غرامت دستمزد ایام بیماری برای بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا

مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی از پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به بیمه شدگان تأمین اجتماعی مبتلا به کرونا در این استان خبر داد.

به گزارش صمت، محمدرضا بیدهندی پیش از ظهر چهار شنبه در جمع خبرنگاران در اراک با اشاره به تصمیمات اخذ شده در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: اداره کل تأمین اجتماعی در حوزه درمان دومین تأمین کننده در سطح استان است که خدمات آن در حوزه‌های درمانی ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: در حوزه بیمه‌ای بر اساس هماهنگی‌های ستاد مرکزی اقدامات خوبی از قبیل بیمه بیکاری انجام شده است به طوری که با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت اثر انگشت افراد در این حوزه متوقف شده‌است و بیمه شدگان نیازی به ثبت اثر انگشت ندارند.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: کمیسیون‌های ماده ۹۱ به طور موقت تعلیق شده است تا از میزان مراجعات در این حوزه کاسته می‌شود.
بیدهندی عنوان کرد: در حال حاضر بازرسی در خصوص انعقاد بیمه‌های غیر اجباری مانند رانندگان و کارگران ساختمانی متوقف شده است و نیازی به بازرسی نیست.
وی افزود: معرفی بیمه شدگان به پزشک معتمد، شورا و کمیسیون متوقف شده است و باید ۵۰ درصد از غرامت دستمزد با توجه به حداقل دستمزد به حساب بیمه شدگان واریز کنند تا برای آن‌ها نیز مشکلی ایجاد نشود.
بیدهندی اظهار کرد: مجوز دفاتر درمانی که تا پایان امسال بوده است بنا به دستور وزیر تعاون و موافقت با پیشنهاد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تمدید شده است.
وی بیان کرد: تمامی بازرسی‌های کارگاهی به جز مواردی که ضروری است، در حوزه ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی متوقف شده است.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان مرکزی گفت: بررسی دفاتر درمانی یا کفالت فرزندان و همسران متوفی فعلاً متوقف شده و اکنون نیازی به شعب تأمین اجتماعی برای رسیدگی ندارد و پس از گذر این بیماری انجام می‌شود.
بیدهندی افزود: کارت مهارت فنی کارگران ساختمانی تا پایان فروردین ماه ۹۹ اعتبار دارد. کارت هوشمند رانندگان به منظور تداوم بیمه نیز تا پایان فروردین ماه سال آتی از اعتبار لازم برخوردار است.
وی در خصوص ارائه خدمات غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی در این ایام گفت: همشهریان و هم استانی‌ها می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد: همکاران در تمامی شعب تأمین اجتماعی استان آماده ارائه خدمات به بیمه شدگان و کارفرمایان هستند، اما با توجه به ارائه خدماتی غیر حضوری حد الامکان از مراجعه به شعب تأمین اجتماعی پرهیز شود.
بیدهندی گفت: در خصوص جریمه‌های بیمه‌ای فعالین اقتصادی در ستاد مرکزی با قوانین و مقررات انجام می‌شود و در خصوص پرداخت حق بیمه کارگاه‌های دارای مشکلات مانند مهدکودک‌ها با همکاری ستاد تسهیل مستقر در استانداری تمهیداتی انجام می‌شود و در این راستا لیست‌ها در حال بررسی است تا خدمات لازم به آن‌ها ارائه شود.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: به افراد بیمه شده مبتلا به کرونا غرامت دستمزد پرداخت می‌شود.
منبع: مهر


چاپ