با باجه خبری صمت همراه شوید (1399/07/30)

متقاضیان مسکن ملی پای کار آمدند

مدیرعامل بانک مسکن با ارائه گزارش جدید خود به دولت و مردم درباره بزرگ‌ترین طرح ملی تولید و عرضه مسکن، از افزایش مشارکت متقاضیان این طرح در یک ماه گذشته خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمود شایان در گزارش جدید خود اعلام کرد: براساس آخرین وضعیت افتتاح حساب­ ازسوی واجدین شرایط طرح اقدام ملی مسکن، ۱۱۵ هزار و ۷۴۴ نفر در شعب بانک مسکن در سراسر کشور افتتاح حساب انجام داده‌اند. 
از این تعداد، تاکنون ۶۶ هزار و ۸۰۸ نفر نسبت به پرداخت مرحله اول آورده نقدی اقدام کرده‌‌اند که مجموع منابع مالی حاصل از این حجم واریزی‌‌ها رقمی حدود ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر افزایش نسبت افراد پرداخت‌کننده آورده نقدی به کل افراد افتتاح‌کننده حساب در ماه گذشته در مقایسه با این نسبت در ماه‌های قبل‌تر افزود: پیش خریداران مسکن ملی تحت‌تاثیر ۳ عامل، پای کار آمده‌اند و مشارکت‌شان را با پروژ‌هایی که برای خودشان در حال ساخت است، افزایش داده‌اند.
 این ۳ عامل شامل «اطلاع‌رسانی گسترده دولت و بانک مسکن درباره ضرورت همکاری مالی متقاضیان»، «تعیین مهلت ۱۵روزه واریز آورده نقدی» و همچنین «پیامک‌های مرتبط با این موضوع به افراد» است که توانست باعث ترغیب افراد برای پرداخت آورده نقدی مرحله نخست شود. 

مدیرعامل بانک در بخش دیگری از گزارش خود به آخرین وضعیت تامین مالی پروژه‌های ساختمانی طرح مسکن ملی پرداخته است. بانک مسکن تا کنون مرحله نخست تسهیلات ساخت را به ۷ پروژه اقدام ملی به ظرفیت ۱۶ هزار و ۳۲ واحد مسکونی پرداخت کرده است. 
بانک مسکن فعلا تنها بانک حامی و پشتیبان طرح اقدام ملی مسکن به‌شمار می‌آید که به موقع و براساس تعهدی که تعریف کرده، نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در این راستا اقدام کرده است. 
این مدل تامین مالی پیش تر در طرح مسکن مهر تجربه شده بود. علاوه بر پرداخت تسهیلات طرح اقدام ملی به ۷ پروژه، ۱۰۰ پروژه دیگر نیز با ظرفیت ۱۸ هزار و ۷۰۲ واحد مسکونی به شعب بانک مسکن معرفی شده‌اند که از این تعداد سازندگان ۲۴ پروژه هنوز برای تکمیل مدارک مورد نیاز پرداخت تسهیلات اقدام نکرده‌‌اند. به‌گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، تعهد این بانک در حمایت و تامین مالی از پروژه‌های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، پرداخت ۱۴۰ هزار مورد تسهیلات ساخت است. این تسهیلات بدون نیاز به سپرده‌گذاری، در اسرع وقت از محل منابع داخلی بانک مسکن به سازنده‌ها پرداخت می‌شود.

