توزیع ۵۰ هزار تبلت از آخر مهرماه

رئیس ستاد احسان و اطعام حسینی کمیته امداد از توزیع ۵۰ هزار تبلت‌ در بین دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد از اواخر مهر خبر داد.

مجید باجلان با اشاره به اینکه براساس آمار و گزارش‌های تهیه شده ۲۵۰ هزار نفر از دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی نیاز به تبلت دارند، اظهار کرد: بر همین اساس اولویت‌بندی برای این موضوع در نظر گرفته شده است که در مرحله نخست ۵۰ هزار تبلت تهیه می‌شود و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

 وی تصریح کرد: از ۵۰ هزار تبلت اشاره شده ۱۴ هزار تبلت توسط بنیاد مستضعفان، ۱۰ هزار توسط ستاد اجرای فرمان حضرت امام و مابقی توسط کمکهای مردمی و مشارکت خیرین تأمین خواهد شد.

 رئیس ستاد احسان و اطعام حسینی کمیته امداد گفت: تهیه و تأمین این تعداد تبلت در سطح کشور برای نخستین بار بوده و کار بسیار سخت و دشواری بوده که یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان اقدام به تهیه این تعداد تبلت کرده است.

 باجلان تصریح کرد: همچنین براساس برنامه‌ریزی انجام شده بنا داریم در مرحله بعدی ۵۰ هزار تبلت دیگر در اختیار دانش‌آموزان نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد قرار بدهیم که فرآیند این کار نیز در حال انجام است و به زودی عملیاتی می‌شود.

 وی درباره هزینه تمام شده تبلت‌های اشاره شده گفت: برای هر ۵۰ هزار تبلت مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد که با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده فاز نخست توزیع تبلت‌ها تا پایان این ماه در اختیار دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد قرار خواهد گرفت.

 

منبع: تسنیم 


چاپ