دستفروشی انتخاب آخر امرار معاش

سیاست حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و تامین حداقل معیشت در قالب طرح‌های مختلف توسط دولت تدبیر و امید اجرا شده و در ماه‌های باقیمانده از دولت دوازدهم نیز در دستور کار قرار دارد.

خبری از طرح جامع مسکن نیست

طرح جامع مسکن حاوی مسائل مختلفی است که مسائل مالی اقشار نیازمند و فناوری جدید از جمله محورهای آن است.

از توسعه مشاغل‌ خانگی تا کسب‌وکارهای اینترنتی

به‌دنبال شیوع کرونا در ایران بیشتر کسب‌وکارها آسیب دیده و با مخاطرات بسیاری مواجه شدند. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی و تحلیل فرصت‌ها و تهدیدهای کرونا برای کسب‌وکارهای ایرانی پرداخته و ۳ سطح ریسک بین‌المللی، ملی و صنعت و کسب‌وکار را که کسب‌وکارهای ایرانی با آن مواجه شده‌اند، شناسایی کرده‌ است.

کرونا و بساط مافیای کنکور

موسسات آموزشی که با وعده‌های گوناگون، هزینه‌های سنگینی بر سبد خانوارهای ایرانی در شرایط سخت اقتصادی تحمیل می‌کردند و همه ساله فعالیت‎شان در ماه‌های نزدیک به این ماراتن علمی پررنگ‌تر می‌شد، امسال با شیوع یک ویروس ناخوانده و پیش‌بینی نشده‌ که به‌طور بی‌سابقه‌ای تمام فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، هنری و اجتماعی کشور را فلج کرده، ناخودآگاه متاثر شدند و با ممنوعیت برگزاری هرگونه کلاس آموزشی، کرکره این موسسات پایین کشیده شد.

امیر کبیر از تولد تا مرگ

میرزا تقی‌خان امیرکبیر (۱۲۶۸-۱۲۲۲ هـ ق)، ستاره بی‌نظیر تاریخ ایران زمین دارای روحیه‌ای اصلاح‌طلب و عشق عمیق به استقلال و آزادی و اقتدار ملت مسلمان ایران است؛ او که مصلحی چنین تشنه اصلاح، سیاستمداری چنان شیفته استقلال و زمامداری چنین خیرخواه ملت، نه‌تنها در تاریخ ۲هزار و چندصد ساله ایران بلکه در تاریخ جهان، کم‌نظیر و کمیاب است.

بودجه ۱۴۰۰ بر سر دوراهی

مالیات به‌عنوان یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی پایدار به محل مناقشه دولت و نمایندگان در بودجه ۱۴۰۰ بدل شده است.