پایه‌های رکود سست است

اکرم امینی - گروه صنعت: سال ۹۴ در حالی به پایان رسید که اگرچه اصناف مختلف در تب و تاب برآورده کردن نیازهای مردم در شب عید، روزها و شب‌های شلوغی را پشت‌سر گذاشتند اما دست‌اندرکاران ساخت‌وساز و مسکن روزهای خلوت و کم‌کاری را به شب رساندند.

دیر است و دور نیست*

اکرم امینی - گروه صنعت: پایان یافتن تعطیلات نوروز ۹۵ پرونده سفرهای نوروزی را می‌بندد، حالا گرد و خاک رفت و آمدها می‌خوابد و تنها چیزی که روی دست جاده‌ها و خیابان‌ها باقی می‌ماند، تعداد زیادی کشته و مجروح و خانواده‌هایی است که سفر، سوغات شوم مرگ یا معلولیت را برای آنها به ارمغان آورده است. 

فرصتی که در آب می‌سوزد

اکرم امینی - گروه صنعت: صف طولانی مسافرانی که در اسکله، زیر نور آفتاب و در هوای شرجی بندر، برای سوار شدن به شناور و تجربه کردن یک سفر دریایی انتظار می‌کشند، یکی از تصاویری است که در خاطرات و حافظه مسافران نوروز ۹۵ و نوروز چند سال گذشته ثبت شده است.

راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در حمل‌ونقل هوایی

اکرم امینی - گروه صنعت: امضای قرارداد خرید ۱۱۸ ایرباس از فرانسه و امضای قرارداد با آنها با هدف توسعه ۳ فرودگاه بزرگ کشور را شاید بتوان مهم‌ترین گام‌های دولت در سال گذشته برای ایجاد تحول در حمل‌ونقل هوایی کشور دانست.

پیشنهادی که می‌توان رد کرد

اکرم امینی - گروه صنعت: تصور کنید یک روز ساعت ۷ صبح قرار است با قطار از تهران به مشهد سفر کنید؛ ایستگاه راه‌آهن در بیرون شهر جایی حوالی شرق تهران است و شما در غرب تهران ساکن هستید و کمی هم دیر از خواب بیدار شده‌اید.

سرنوشت ناوگان هلی‌کوپتری در پسابرجام

اکرم امینی - گروه صنعت: اگرچه هواپیما در حوزه حمل‌ونقل مسافری، یگانه وسیله جابه‌جایی است اما جایگاه مهم هلی‌کوپترها در صنایع هوایی را نباید از یاد برد.

غوغای دو غول در آسمان ایران

اکرم امینی - گروه صنعت:سرانجام بوئینگ هم آمدنی شد. این غول هواپیماسازی جهان دل به دریا زده و قرار است هفته آینده، هیاتی را به ایران بفرستد تا بر سر چند و چون همکاری با ایران مذاکره کنند.

۱۳هزار تاکسی فرسوده نوسازی می‌شود

اکرم امینی - گروه صنعت: سفر در مسیرهایی مانند جاده زیبای چالوس، شاید برای مسافران دلچسب و جذاب باشد اما بخش زیادی از لذت این سفر به نو یا کهنه بودن خودرویی برمی‌گردد که وظیفه دارد سفری مطلوب و بی‌خطر را برای مسافر فراهم کند.

افزایش کرایه تاکسی در کلانشهرها

اکرم امینی - گروه صنعت: افزایش قیمت کالا و خدمات در ایران در ابتدای هرسال، کم‌کم به امری طبیعی برای مردم کشور تبدیل شده است و در این میان تنها پرسشی که برای مردم مطرح می‌شود؛‌ میزان این افزایش است.

توسعه صنعت ریلی؛ جهشی در اجرای اقتصاد مقاومتی

اکرم امینی - گروه صنعت: نامگذاری سال ۹۵ به عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» بیش از هر امر دیگری مسئولیت بخش تولید را افزایش می‌دهد.