این تغییر ممکن است به بورس صدمه بزند!

محسن علی‌زاده گفت: تصمیم تغییر مدیریت بورس به بازار سرمایه آسیب می‌رساند و به شدت مخرب می‌دانیم.

محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس در رابطه با شایعات و اتفاقات عجیبی که این روزها درباره تغییرات در رأس شرکت بورس تهران به گوش می‌رسد، گفت: بنده نیز این موضوع را از طرق مختلف و به صورت غیررسمی شنیده‌ام که قرار است جایگاه مدیریتی شرکت بورس تهران دستخوش تغییراتی شود.

وی تصریح کرد: علی رغم اینکه این موضع به صورت مستقیم به ما مربوط نمی‌شود اما به این دلیل که حفظ و حراست از حقوق سهام داران از وظایف ذاتی ما در جایگاه نظارت بر بازار سرمایه است، تصمیمات اینچنینی و تغییراتی را که امکان دارد به بازار سرمایه آسیب برساند، به شدت مخرب می‌دانیم و توصیه ما به دوستان این است که در شرایط کنونی بازار دست به چنین تغییراتی نزنند؛ چون تمام اینها می‌تواند یک بازتاب روانی منفی در بازار داشته باشد.

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس افزود: اینکه عده‌ای بخواهند برای صورت دادن تغییراتی بیایند بازار را ملتهب کنند و سرمایه مردم را به خطر بیاندازید و گروکشی کنند از چشم ما دور نخواهد ماند و ما این مسائل را رصد می‌کنیم.

اخلال گران در بورس را به قوه قضاییه معرفی خواهیم کرد

وی هشدار داد: بنده به عنوان ناظر در شورای‌عالی بورس وظیفه خود می‌دانم مراقب باشم تصمیماتی که در این شورای گرفته می‌شود خلاف قوانین و ضوابط نباشد اما حفظ و حراست از سرمایه مردم را هم وظیفه خود می‌دانیم؛ اینکه عده‌ای در بازار سعی دارند نابسامانی ایجاد کنند و با فروش بیش از حد و ایجاد صف فروش و عرضه آبشاری سهام سعی در ایجاد فضای منفی در بازار دارند تا به خواسته خود یعنی راضی‌کردن تمام ارکان یک مجموعه برای تغییر مورد نظر خود دست یابند را به جد پیگیری می‌کنیم؛ این رفتار اگر به این شکل ادامه یابد بابت این خرابکاری که اخلال در روند اقتصادی کشور تلقی می‌شود این افراد از سوی مجلس شورای اسلامی به قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

مخالف هرگونه تغییر در جایگاه مدیریتی شرکت بورس در شرایط کنونی بازار هستیم

علیزاده ادامه داد: روز گذشته نیز نامه‌ای در این رابطه به وزارت اقتصاد و دارایی اعلام کرده‌ایم که در شرایط کنونی و در این مقطع نباید این اتفاق (تغییر در جایگاه مدیریتی شرکت بورس تهران) رخ بدهد.

متأسفانه شرایط بسیار مناسبی در کشور برای سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سرمایه کشور ایجاد شده بود اما برخوردهایسیاسی و اظهارنظرهایی که اشخاص به خود اجازه می‌دهند در هر جایگاهی در رابطه با بورس بکنند منجر به نابسامانی در این حوزه شده است.

وی تأکید کرد: بنده کاری با اسامی اشخاص ندارم اما در این شرایط به هیچ عنوان با تغییر در عرصه مدیریتی موافق نیستم چرا که هرگونه تغییر در بازار مطمئن چیزی جز آسیب رساندن به بازار در شرایط کنونی در پی نخواهد داشت.


منبع: آنا 


چاپ