شنبه 25 فروردین 1403 - 13 Apr 2024
کد خبر: 82409
تاریخ انتشار: 1401/09/17 11:34
عربستان | عربستان سعودی | حمایت عربستان

حمایت عربستان از همجنسبازان همه را شگفت زده کرد !

سعودی در کمتر از یک سال از صف مخالفان همجنسبازی به حامی این پدیده شیطانی تبدیل شد.

 در دسامبر ۲۰۲۱ و تنها در حدود یک سال پیش مقامات عربستان سعودی با انتقاد از قطعنامه سازمان ملل در مورد حقوق همجنسبازان تاکید کردند اجازه عرضه محصولاتی که مخالف فطرت سالم انسانی باشد را در عربستان نمی دهد و در صورت مشاهده این گونه محصولات آنها را از بازار عربستان سعودی جمع آوری خواهد کرد.

چند روز پس از این بیانیه وزارت بازرگانی سعودی اعلام کرد که تیم‌های نظارتی این وزراتخانه با کنترل اماکن تجاری در سراسر کشور، با عرضه هرگونه کالا یا محصولی که حاوی آرم‌، نوشته‌، رنگ‌، تصویر یا نماد مخالف فطرت پاک و اخلاق عمومی باشد، برخورد کرده و علاوه بر ضبط کالا مجازات قانونی را درباره آنان اعمال خواهد کرد.

عربستان

در همین رابطه عبدالله المعلمی نماینده سعودی در سازمان ملل، نیز گفته بود، سعودی و سایر کشورهای برادر و دوست تلاش کردند با بررسی متن قطعنامه بخش مرتبط با همجنسبازان را لغو کنند.

در آوریل سال جاری میلادی نیز سعودی در موضعی ضد همجنسبازی از شرکت دیزنی خواسته بود نشانه های مربوط به همجنسبازی را از فیلم "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" حذف کند تا این فیلم قابلیت نمایش در عربستان را داشته باشد.

علاوه بر این عبدالعزیز آل الشیخ رئیس هیئت کبار علما و مفتی سعودی نیز همجنسبازی را زشت ترین جنایت خوانده بود.

اما اکنون و با گذشت کمتر از یک سال از موضع گیری عادل الجبیر در سازمان ملل علیه همجنسبازی شاهد این هستیم که قرار است در جشنواره فیلم دریای سرخ فیلم هایی اکران شود که موضوع آن زندگی همجنسبازان و ترویج چنین گرایش هایی در عربستان است.

نکته قابل تامل اینکه گاردین به نقل از مدیر برگزاری جشنواره نوشت، هتل ریتز کارلتون جده که محل استقرار کارگردانان، بازیگران و عوامل تهیه اینگونه فیلم ها هستند از اجرای قوانین سعودی مستثنی شده و کسی اجازه بازخواست آنان را طبق قوانین جاری کشور ندارد!


کپی لینک کوتاه خبر: https://smtnews.ir/d/3g9yd5