روند سکه، طلا، دلار و بورس در ۷ روز اخیر

سنگین‌ترین ریزش این هفته به ترتیب برای سه بازار سکه، طلا و دلار بود. در مقابل بازار سهام بر خلاف هفته گذشته توانست بیش از ۱۰ درصد رشد را تجربه کند و تنها بازاری باشد که با بازدهی مثبت آبان ماه را به پایان می‌رساند.

در هفته پایانی آبان ماه طلا و سکه مثل هفته پیش ریزش داشتند اما ظاهرا در بازار ارز و سهام وضعیت نسبت به هفته گذشته بسیار فرق کرده است.

سکه

این هفته هیچ یک از بازارها مثل سکه ریزش تجربه نکرد. هر سکه بهار آزادی که پایان هفته پیش با نرخ ۱۲ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان معامله می‌شد در پایان هفته جاری به ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

در واقع سکه در عرض یک هفته یک میلیون و ۱۹۸ هزار تومان کاهش را تجربه کرده است.

طلا

دومین رکورد ریزش در دستان طلا است. این فلز گران‌بها با ثبت ۱۰۰ هزار و ۴۰۰ تومان ریزش، دومین رتبه نزول در جدول بازدهی‌ها را به‌دست آورد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان هفته گذشته یک میلیون ۲۱۳ هزار ۴۰۰ تومان بوده و پایان این هفته تا یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان کاهش داشته است.

دلار

قیمت هر دلار پایان هفته گذشته ۲۶ هزار و ۸۵۲ تومان بود اما این پنج‌شنبه با هزار و ۲۳۲ تومان کاهش تدریجی به ۲۵ هزار ۶۲۰ تومان رسید.

بر این اساس ارز که هفته گذشته تنها بازار با بازدهی مثبت بود، در هفته آخر آبان ماه ۴.۵ درصد بازدهی منفی از خود برجای گذاشت.

بورس

در بازار سهام اما اوضاع متفاوت بود. به نظر می‌رسد بورس پر قدرت به میدان رقابت بازگشته است.

شاخص بورس که هفته گذشته را با یک میلیون و ۲۲۱هزار ۷۴.۸۰ هزار واحد به پایان رساند، پایان این هفته به یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۳۰۱.۴۰ واحد رسید.

بر این اساس بازار سهام با رشدی ۱۲۴ هزار ۲۲۶.۶ واحدی تنها بازار با بیش از ۱۰ درصد بازدهی مثبت در این هفته شد.


چاپ