانی نیز به کار مشغول می باشد.

او هم مانند بسیاری از ایرانی ها در زمان کودکی به فوتبال علاقه بسیار زیادی داشت و در تیم های گوناگونی نیز شروع به بازی میکند. او در انتهای منطقه شهر ری که از جنوبی ترین ناحیه های تهران است ، بزرگ شده و طبق گفته خودش، خیلی از دوستانش و هم محله ای هایش به سمت مواد مخدرو یا دیگر کار های خلاف کشیده شده اند و تنها علتی که علیرضا توانسته زندگی سالمی را پشت سر بگذارد،ورزش فوتبال است .

او در زمان نوجوانی خود در تیم نوجوانان باشگاه فوتبال بانک ملی بازی می کرده است. او حتی سابقه بازی برای تیم هایی همچون: شهاب خودرو، اتکا و نیروی زمینی و همچنین شرکت در مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور را نیز به عنوان یک بازیکن در کارنامه ورزشی خود دارد.

اما مطابق با قوانین رسمی، هیچ فردی اجازه ندارد به صورت همزمان هم فوتبالیست باشد و هم داوری انجام دهد. به همین علت، او بین داوری وفوتبال بازی کردن مجبورشد یکی را انتخاب کند و همان طور که همه می دانید انتخاب ادامه دادن داوری انتخابی درست و کاملا به جا بود که سبب شد که او اکنون به عنوان یکی از خبره ترین داورهای فوتبال در تمام دنیا شناخته شود.

 

او بعد از تمام کردن دوران دبیرستانش و ورود به دانشگاه، به ادامه تحصیل در رشته زبان انگلیسی پرداخت و موفق شد در مقطع کارشناسی دررشته زبان انگلیسی فارغ التحصیل شود.

 

آغاز فعالیت حرفه ای علیرضا فغانی

او در سال ۱۳۷۳ به طور جدی وارد حرفه داوری شد و بعد از سپری شدن چند سال و با دریافت تجربه موفق شد در سال ۱۳۸۲ برای نخستین بار یک دیدار از لیگ برتر فوتبال کشورمان را قضاوت کند. او که با انجام قضاوت های که دارای اشتباه کم بود توانست خودش را به عنوان یک داور موفق و حرفه ای کشوربه همگان معرفی کند، در سال ۲۰۰۸ او وارد لیست داوران فدارسیون جهانی فوتبال (فیفا) شد.

فغانی که تا به امروز در حدود ۱۰ سال از قضاوت های بین المللی خودش را پشت سر گذاشته است، درطول این مدت قضاوت دیدارهای بسیارمهمی را به عهده داشته است که در ادامه  مقاله به آن ها می پردازیم.

علیرضا فغانی

 

قسمتی از افتخارات علیرضا فغانی

او که داور موفق و سطح اول کشورمان است در مدت زمان قضاوت خودش توانسته در تورنمنت های معتبرمختلف زیادی حضور داشته باشد و رکورد های بسیاری را به عنوان یک داور ایرانی در سطح کشور، آسیا و جهانی به اسم خودش به ثبت برساند. در ادامه مقاله قصد داریم به مهمترین افتخارات او اشاره کنیم.

 

مهمترین افتخارات علیرضا فغانی

از مهم ترین افتخارات در زندگینامه علیرضا فغانی این است که او او سابقه قضاوت در لیگ دسته دوم کشور، لیگ دسته اول کشور، لیگ برتر ایران، جام حذفی کشور، مسابقات جام باشگاه های آسیا، مسابقات جام جهانی باشگاه ها، جام ملت های آسیا، جام کنفدراسیون ها، مسابقات فوتبال المپیک و جام جهانی را در کارنامه خود دارد.

او موفق شده در این تورنمنت ها ازحساس ترین و مهمترین مسابقات را قضاوت کند. از برخی قضاوت های مهمی که وی بر عهده داشته می توان به مسابقات دربی پایتخت، دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، دیدار فینال جام ملت های آسیا ۲۰۱۵، دیدار فینال جام باشگاه های جهان ۲۰۱۵، دیدار فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو، دیدار نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها ۲۰۱۷ و دیدار رده بندی جام جهانی ۲۰۱۸ را نام برد.

زندگینامه جان دمول فرد خلاقی که علاقه دارد افراد را سریع تر به پول برساندبخوانید

از دیگر مسابقه های بسیار مهمی که قضاوت آن را به همراه دو کمک داور خود رضا سخندان و محمدرضا منصوری در جام جهانی ۲۰۱۸ به عهده داشته است می توان به دیدار تیم های آلمان – مکزیک، صربستان – برزیل، فرانسه – آرژانتین و بلژیک – انگلستان اشاره کرد.

ملاحظه لیست دیدارهایی که او از سوی فیفا برای قضاوت انتخاب شده است، نشانگر این موضوع می باشد که کنفدراسیون جهانی فوتبال، حساب بسیار ویژه ای بر روی داور مطرح و سطح اول کشورمان دارد و قطعا در آینده ای نه چندان دورنیز قضاوت دیدارهای مهمی تر دیگری را به اوخواهند سپرد.

علیرضا فغانی

زندگی خصوصی علیرضا فغانی

در بخش خصصی زندگینامه علیرضا فغانی می خوانیم که او در سال ۱۳۸۰ وقتی که بیست و سه سال داشت ، ازدواج کرد و حاصل این ازدواج موفق یک فرزند پسر به اسم سپهر و یک دختر به نام ساغر می باشد. او اکنون در کنار داوری فوتبال به عنوان کارمند شهرداری، مشغول به کار است.

فغانی در این رابطه گفته است که از این جهت به غیر از شغل داوری مشغول کار دیگری است، چرا که نمی توان داوری را به عنوان یک شغل در نظر گرفت زیرا نه بیمه دارد و نه حقوق ثابتی برای آن در نظر گرفته می شود. او در طی یکی از مصاحبه هایی که اخیرا انجام داد خود مطرح کرده بود که از زمان کودکی رویاهای بسیار بزرگی را در سر می پرورانده است.

به گفته خودش، او از همان ابتدا رویای داوری کردن در جام جهانی را در سر می پروراند و در آن دوران که از این رویا با دوستانش صحبت می کرده است، آن ها علیرضا را مسخره می کردند! اما اکنون با تلاش و پشتکار بسیار زیادش، موفق شده است که خودش را به عنوان یکی از مطمئن ترین و بهترین داوران فوتبال حال حاضر به اثبات برساند.

او علاوه بر قضاوت کردن در لیگ داخلی، موفق شده در مهم ترین بازی های آسیایی و جهانی نیز، به عنوان داور وسط بازی های مهمی را داوری میکند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3e7aby