با باجه خبری صمت همراه شوید (1399/10/13)

آغاز طرح «فرهیختگان» بانک صادرات

پرداخت تسهیلات بانک صادرات ایران با نرخ سود ۸ درصدی به اعضای هیات‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در قالب طرح «فرهیختگان» آغاز شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، پرداخت تسهیلات ویژه این بانک به اعضای هیات‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی براساس تفاهمنامه با این دانشگاه در قالب طرح فرهیختگان آغاز شد و اعضای هیات‌علمی می‌توانند تا سقف ۵ میلیارد ریال، کارکنان تا سقف ۳ میلیارد ریال و دانشجویان به تفکیک مقاطع تحصیلی بین ٥٠ تا ٤٠٠ میلیون ریال با ارائه معرفینامه دانشگاه از تسهیلات بانک صادرات ایران با نرخ سود ۸ درصدی بهره‌مند شوند. اعضای هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تسهیلات خود را در قالب خرید، ساخت و تعمیر مسکن و همچنین خرید کالا با اقساط ٦٠ ماهه در قالب عقد مرابحه، فروش اقساطی و مشارکت مدنی با نرخ سود ۸ درصدی از بانک صادرات ایران دریافت کنند.

کارکنان دانشگاه آزاد نیز می‌توانند برای تعمیر مسکن و خرید کالا در قالب عقد مرابحه، تسهیلات تا سقف ۳ میلیارد ریال با اقساط حداکثر ٦٠ ماهه و با نرخ سود ۸ درصدی از بانک صادرات ایران دریافت کنند. دانشجویان مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی بابت کمک هزینه پرداخت شهریه ثابت و متغیر خود می‌توانند تا سقف ٥٠ میلیون ریال با اقساط ٢٤ ماهه از تسهیلات این بانک استفاده کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی تا سقف ١٠٠ میلیون ریال با اقساط ٤٨ ماهه و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا سقف ١٥٠ میلیون ریال با اقساط ٣٦ ماهه از این تسهیلات برخوردار خواهند شد. دانشجویان مقطع دکترا نیز می‌توانند از این تسهیلات با نرخ سود ۸ درصدی تا سقف ٤٠٠ میلیون ریال با اقساط ٤٨ ماهه استفاده کنند.


مشارکت بانک توسعه تعاون در طرح «آبا»

معاون مدیرعامل بانک توسعه تعاون از اهدای چندین دستگاه تلویزیون پیشرفته از سوی این بانک به طرح آبا (آشتی با آموزش) خبر داد. محمد ذوالفقاری، معاون مالی و پشتیبانی بانک توسعه تعاون در جلسه با معاون وزیر آموزش و پرورش اظهارکرد: این بانک به‌عنوان حامی بخش تعاون، رویکرد اجتماعی عمیقی را در سیاست‌ها و راهبردها دنبال می‌کند و همواره فعالیت فرهنگی با نگاه مسئولیت اجتماعی را سرلوحه کار قرار داده است. ذوالفقاری خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون با وزارت آموزش و پرورش در طرح پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل وارد همکاری شده و با اهدای چندین دستگاه تلویزیون پیشرفته و متناسب با نیاز طرح، در تجهیز کلاس‌ها و جلسات آموزشی این طرح مشارکت کرده است.

معاون مالی و پشتیبانی بانک توسعه تعاون گفت: ازآنجایی‌که این طرح به‌دنبال آموزش افرادی است که به‌دلایل گوناگون اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و جغرافیایی به‌دنبال تحصیل نبوده‌اند، فراگیری طرح به رشد و توسعه سرمایه انسانی در تمامی مناطق جغرافیایی کمک شایانی می‌کند و اهداف طرح با اهداف بخش تعاون که توانمندسازی افراد و افزایش سطح برخورداری اقشار ضعیف از مواهب اجتماعی و اقتصادی است، همپوشانی بسیاری دارد، کما اینکه شعب بانک توسعه تعاون در برخی مناطق جغرافیایی که پوشش شبکه بانکی در آنجا بسیار کمرنگ است، حضور دارند و در تکمیل طرح‌های اجتماعی دولت ازجمله اشتغال پایدار روستایی و عشایری، حمایت از سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان و پرداخت یارانه نقدی به اقشار کم‌برخودار نقش مهمی بر عهده ‌دارند.

