تمرکز بودجه بر بهبود وضعیت حوزه مسکن

 سخنگوی کمیسیون تلفیق در مجلس گفت: در بودجه سال جدید تاکید زیادی بر حوزه مسکن انجام شده و برای تسهیلات بانک‌ها هم تکلیف شده است.

«رحیم زارع»، نماینده مردم آباده و سخنگوی کمیسیون تلفیق در مجلس در پاسخ به این سوال با توجه به اینکه در شرایط کرونا به سر می‌بریم بودجه ۱۴۰۰ چقدر مشکلات معیشتی مردم را حل می‌کند، گفت: با توجه به درآمد پایداری که در حوزه منابع شناسایی شده است سال جدید با توجه به شرایط کرونا می‌تواند در حوزه‌های کسب و کار و مناطقی که محروم هستند، سال بهتری باشد و ایجاد اشتغال کند که بر معیشت مردم اثر می‌گذارد. بودجه کرونا هم در کنار بودجه سلامت و واردات دارو و تجهیزات پزشکی دیده شده که بودجه مستقلی است. در بودجه سال جدید تاکید زیادی بر حوزه مسکن انجام شده و برای تسهیلات بانک‌ها هم تکلیف شده است.

او ادامه داد: در حوزه کسب و کارهای کوچک به ویژه مناطق محروم توسط کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد برکت و بسیج سپاه وام ازدواج و حوزه‌های آموزشی و بازنشستگان کشوری و لشکری و حمایت از ایثارگران، اقداماتی انجام شده است بودجه ۱۴۰۰ با بودجه سال‌های قبل تفاوت چشمگیری دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در رابطه با اینکه چه قوانینی در سال جدید نیاز به اصلاح دارد، گفت: ایرادی که در نظام اجرایی، حوزه تقنین و قوه مجریه وجود دارد، تنقیح قوانین است. مازاد قوانین را در همه حوزه‌ها شاهد هستیم نیاز به قانون جدید نداریم بلکه باید برخی از قوانین اصلاح شود.

زارع در پیام نوروزی به مردم گفت: سال نو را به همه مردم تبریک می‌گویم و امیدوارم که سالم و سلامت باشند و هرچه زودتر کرونا به پایان برسد. از مردم می‌خواهم که پروتکل‌ها را رعایت کنند تا از این وضعیت اضطراری و خطر ویروس کرونا، بیرون بیاییم.

 

او در رابطه با اولویت‌های خود برای مردم در سال ۱۴۰۰ گفت: بودجه هایی که برای مناطق محروم دیده شده در حوزه آب و برق و راه روستایی انشاالله اجرایی شود زیرا سال جدید سال روستاها و مناطق محروم است.

منبع: برنا


چاپ