طلا دوباره افزایش قیمت دارد؟

طلا در طی هفته‌های گذشته تلاش بسیار زیادی برای افزایش قیمت از خود نشان داده است و هم اکنون نیز قیمت آن در حال افزایش بوده و به نظر می‌رسد که روندی صعودی را ادامه دهد.

افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا توانست خبر‌های مربوط به توزیع واکسن کرونا را تحت تاثیر خود قرار داده و باعث شود تا قیمت طلا روندی صعودی پیدا کند.
در حالی که این خبر نوشته می‌شود هر انس طلای جهانی ۱۸۴۶ دلار قیمت دارد که نسبت به روز گذشته بیش از ۱۸ دلار افزایش قیمت داشته است.

اما با این اوصاف به نظر می‌رسد که روند صعودی قیمت طلا در نقطه ۱۸۴۸ دلار متوقف شود چرا که سرمایه‌گذاران از خرید‌های گسترده در بالای این قیمت خودداری می‌کنند.
دلیل اصلی خودداری سرمایه‌گذاران از خرید در بالای این قیمت جلسه پیش روی فدرال رزرو می‌باشد که از امروز آغاز شده و دو روز طول می‌کشد.

طی روز‌های آینده نتیجه این جلسه فدرال رزرو و تایین سیسات‌های جدید پولی ایالات متحده در کنار انتشار آمار‌های تولید صنعتی ایالات متحده بر روی قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت.
سرمایه‌گذاران و فعالان بازار طلا در انتظارند تا ببینند که این اتفاقات چه تاثیراتی رابر روی وضعیت دلار و اقتصاد می گذارد تا در نتیجه آن اقدام به خرید یا فروش طلا کنند.


منبع: سایت طلا


چاپ