قوانین جدید مسکن مهر پردیس اعلام شد

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اساسنامه واحد‌های مسکن مهر این شهر در فازهای ۳، ۵، ۸، ۹ قدیم و جدید و ۱۱ (کوزو) را ابلاغ کرد.

شرکت عمران شهر جدید پردیس اعلام کرد پس از برگزاری جلسات متعدد و پیرو نشست و پیگیری معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسگتری استان تهران دادستان شهرستان پردیس ۶ اسفندماه ۹۹، اساسنامه منازل مسکونی مهر در شهر جدید پردیس به مدیران بلوک‌های فازهای ۱۱، ۹ قدیم، ۵ و ۹ جدید، ۸، ۵ و ۳ ابلاغ شد.

این اساسنامه بر اساس قانون تملک آپارتمان‌ها تهیه و در مورد کلیت ساختمان از جمله اداره آن و نحوه حل و اختلاف ساکنان، مالکین و اعضای هیات مدیره از طریق داوری تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف شده است.

 به گفته مدیرعامل شرکت عمران، با ابلاغ این اساسنامه بسیاری از اختلافات به حداقل خواهد رسید و قطعا شاهد کم شدن تشکیل پرونده‌های حقوقی مربوط به ساکنان مسکن مهر در محاکم قضایی خواهیم بود.

مهدی هدایت تاکید کرد: این اتفاق برای نخستین بار در شهرهای جدید در شهر جدید پردیس افتاده است و با این اساسنامه امیدواریم ساکنان بتوانند در فضایی قانونمند، زندگی خوب و راحتی داشته باشند.

 ابلاغیه مدیرعامل شرکت عمران به مدیران بلوک‌های مسکن مهر به شرح زیر است:

«احتراما، در راستای نامه شماره ۶۲۱۴/۱۰۱۸/۹۰۰۱ مورخ ۰۴/۱۱/۹۹ دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان پردیس در خصوص تدوین اساسنامه مساکن مهر، به پیوست تصویر اساسنامه ساختمان بلوک‌هایی مساکن مهر فازهای ۱۱، ۹ قدیم، ۵ و ۹ جدید، ۸، ۵ و ۳ در ۷۸ ماده وفق قانون تملک آپارتمان‌ها مصوب ۱۶/۱۲/۱۳۴۳ و آیین نامه اجرایی آن مصوب ۸/۲/۱۳۴۷ تدوین و تایید شده از سوی معاونت محترم پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران، دادستان محترم شهرستان عمومی و انقلاب و ریاست محترم دادگستری شهرستان پردیس و شرکت عمران پردیس جهت اطلاع و اقدام وفق مواد اساسنامه تدوینی ارسال می‌شود.

مقتضی است من بعد اداره ساختمان و مرجع حل و فصل کلیه اختلافات فی مابین مالکین، ساکنان و اعضای هیات مدیره در خصوص امورات مربوط به ساختمان طبق اساسنامه ارسالی رسیدگی گردد. لیکن در صورت عدم اقدام وفق اساسنامه تدوین شده، مسئولیت‌های جزایی و مدنی ساختمان به عهده مدیر بلوک و اعضای هیات مدیره است.»

منبع: تسنیم


چاپ