چهارشنبه 22 فروردین 1403 - 10 Apr 2024
کد خبر: 82628
تاریخ انتشار: 1401/09/24 04:23
جام جهانی | زمان شروع جام جهانی | فینال جام جهانی

فرانسه حریف مسی در جام جهانی شد/پاتک جانانه فرانسه به شیرهای طلایی

تیم ملی فرانسه با بازیکن منحصر‌به فردش حریف مسی و یارانش در فینال جام جهانی 2022 قطر شد.

از جام جهانی به عنوان معتبرترین رویداد ورزشی و فوتبالی جهان یاد می‌شود. جام جهانی فوتبال هر 4 سال برگزار می‌شود و شامل 4 تورنومنت می‌شود. جام جهانی 2022 به میزبانی قطر در حال انجام است و دو فینالیست آن نیز مشخص شدند. در بازی شب گذشته جام جهانی در نیمه نهایی این جام، تیم ملی فرانسه در مقابل مراکش قرار گرفت و توانست این شیرهای زرد را شکست دهد و حریف مسی و یارانش در فینال جام جهانی 2022 شود.

ورزشگاه البیت میزبان دومین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بین فرانسه مدافع عنوان قهرمانی و مراکش شگفتی‌ساز این دوره بود که در پایان خروس‌ها این دیدار را با نتیجه ۲-۰ بردند.

فرانسوی‌ها در حالی به استقبال این بازی رفتند که امیدواری زیادی برای کسب دومین جام متوالی دارند و فقط یک گام با این رویا فاصله باقی مانده.

جام جهانی

همان نخستین موقعیت خطرناک فرانسه تبدیل به گل شد. آنتوان گریزمن خط دفاعی مراکش را به هم ریخت و پس از برگشت دادن ضربه کیلیان امباپه، توپ به تئو هرناندس رسید تا با ضربه زیبای پای چپ در دقیقه ۵ خروس‌ها را پیش بیندازد (این‌جا ببینید: گل اول فرانسه به مراکش). دقیقه ۱۰ اولین موقعیت جدی مراکش خلق شد. شوت عزالدین اوناحی را هوگو لوریس به زیبایی مهار کرد. دقیقه ۳۶ کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو به فاصله چند ثانیه دو موقعیت خیلی خوب گلزنی را هدر دادند تا گل دوم برای فرانسه به ثمر نرسد. دقیقه ۴۴ به شکلی باورنکردنی لوریس با واکنشی سریع ضربه قیچی برگردان جواد الیامیق را برگرداند تا خطر فرو ریختن دروازه خروس‌ها رفع شود و نیمه نخست هم با همان یک گل به پایان برسد.

پیش کشیدن مراکشی‌ها که با آرزوهای فراوان در این مرحله جام‌جهانی حاضر شده بودند عجیب نبود و نیمه دوم فرانسه پرستاره را تحت فشار قرار دادند. به تدریج فرانسه از لاک دفاعی خارج شد و دیدیه دشان با به زمین فرستادن مارکوس تورام دونده به جای اولیویه ژیرو تلاش کرد تا خط حمله تیمش را پرتحرک‌تر کند. دقیقه ۸۰ تغییرات دشان نتیجه داد و همکاری تورام با امباپه در نهایت توپ را به رندال کولو موانی رساند تا هافبک خروس‌ها خیال هواداران مدافع قهرمانی را راحت کند. در لحظات پایانی هم به طرزی باورنکردنی فرانسه باز هم دروازه‌اش را مقابل مراکشی‌های سمج بسته نگه داشت.

فرانسه در نهایت غول‌کش جام‌جهانی ۲۰۲۲ را شکست داد تا حریف آرژانیتن در فینال این تورنمنت شود. خروس‌ها پیش از این ۳ مرتبه به فینال جام‌جهانی رسیده بودند که ۲ قهرمانی (سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸) و یک نایب‌قهرمانی (۲۰۰۶) حاصل کارشان بوده است.

جام جهانی

تیم ملی فرانسه در رقابت‌های این دوره از جام حهانی نیز بدون شکست به فینال این رقابت ها رسید. فرانسه دو دوره پشت سر هم به فینال جام جهانی می‌رسد. اکنون باید دید که فرانسه حریف مسی و یارانش در فینال جام جهانی 2022 می‌شود یا خیر.

شاید انگیزه مسی برای فتح جام جهانی خیلی بیشتر از هرکس دیگری باشد. زیرا مسی در ویترین افتخاراتش فقط قهرمانی در این جام را کم دارد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/39ny8q