تمدید خودکار کارت‌های بانکی پاسارگاد

برای رفاه حال مشتریان و کاهش مراجعه حضوری به شعبه‌ها، کارت‌های نقدی بانک‌پاسارگاد که تاریخ انقضای آنها مهر، آبان و آذر سال ۱۳۹۹ است، به مدت یک سال تمدید شد. 
به‌گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، از این پس مشتریان هنگام استفاده از درگاه‌های پرداخت، باید در بخش تاریخ انقضای کارت، به جای عدد ۹۹، عدد ۰۰ را وارد کنند.
 همچنین مشتریانی که از سامانه‌های بانکداری مجازی یا همراه بانک استفاده می‌کنند باید نسبت به ویرایش اطلاعات کارت‌های خود بر این اساس اقدام کنند. 
گفتنی است هم‌میهنان می‌توانند بیشتر امور بانکی خود را با بهره‌مندی از انواع خدمات بانکداری الکترونیک بانک‌پاسارگاد انجام داده و از مراجعه غیرضروری به شعبه‌ها خودداری کنند. مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی بانک‌پاسارگاد به شماره‌ تماس۸۲۸۹۰ و سامانه‌ CRM در سایت این بانک به نشانی https: //www.bpi.ir/crm آماده‌ پاسخگویی به سؤالات مشتریان است.

بانک گردشگری اسپانسر پرسپولیس تهران

معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس تهران گفت: بانک گردشگری به‌عنوان اسپانسر اصلی این باشگاه، تاکنون به تمام تعهدات خود در زمینه حمایت مالی عمل کرده و صدور کارت‌های هواداری از اواخر مهر امسال آغاز می‌شود. 
به گزارش روابط‌عمومی بانک گردشگری، رضا یلوه افزود: با اشاره به موفقیت‌های تیم پرسپولیس امروز باید قدردان بانک گردشگری به‌عنوان مجموعه حرفه‌ای و دلسوز باشیم که تاکنون به تمام تعهدات خود به باشگاه پرسپولیس عمل کرده به‌طوری که تاثیر آن را در نتایج درخشان تیم همچون کسب چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا شاهد هستیم.

وی افزود: معتقدم با وجود حامیان فعلی باشگاه پرسپولیس، به پشتوانه فکری و تیم حرفه‌ای و خلق روش‌های ابتکاری با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود، فرصت‌های تجاری زودبازده، میان‌مدت و بلندمدت را می‌توان خلق کرد که به سبب آن به‌زودی به درآمد‌های پایدار خواهیم رسید و گذر از این مسیر صعب‌العبور با حضور بانک گردشگری و شرکت آتیه‌داده‌پرداز، آسان خواهد شد. 
یلوه گفت: این روزها که دل هواداران باشگاه پرسپولیس به علت صعود مقتدرانه به فینال لیگ قهرمانان آسیا شاد و مسرور است، لازم است از بانک گردشگری به‌عنوان اسپانسر اصلی باشگاه پرسپولیس تهران قدردانی کنم و امیدوارم به زودی حساب‌ها و کارت‌های متنوع هواداری برای هواداران نیر عرضه شود. 
این گزارش حاکی است قرارداد سه‌جانبه بانک گردشگری، باشگاه پرسپولیس تهران و شرکت آتیه‌داده‌پرداز اواخر مرداد امسال به امضا رسیده است.

تسهیلات رفع احتیاجات ضروری بانک ملی

بانک ملی ایران به‌منظور رفع احتیاجات ضروری مشتریان از محل منابع قرض‌الحسنه با کمترین کارمزد اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کند. 
این تسهیلات راهی است تا با حفظ و تقویت سنت پسندیده قرض‌الحسنه در مواقع ضروری در کنار مشتریان ارجمند باشیم. 
به گزارش روابط‌عمومی بانک ملی ایران، تسهیلات قرض‌الحسنه رفع احتیاجات ضروری عموما برای تامین هزینه درمانی، کمک هزینه تحصیلی، تعمیر و تأمین مسکن و... با کارمزد ۴ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود و بانک ملی ایران در۶ ماه نخست امسال افزون بر ۷۱۶ میلیارد و ۸۳۷ میلیون ریال از این تسهیلات در ۱۵ هزار و ۳۵۹ فقره اعطا کرده است.
سال گذشته نیز بانک ملی ایران افزون بر ۲هزار و ۵۹۵میلیارد و ۸۰۸میلیون ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری پرداخت کرده است. 
از دیگر تسهیلات قرض‌الحسنه بانک ملی ایران می‌توان به تسهیلات تعمیر مسکن اشاره کرد که در نیمه نخست امسال ۱۲میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال از این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.


چاپ