با باجه خبری صمت همراه باشید:

بیمه سه‌گانه کرونا در بیمه سامان

بیماری کرونا بسیاری از مردم را به کام مرگ کشید؛ این واقعیتی تلخ اما انکارناپذیر است. به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت بیمه سامان، این بیماری سخت و نفس‌گیر متاسفانه گاه با تحمیل هزینه‌های قابل‌توجه به خانواده‌ها، اجازه نداد مبتلایان به زندگی برگردند و جان آنها را گرفت.

آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در دوره‌ای کاهشی شد، اما با عدم‌رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر شیوع ویروس افزایش یافت و تعداد روزانه جانباختگان در کشورمان را ۳ رقمی کرد. بیماری کرونا بسیاری از مردم را به کام مرگ کشید؛ این واقعیتی تلخ اما انکارناپذیر است. به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت بیمه سامان، این بیماری سخت و نفس‌گیر متاسفانه گاه با تحمیل هزینه‌های قابل‌توجه به خانواده‌ها، اجازه نداد مبتلایان به زندگی برگردند و جان آنها را گرفت. آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در دوره‌ای کاهشی شد، اما با عدم‌رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر شیوع ویروس افزایش یافت و تعداد روزانه جانباختگان در کشورمان را ۳ رقمی کرد.

طبیعی است با درگذشت هر یک نفر، تعدادی از وابستگان او با مشکلات روحی، جسمی و البته اقتصادی مواجه می‌شوند. بسیاری از کسانی که بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند، سرپرست خانوار بودند و اکنون خانواده آنها با چالش تامین هزینه‌ها مواجه شده‌اند. گرچه نمی‌توان ضایعه درگذشت یک نفر از اعضای خانواده را به هیچ شکل جبران کرد، اما به هر حال می‌توان تدبیری اندیشید تا در صورت فوت ناشی از کرونا، دست‌کم هزینه زندگی بازماندگان تا حدودی و برای مدتی تامین شود. شرکت بیمه سامان در پوشش بیمه کرونا، این موضوع را درک کرده و برای آن راهکاری اندیشیده است. یکی از پوشش‌های این بیمه‌نامه، پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان است که می‌تواند مشکلات اقتصادی و مالی آنها را تا حدودی برطرف کند. به ازای حق‌بیمه‌های مختلف، سرمایه فوت نیز متغیر است، اما سقف در نظر گرفته‌شده برای آن یک میلیارد تومان است که در قبال حق‌بیمه ناچیز پرداختی عددی چشمگیر است.این هزینه کمک می‌کند تا خانواده فرد فوت شده ناشی از بیماری کرونا دست‌کم فشار اقتصادی ناشی از درگذشت یکی از اعضا را تعدیل کرده و بار بیشتری از این واقعه دردناک بر دوش آنها سنگینی نکند. شرکت بیمه سامان به‌عنوان حامی سلامت جامعه و مردم در شرایط کنونی بحران کرونا وظیفه خود دانسته که با طراحی یک محصول مناسب و به‌صرفه، علاوه بر جبران خسارت مالی ناشی از این بیماری، بخشی از فشار روحی بر اطرافیان و خود بیمار را نیز کاهش دهد. خرید این بیمه‌نامه به صورت آنلاین از طریق نشانی http: //covid.si۲۴.ir یا مراجعه به نمایندگان فعال بیمه سامان ممکن است.

طبیعی است با درگذشت هر یک نفر، تعدادی از وابستگان او با مشکلات روحی، جسمی و البته اقتصادی مواجه می‌شوند. بسیاری از کسانی که بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند، سرپرست خانوار بودند و اکنون خانواده آنها با چالش تامین هزینه‌ها مواجه شده‌اند. گرچه نمی‌توان ضایعه درگذشت یک نفر از اعضای خانواده را به هیچ شکل جبران کرد، اما به هر حال می‌توان تدبیری اندیشید تا در صورت فوت ناشی از کرونا، دست‌کم هزینه زندگی بازماندگان تا حدودی و برای مدتی تامین شود. شرکت بیمه سامان در پوشش بیمه کرونا، این موضوع را درک کرده و برای آن راهکاری اندیشیده است. یکی از پوشش‌های این بیمه‌نامه، پرداخت سرمایه فوت به بازماندگان است که می‌تواند مشکلات اقتصادی و مالی آنها را تا حدودی برطرف کند. به ازای حق‌بیمه‌های مختلف، سرمایه فوت نیز متغیر است، اما سقف در نظر گرفته‌شده برای آن یک میلیارد تومان است که در قبال حق‌بیمه ناچیز پرداختی عددی چشمگیر است. این هزینه کمک می‌کند تا خانواده فرد فوت شده ناشی از بیماری کرونا دست‌کم فشار اقتصادی ناشی از درگذشت یکی از اعضا را تعدیل کرده و بار بیشتری از این واقعه دردناک بر دوش آنها سنگینی نکند. شرکت بیمه سامان به‌عنوان حامی سلامت جامعه و مردم در شرایط کنونی بحران کرونا وظیفه خود دانسته که با طراحی یک محصول مناسب و به‌صرفه، علاوه بر جبران خسارت مالی ناشی از این بیماری، بخشی از فشار روحی بر اطرافیان و خود بیمار را نیز کاهش دهد. خرید این بیمه‌نامه به صورت آنلاین از طریق نشانی http: //covid.si۲۴.ir یا مراجعه به نمایندگان فعال بیمه سامان ممکن است.مپنا در بین ۱۰ پیمانکار نفتی برتر خاورمیانه و شمال افریقا


