کمبودهای درمانی - بهداشتی در اطراف تهران

وزیر بهداشت درباره بیماری «تب کریمه کنگو» به مردم اطمینان خاطر داد: در زمینه این بیماری نگرانی وجود ندارد و نظارت‌ها و اقدامات کنترلی مناسب انجام می‌شود.

آمار سرطان در ایران بالا نیست

معاون تحقیقاتی و فناوری وزیر بهداشت گفت: آمار سرطان در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین بوده و گفته‌هایی مبنی بر اینکه آمار بیماری سرطان در ایران نسبت به سایر کشورها رو به افزایش است، کذب است.

همه فرشتگان آسمانی آن شب گریستند

مینو بدیعی: نه، آن شب کاش در تاریخ سیاه جنایات بشری ثبت نمی‌شد. نه، آن شب کاش آدمیزاد به دنیا نیامده بود که آغاز جنایت و قساوت آدمیان را با کشته شدن هابیل به دست قابیل بار دیگر به تجربه‌ای مرگبار بنشیند و این خط سرخ شهادت از فرزند بنی‌آدم همچنان ادامه داشته و دشنه جنایت و جهل بر فرق امیرمومنان حضرت علی (ع)، تبلور همه رنج‌ها و دردهای انسانی باشد.

تا صبح بر این شب، سلام...

مینو بدیعی: هنوز پاسی به بانگ اذان مغرب و فرارسیدن شب مانده بود که تو آمدی با همه اندوه و سوز دلت و با همه سوز و گداز و نیازهایت، حرم مطهر حضرت رضا علیه‌السلام غرق نور و روشنی بود.

حمایت از بخش خصوصی در حوزه بومی‌سازی پسماند

رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست بر لزوم بومی‌سازی و تطبیق فناوری‌های حوزه پسماند با شرایط اقلیمی و آب و هوایی ایران تاکید کرد.

نقش دولت در صندوق بیمه‌های اجتماعی غیرقابل حذف است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن اشاره به مکانیسم صندوق‌های بیمه اجتماعی، نقش دولت در برابر این صندوق‌ها را ضروری و غیرقابل حذف خواند.

حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه سلامت

وزیر بهداشت با اشاره به شرایط و مشکلات اقتصادی دولت و کاهش ۵۰درصدی اعتبارات حوزه سلامت نسبت به سال قبل تاکید کرد: اگر وزارت بهداشت می‌خواهد برای بیماران کاری کند،فقط از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد است.

امید زنان به دولت برای توسعه متوازن

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: زنان برای دستیابی به توسعه متوازن به دولت امید بسته‌اند.

توسعه همکاری‌های فرهنگی بین ایران و الجزایر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با عبدالمنعم احریز، سفیر الجزایر در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد و بر گسترش تعاملات فرهنگی در زمینه‌های مختلف میان ۲ کشور تاکید کرد.

ای ایران ای مرز پرگهر...

مینو بدیعی: شب به خانه می‌رفتم و این سرود زیبا را زیرلب با تمامی ذهن، جسم و اندیشه‌ام می‌خواندم. شب بود اما آسمان پرستاره شهر حکایت جشن بزرگی را داشت که یکایک مردم بزرگ و حماسه‌ساز ما همراه و با دولت با آن یکدل و یکزبان بودند.