سالی که به کام حمل‌ونقل نبود

سال ۹۸ دارد نفس‌های آخر خود را می‌کشد، با این حال کرونا هنوز دست از سر ما برنداشته است. در چند هفته اخیر که کشور درگیر این ویروس سمج است و از مردم خواسته می‌شود سفر نروند و در خانه بمانند، کسب و کارهای زیادی از تکاپو افتاده و خانه‌نشین شده‌اند.

کارشناس حمل‌ونقل

خودروهای شخصی همچنان جولان می‌دهند

برای برخی این پرسش مطرح شده است که با وجود شیوع کرونا در تهران و کم شدن فعالیت‌ها، چرا آلودگی هوا کاهش پیدا نمی‌کند؟ پیش فرض این است که منشا اصلی آلودگی هوا، خودروها هستند و با توجه به اینکه فعالیت‌های مردم کاهش پیدا کرده است،

چابهار و یک بهار بدون ریل دیگر

نیاز چابهار به راه‌آهن، سخن دیروز و امروز نیست. سال‌هاست از هر یک از کارشناسان و اهالی حوزه راه‌آهن و بندر درباره اولویت‌های ریلی کشور می‌پرسیم، راه‌آهن چابهار یکی از گزینه‌های نخستی است که به آن اشاره می‌کنند.

تحلیلگر مسائل اقتصادی

کمبود ماسک طبیعی است

حجم عادی تقاضا برای وسایل بهداشتی مانند ماسک در کل جهان را ۱۰۰ واحد در سال در نظر بگیرید، یعنی هرسال به اندازه همین ۱۰۰ واحد، تولید و مصرف در جهان داشتیم و بازارها هم در تعادل بود.

قانون شیر آب را باز گذاشت

اکرم امینی: وقتی شیر آب را باز می‌کنید و به جای آب، هوا خارج می‌شود، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ حالا اگر تصور کنید برای روی هم گذاشته شدن خشت خشت ساختمانی که در آن کار یا زندگی می‌کنید، هزاران لیتر آب تصفیه‌شده و آشامیدنی استفاده شده است، به طور حتم ناراحتی‌تان چند برابر خواهد شد.

کارشناس حمل‌ونقل هوایی

دل‌مان برای وطن می‌تپد

به‌عنوان یک ایرانی با هر خط فکری که باشید، دل‌تان برای وطن‌مان ایران عزیزتر از جان می‌تپد. همه ما به‌عنوان اعضای یک خانواده ملی با هم کنار هم هستیم و به هم عشق می‌ورزیم و البته گاهی هم ممکن است اختلاف‌نظرهایی داشته باشیم.