یک‌شنبه 27 خرداد 1403 - 16 Jun 2024
کد خبر: 86112
تاریخ انتشار: 1402/01/25 13:31

آخرین خبر از مسمومیت دانش‌آموزان |‌ مسمویت دانش آموزان باز هم ادامه دارد؟

وزیر بهداشت به این موضوع اشاره کرد که بر اساس جمع‌بندی صورت گرفته، در بیش از ۹۰ درصد موارد بدحالی دانش آموزان به هیچ نوع مسمومیتی و یا سمی باز نمی‌گردد و مشکلات بیشتر ناشی از اضطراب و استرس آنان می‌باشد. با این حال، در درصد کمی از دانش آموزان شیطنت‌هایی اتفاق افتاده که منجر به بدحالی آنان شده است. این جمع‌بندی کلی توسط کمیته صورت گرفته و به وزارت کشور نیز اعلام شده است.

وزیر بهداشت در گزارشی که از آخرین بررسی‌ها درباره علل مسمومیت دانش آموزان منتشر شده است، توضیحاتی را در خصوص آن ارائه کرده است. در این گزارش اعلام شده است که دکتر بهرام عین اللهی شب گذشته با حضور در اداره کل انتقال خون استان تهران و پس از اهدای خون، به خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بررسی علل مسمومیت دانش‌آموزان گفت. به گفته وی، کمیته علمی با حضور بهترین اساتید در کشور تشکیل شده و وضعیت دانش‌آموزان مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به عدم وجود شواهد قطعی برای مسمومیت دانش‌آموزان، اغلب مشکلات بیشتر ناشی از بیماری‌های روانی هستند که در مورد بد حالی دانش آموزان نیز رخ می‌دهند.

وی افزود: باید توجه کرد که در هر بیماری، هم خود بیماری مطرح است و هم آثار روانی ناشی از آن. حتی در کرونا هم برخی افرادی که به کرونا مبتلا نمی‌شدند، اما دچار اضطراب و بدحالی ناشی از آن می‌شدند. در دانش‌آموزان هم شاید این حالت بیشتر دیده می‌شد.

وزیر بهداشت گفت: جمع‌بندی ما نشان می‌دهد که در بیش از ۹۰ درصد، در بدحالی دانش‌آموزان، هیچ نوع مسمومیتی دیده نمی‌شود و هیچ نوع سمی وجود ندارد و مشکلی نیست، بلکه بیشتر ناشی از اضطراب و استرس بوده است. البته در درصد کمی از دانش آموزان نیز شیطنت‌هایی بوده که اتفاق افتاده و برخی از دانش آموزان در نتیجه این شیطنت‌ها دچار بدحالی می‌شدند. این جمع بندی کلی کمیته بوده که به وزارت کشور هم اعلام شده است.

عین اللهی تاکید کرد: بدحالی دانش‌آموزان عوارض پایداری نداشته است. به طور کلی هیچ نوع عارضه پایداری در دانش‌آموزان ندیدیم و آثار بدحالی موقت وجود داشت که خدا را شکر هیچ مشکلی بعد از آن نداشتند.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/2lzo67