گروه مپنا در بین ۱۰ شرکت برتر پیمانکاری قراردادهای مهندسی، تامین و احداث منطقه خاورمیانه و شمال افریقا در جایگاه هفتم قرار گرفت. نشریه اقتصادی MEED در آخرین شماره خود به ارزیابی قراردادهای مهندسی، تأمین و احداث(EPC) در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا پرداخت. براساس اعلام MEED، گروه مپنا در بازار داخلی خود در این صنعت عملکرد خوبی بر جا گذاشته و موفق به عقد قرارداد ۸۷۶ میلیون دلاری توسعه میدان‌های نفتی پارسی و پرنج با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب شده است. در این رتبه‌بندی، شرکت JGC ژاپن برای قرارداد با وزارت نفت عراق در پالایشگاه بصره و قرارداد با شرکت سعودی آرامکو در میدان گازی شرق عربستان، شرکت کره‌ای مهندسی سامسونگ برای قراردادهای پروژه ذخیره‌سازی گاز مخزن در عربستان و پروژه پالایشگاه حاسی مسعود در الجزایر، شرکت اسپانیایی Tecnicas Reunidas برای قرارداد مشترک با سامسونگ جهت فعالیت در پالایشگاه حاسی مسعود الجزایر و قرارداد دیگری برای نصب واحد آب شور در پالایشگاه رأس تنوره آرامکو در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفته‌اند. شرکت مهندسی پتروشیمی چین نیز با ۷ قرارداد در کشورهای الجزایر، عراق و امارات عربی متحده در رتبه چهارم جای دارد. پنجمین، ششمین و هشتمین پیمانکاران EPC این رتبه‌بندی، شرکت‌های مصری پتروجت، انپی و احداث پتروشیمی مصر معرفی شده‌اند که قراردادهایی برای فعالیت در پروژه‌های هیدروکربنی داخل مصر به امضا رسانده‌اند و علت این اتفاق بی‌سابقه، وجود پروژه‌های داخلی پرتعداد و مطمئن در کشور مصر، باوجود شرایط نامطلوب جهانی است. 

شرکت فرانسوی TechnicFMC رتبه نهم را از آن خود کرده است. این رتبه به لطف سهم این شرکت در پروژه EPC ساخت مجتمع هیدروکراکینگ در پالایشگاه نفت آسیوط مصر حاصل شده است. رتبه نهایی لیست نیز متعلق به شرکت یونانی آرچیرودون است که قراردادی از شرکت Adnoc Onshore امارات برای توسعه میدان نفتی «باب» ابوظبی دریافت کرده است.


 

بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری


میدان نفتی پارسی در منطقه دزفول جنوبی و در ۱۲۵ کیلومتری شهر اهواز واقع شده است. این میدان در سال ۱۳۴۳ خورشیدی کشف و بهره‌برداری از آن در سال ۱۳۴۵ با تولید روزانه ۷ هزار و ۴۰۰ بشکه آغاز شد و تاکنون ۸۹ حلقه چاه در آن حفاری شده است. میدان پرنج نیز در میان میدان‌های کرنج و پارسی، در امتداد جنوب شرق-شمال‌غرب در ۷۵ کیلومتری شهر بهبهان و ۴۰ کیلومتری رامهرمز قرار گرفته است. بهره‌برداری از این میدان از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و تاکنون ۱۱ حلقه چاه در آن حفاری شده است. قرارداد طرح بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری از میدان‌های پارسی و پرنج، میان شرکت ملی نفت ایران و گروه مپنا، ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ امضا شد. مدت این قرارداد که در قالب مدل قراردادی نفت‌خیز جنوب تهیه شده، ۱۰ سال و هدف از اجرای قرارداد، افزایش تولید روزانه میدان‌های پارسی و پرنج از ۵۲ هزار بشکه کنونی به ۸۵ هزار بشکه‌ و دستیابی به حدود ۱۲۱ میلیون بشکه تولید تجمعی اضافی است.

افزایش ۳۳ هزار بشکه‌ای تولید نفت این میدان‌ها (با احتساب هر بشکه ۵۰ دلار) مطابق هدف‌گذاری قرارداد، در حکم یک میلیون و ۶۵۰ هزار دلار درآمدزایی روزانه برای کشور است و اجرای این قرارداد ضمن ایجاد ثروت، فرصت مناسبی برای نقش‌آفرینی گروه مپنا و شرکت‌های داخلی دیگر و بهره‌مندی بیشتر از توان متخصصان و سرمایه انسانی ایرانی و بومی در طرح‌های توسعه‌ای نفت و گاز ایجاد خواهد کرد. حفاری ۲۹ حلقه چاه جدید، تعمیر ۸ حلقه چاه موجود، اجرای عملیات فرازآوری مصنوعی با استفاده از گاز، نصب پمپ‌های درون‌چاهی در ۴۵ حلقه چاه و اجرای عملیات لایه شکافی و نصب لوله‌مغزی، از جمله فعالیت‌هایی است که در شرح کار تحت‌الارضی این قرارداد آمده و در بخش سطح‌الارضی نیز انجام فعالیت‌هایی از جمله بهینه‌سازی و افزایش ظرفیت تأسیسات موجود، احداث واحدهای جمع‌آوری و تقویت فشار گاز، احداث واحد نمک‌زدایی مستقل، احداث خطوط لوله انتقال نفت و گاز و تزریق گاز هدف‌گذاری شده است.


چاپ