ذوالفقاری همچنین به بسترهای مناسب همکاری میان بانک توسعه تعاون و سازمان مدارس و مراکز غیردولتی اشاره کرد و گفت: این دو نهاد به لحاظ پوشش جغرافیایی مناطق در سراسر کشور فعالیت دارند و انعقاد قراردادهای عاملیت و تفاهمنامه‌های همکاری می‌تواند در هم‌افزایی دو سازمان در سطح کشور ثمربخش واقع شود.


یک انتصاب در بانک کارآفرین

راضی‌زاده، به‌عنوان مدیرپشتیبانی بانک کارآفرین جایگزین حبیب‌زاده شد. در مراسم تودیع و معارفه مدیر پشتیبانی جدید بانک، احمد بهاروندی عضو هیات مدیره و معاون مدیرعامل در امور توسعه سرمایه انسانی تغییر و تحول در سطح مدیران را زاییده تحول و حرکت خواند و گفت: همیشه رفت و آمد بین مدیران وجود دارد و اگر مدیری می‌رود و مدیر دیگری می‌آید به معنی آن است که در چرخه سازمان حرکت، نوآوری و تحول وجود دارد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک کارآفرین، فرشاد محمدپور، عضو هیات عامل و معاون مدیرعامل در امور مالی و مجامع نیز سلامت، سرعت، دقت و شفافیت را شعار بخش پشتیبانی خواند.


انتخاب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری سندیکای بیمه‌گران ایران

روز یکشنبه ۷ دی و در نخستین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری سندیکای بیمه‌گران ایران، اسماعیل دلفراز، مدیرعامل بیمه ملت با اجماع اعضای این کمیسیون به‌عنوان رئیس انتخاب شد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه ملت به نقل از روابط‌عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران، همچنین با موافقت اعضای این کمیسیون، حسین اولیاء به‌عنوان دبیر انتخاب شد. اعضا همچنین در این جلسه درباره برنامه‌های آینده و آیین‌نامه داخلی بحث، بررسی و تبادل‌نظر کردند. شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران در جلسه دوشنبه ۲۴ آذر با تشکیل کمیسیون تخصصی سرمایه‌گذاری به‌عنوان پنجمین کمیسیون تخصصی سندیکا موافقت کردند و براساس این تصمیم ابراهیم کاردگر مدیرعامل بیمه دانا، اسماعیل دلفراز مدیرعامل بیمه ملت، کامبیز پیکارجو مدیرعامل بیمه آرمان، مجتبی کاتب رئیس هیات مدیره بیمه سرمد و رضا مصطفوی مدیرعامل بیمه میهن به‌عنوان اعضای این کمیسیون انتخاب شدند.


سرمایه بیمه رازی ۳۰۰۰ میلیاردی شد

سرمایه شرکت بیمه رازی از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی از ۲۰۰۰ میلیارد ریال به ۳۰۰۰ میلیارد ریال معادل ۵۰ درصد افزایش یافت.
به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت بیمه رازی، هیات مدیره این شرکت با استناد به مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده و پس از أخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به عملی کردن آن اقدام کرده در همین راستا، افزایش سرمایه در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری به ثبت نهایی رسید. افزایش سرمایه ۵۰ درصدی بیمه رازی در راستای ارتقای نسبت توانگری و افزایش سهم نگهداری انجام‌شده است.


افزایش تامین مالی پروژه انتقال برق ایران به ارمنستان

پروژه انتقال برق ایران به ارمنستان با سرمایه‌گذاری افزون بر ۸۳ میلیون یورو از سوی بانک توسعه صادرات در قالب اعتبار خریدار تأمین مالی شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات ایران، طی مفاد الحاقیه جدیدی که به امضا رسید، سقف تامین مالی و دوره تامین مالی این پروژه افزایش و به ۸۸ میلیون یورو ارتقا یافت. مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در این جلسه، گفت: طبق گزارش‌های واصله این پروژه پیشرفت خوبی داشته و مصمم هستیم این طرح هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد. صالح‌آبادی ضمن با اهمیت خواندن اجرای این پروژه در تعاملات تجاری دو کشور ایران و ارمنستان، گفت: باوجود مشکلات عدیده‌ای که در سال ۲۰۲۰ میلادی با آنها مواجه بودیم، توانستیم با همکاری و تلاش‌های مشترک موانع را در مسیر تکمیل پروژه برطرف کنیم.


چاپ