رمزارزها فرصتی برای نجات بازارهای مالی جهان است

بازارهای نوظهور رمزارزها، این روزها فرصتی جدیدی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده تا با حضور در این بازار کسب درآمد کنند و سرمایه خود را افزایش دهند. بر خلاف آنکه شیوع بیماری کرونا باعث شد تا بازارهای سرمایه و مالی سنتی در سراسر جهان با رکود مواجه شوند، اما با این وجود بازار رمزارزها هم اکنون روند معکوسی را تجربه می‌کنند و هر روز جذاب تر و پر رونق‌تر از گذشته می‌شوند و بر طرفداران اینگونه بازارها افزوده می‌شود.

خبر خوش برای معلمان و بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۰

در بودجه سال آینده، ۹۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی، تعهدات مربوط به معلمان و ایثارگران دیده شده است.

تعبیر اجباری یک رویا

از آخرین باری که دولت ایران پس از اکتشاف نفت، بودجه‌ای بدون وابستگی به درآمدهای نفتی را تقدیم مجلس کرده نزدیک ۷۰ سال می‌گذرد.

دلار احتمالا ۱۸ هزار تومان شود!

قیمت دلار صرافی ملی امروز به ۲۴۹۷۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد به ۲۵۰۵۰ تومان رسیده است. این دو نرخ روز گذشته به ترتیب ۲۵۰۵۰ و ۲۵۲۰۰ تومان بود. اما فردا ممکن است نرخ دلار چقدر شود؟

اندر احوالات تورم

پس از انتشار آمار تورم در آبان ۹۹ توسط مرکز آمار ایران بحث‌ها و تحلیل‌ها پیرامون تاثیرات تورم بر زندگی ایرانیان داغ شد؛ اما نکته‌ای که در تمام این بحث‌ها مشترک بود سرگردانی افراد بین آمار و ارقامی است که نهادهای ناظر مختلفی چون مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز آمار منتشر می‌کنند.

معیشت را قربانی سیاست نکنیم

هفته گذشته، از یک سو کاربران فضای مجازی، فیلم سخنرانی‌های نمایندگان مجلس در حمایت از طرح‌های معیشتی مجلس یازدهم را دست به‌دست می‌کردند و از سویی هم، مدیران ارشد اجرایی کشور در پاسخ به ادعاهای نمایندگان، بلافاصله با انجام مصاحبه یا توییت پاسخ می‌دادند تا از تک و پاتک‌های مجلسی‌ها در امان بمانند.