قیمت دلار کاهش یافت

هر دلار امروز (پنجشنبه) در صرافی‌های بانکی ۲۳ هزار و ۲۱۰ تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به روز معاملاتی کاری گذشته با کاهش۲۰۰ تومانی همراه شد و نرخ هر یورو نیز به ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.

روند نزولی نرخ دلار از اوایل هفته گذشته شتاب گرفت، بطوری که از کانال ۲۶ هزار تومانی به سوی نرخ‌های پایین‌تر حرکت کرد و بر این اساس، نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی در ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه امروز (نهم بهمن ماه) ۲۳ هزار و ۲۱۰ تومان اعلام شد.

قیمت فروش یورو نیز با کاهش ۳۰۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری گذشته (چهارشنبه) به ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان رسید.
امروز قیمت خرید هر دلار ۲۱ هزار و ۹۲۰ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۶ هزار و ۸۱۰ تومان اعلام شد، همچنین قیمت خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۲ هزار و ۳۵۵ تومان و قیمت فروش آن ۲۲ هزار و ۵۷۸ تومان بود.

علاوه بر این نرخ خرید یورو در این بازار ۲۷ هزار و ۱۱۹ تومان و نرخ فروش آن ۲۷ هزار و ۳۹۰ تومان اعلام شد.

براساس این گزارش در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته (چهارشنبه)، هر یورو به قیمت ۲۷ هزار و ۳۱۴ تومان و هر دلار ۲۲ هزار و ۶۶۳ تومان به فروش رفت.

 همچنین در سامانه سنا دیروز (چهارشنبه)، حواله یورو به قیمت ۲۸ هزار و ۶۶۵ تومان معامله شد و همچنین حواله دلار به قیمت ۲۳ هزار و ۹ تومان مورد مبادله قرار گرفت.

قیمت دلار در روزهای گذشته با توجه به افزایش امیدواری در زمینه صادرات نفت و دسترسی به منابع مالی کاهشی شده است. هفته گذشته نیز رئیس کل بانک مرکزی اعلام‌کرد: ایران توانسته گشایش‌هایی در فروش نفت داشته باشد.


چاپ