استخدام فوری پارکوربازها در نیروی انتظامی

سرهنگ علی جعفربیگلو گفت: افرادی که سابقه ورزشی دارند نیز با در نظر گرفتن امتیازاتی جذب خواهند شد و در طرحی دیگر از سربازان در حال خدمت نیز برای جذب در نیروی انتظامی استقبال می‌شود و این افراد نیز می‌توانند با مراجعه برای جذب اقدام به ثبت نام کنند.

وجود نیروی تخصصی در نیروی انتظامی یکی از مولفه هایی است که همواره می‌تواند خیال مردم را از امنیت در تمامی حوزه‌ها برطرف کند. امری که در این روزها به نظر می‌رسد با وجود شیوع کرونا اما همچنان به جد دنبال می‌شود و برای تسهیل در امور حتی از بانوان نیز در این عرصه استفاده می‌شود.

سرهنگ علی جعفربیگلو، رئیس مرکز گزینش پلیس پیشگیری تهران بزرگ در این خصوص گفت: مرکز گزینش پلیس پیشگیری پایتخت در این روزها که به سبب شیوع کرونا سختی‌های زیادی بر کشور تحمیل شده است اما به واسطه اهمیت امنیت جامعه و شهروندان همچنان به کار خود با جدیت ادامه می‌دهد و از بین بانوان و آقایانی که مدرک تحصیلی دیپلم و کارشناسی دارند اقدام به جذب نیروهای متعهد می‌کند.

او افزود: در مقطع کارشناسی رشته هایی همچون رایانه، مشاوره، روانشناسی و علوم اجتماعی جهت جذب در اولویت هستند. در مقطع دیپلم حداکثر سن مجاز برای پذیرش ۲۵ سال است. سهمیه جذب خوبی در این عرصه به ما اختصاص داده شده است و هر تعداد مراجعه‌کننده که شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشند مورد پذیرش قرار می‌گیرند.

این مقام انتظامی با اشاره به نیاز جذب بیشتر بانوان در نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: این اتفاق خوبی است که در سال ۹۹ رقم خورده است و شاهد نخواهیم بود که داوطلبی تمامی شرایط را داشته باشد و جذب نشود. استخدام و به کارگیری بیشتر بانوان نیز در دستور کار است.

سرهنگ جعفربیگلو در خصوص داوطلبینی که سن آنها از شرایط موجود گذشته است اما توانایی‌های خاص دارند، افزود: افرادی که برای مثال در رانندگی و آشپزی مهارت دارند نیز می‌توانند به مرکز گزینش پلیس پیشگیری در میدان انقلاب مراجعه کنند. تمهیداتی اندیشیده شده است تا امور گزینش با اختصاص یارانه هایی به مراتب کمتر شود.

رئیس مرکز گزینش پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: افرادی که سابقه ورزشی دارند نیز با در نظر گرفتن امتیازاتی جذب خواهند شد و در طرحی دیگر از سربازان در حال خدمت نیز برای جذب در نیروی انتظامی استقبال می‌شود و این افراد نیز می‌توانند با مراجعه برای جذب اقدام به ثبت نام کنند.

این مقام انتظامی در پایان در خصوص جذب ورزشکاران رشته پارکور در نیروی انتظامی گفت: این دسته از افراد دارای مهارت در پلیس پیشگیری برنامه‌ای برای جذب آنها وجود ندارد اما افرادی که دارای چنین مهارت هایی باشند پس از استخدام در حوزه‌های مرتبط از آنها استفاده خواهد شد. شرایط خوبی برای استخدام سربازان و ورزشکاران مهیا شده است.

 

 
منبع: برنا

چاپ