احتمال گرانی طلا در فردا

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲۵ فروردین با ۵،۳۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان بود. امروز برای قیمت طلا چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

هر چند بازار طلای تهران به دلیل محدودیت‌های کرونایی تعطیل است اما رئیس اتحادیه طلا گفت: احتمالا با روند افزایشی انس جهانی، فردا طلا در بازار داخل اندکی گران شود.

حاضران در بازار از افزایش سکه تمام بهار آزادی جا خوردند. روز چهارشنبه، سکه امامی نه تنها از سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور کرد، بلکه توانست خود را به محدوده ۱۰ میلیون و۶۰۰ هزار تومانی نزدیک کند.

ساعت ۴ بعدازظهر دیروز سکه امامی در بازار با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومانی مورد معامله قرار می‌گرفت که ۱۳۰ هزار تومان بالاتر از روز سه شنبه بود. افزایش روز چهارشنبه در حالی رخ داد که بازار در روز سه شنبه افت ۸۰ هزار تومانی را تجربه کرده بود و در روزهای اخیر توان نزدیک شدن به محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را از خود نشان نداده بود.

چنین رشدی برای بسیاری از سکه بازان غیرمنتظره بود، مخصوصا اینکه بازار در سال جدید عموما به سمت قیمت‌های پایین‌تر گرایش داشته است. به باور فعالان، مهم‌ترین عاملی که از افزایش قیمت سکه حمایت کرد، رشد بهای دلار در بازار داخلی بود.

منبع: دنیای تجارت


چاپ