حوادث پشت درِ خانه بمانند

حتی قرار داشتن در میان ۱۰ کشور نخست جهان از نظر وقوع حوادث طبیعی، موجب نشده بیمه کردن ساختمان‌ها در برابر رخدادهایی مانند سیل و زلزله در ایران جدی گرفته شود و براساس آمار اعلام شده از سوی قائم مقام بیمه مرکزی، فقط بین ۵ تا ۷ درصد واحدهای مسکونی کشور درحال‌حاضر در برابر حوادث طبیعی بیمه‌اند.

کارشناس حمل‌ونقل

جای خالی نگاه مهندسی در مدیریت کشور

بزرگ‌ترین چالش مهندسی کشور، از جمله در مهندسی حمل‌ونقل، نبود نگاه مهندسی در تصمیم‌گیران است، حتی اگر خودشان مهندس باشند.

چابهار همچنان در انتظار سرمایه‌گذار

از مزیت‌های چابهار زیاد گفته‌ایم و شنیده‌اید، به‌ویژه وقتی خبر رسید که هند می‌خواهد ۸۵ میلیون دلار برای توسعه بندر چابهار سرمایه‌گذاری کرده و ۱۵۰ میلیون دلار نیز برای توسعه ریلی این بندر به ایران وام دهد،

اقتصاددان

خوب و بد سوداگری مسکن

به طور تقریبی همه بازارهای ایران به شدت تحت تاثیر رشد بالای نقدینگی و تورم شدید قرار دارند.

شکست وام مسکن از کفه خالی تولید

حدود ۱۱۰ هزار نفر پس‌اندازهای خود را از صندوق مسکن یکم خارج کرده‌اند و به گفته مدیرعامل بانک مسکن، این صندوق با ریزش ۲۰ درصدی استقبال روبه‌رو شده است. کارشناسان می‌گویند در شرایط افزایش نرخ مسکن، میزان تسهیلات عرضه شده برای خرید، بخش اندکی از نرخ یک واحد مسکونی را شامل می‌شود و دلسرد شدن مردم از سپرده‌گذاری در صندوق مسکن یکم در چنین شرایطی عجیب نیست.

کارشناس حمل‌ونقل ریلی

چالش‌های مهندسان در راه‌آهن

با توجه به معنی و مفهوم مهندسی راه‌آهن در حوزه حمل‌ونقل ریلی با زیرشاخه‌های مختلف در نظر گرفته شده برای آن، وظایفی مانند جمله برنامه‌ریزی، طراحی، مدیریت تولید و نگهداری خطوط، ابنیه، ماشین‌آلات و سامانه‌های حمل‌و نقل ریلی برای یک مهندس در این بخش متصور است.