۵ کوهنورد مفقود شده در دماوند نجات یافتند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص وضعیت ۵ کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات دریاچه تار اظهارکرد: با تلاش و همکاری عوامل امداد و نجات پس از ساعت‌ها کاوش و جست‌وجوی هوایی که موفق به یافتن مفقودین در زرین کوه نشده بودیم، خوشبختانه تیم‌های جست‌وجوی زمینی موفق به یافتن هر ۵ نفر به صورت زنده شدند و تا ساعاتی دیگر به منازل خویش باز خواهند گشت.

درجاتی در تشریح جزییات امداد و نجات کوهنوردان مفقود شده گفت: شب گذشته ۵ نفر از کوهنوردان با وجود ابلاغ منع صعود و احتمال سقوط بهمن به ارتفاعات در کوه اطراف دریاچه تار حضور پیدا کرده بودند که با اطلاعات دریافتی مشخص شد این افراد مفقود شده‌اند و عملیات جست‌وجوی این افراد توسط عوامل امداد و نجات از شب گذشته آغاز شده بود.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه این افراد بعد از استقرار در کنار رودخانه و روشن کردن آتش، به علت سقوط بهمن سنگین نتواسته بودند از مسیر رفت خود بازگردند که با هماهنگی هلال احمر دماوند و همچنین امداد هوایی صبح امروز عملیات جست‌وجو با بالگرد آغاز شد.

وی عنوان کرد: در نهایت و با تلاش بی‌وقفه و مستمر عوامل امدادی هلال احمر شهرستان دماوند و استان تهران در عملیات جست‌وجوی زمینی ۵ کوهنورد گرفتار در ارتفاعات زرین کوه دماوند نجات پیدا کردند.

درجاتی از همه کوهنوردان خواست نسبت به هشدارهای ابلاغ شده توجه ویژه داشته باشند تا دچار حوادث ناگوار نشویم.


چاپ