ساده‌سازی اقتصاد مردود است

با نگاهی به لایه‌های گوناگون اقتصاد ایران می‌توان به نقش محوری دلار در این ساختار پی برد، برای مثال در مقاطعی که اقتصاد ایران دچار بحران‌های جدی شده نیز ردپای یک شوک ارزی به روشنی دیده می‌شود و چه بسا که همین شوک‌های ارزی خود عاملی برای ایجاد برخی از همان بحران‌های سخت و سنگین بوده‌اند.

توجیه‌گری یا روشنگری

۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی در ایران است. در سطح جهانی نیز روزی باعنوان روز ارتباطات و جامعه اطلاعاتی نام‌گذاری و به‌عنوان روز روابط‌عمومی و ارتباطات تعیین شد.

تولید در بخش خدمات گران‌ می‌شود؟

​آخرین گزارش‌ها از تورم تولیدکننده خدمات در کشور نشان می‌دهد تا پایان سال گذشته نرخ تورم نقطه‌ای این بخش کمتر از نرخ تورم نقطه به نقطه کل اقتصاد بوده است. با این حال تورم سالانه در این بخش از تورم سالانه کل در اقتصاد کشور پیشی گرفته است.

مناطقی آزاد برای توزیع رانت!

از ابتدای دهه هفتاد و پس از دو دهه از تعلیق قانون مناطق آزاد، در بازنگری این قانون، تاسیس مناطق آزاد تجاری در نقاط مشخصی به تصویب رسید که پس از سه دهه هنوز برآورد مشخصی از عملکرد این مناطق وجود ندارد.

چگونه از کسب ‌و کارهای اینترنتی شکایت کنیم؟

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از راه‌اندازی واحد رسیدگی به شکایات از کسب ‌و کارهای اینترنتی با همکاری مشترک این مرکز و سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان، در آستانه عید سعید فطر خبر داد.

ایجاد هماهنگی در مجموعه دولت

روزشمار انتخابات سیزدهم آغازشده و نامزدهای ریاست جمهوری از سوی گروه‌ها و احزاب گوناگون معرفی می‌شوند.