یک پیش بینی امیدوارکننده از قیمت طلا

تجارت و بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: یکی از دلایل ریزش قیمت طلا به اجرای تعهدات بانک مرکزی و تزریق دلار به بازاربر می‌گردد. دومین عامل نیز می‌تواند به کاهش میزان تقاضا ارتباط داشته باشد. همچنین سومین عامل نیز دستگیری برخی افراد خاطی در اتاق‌های مجازی است که منجر به ارزان شدن قیمت طلا شده است.

قیمت طلا امروز کاهش قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد و به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای هرگرم رسید. در بازار جهان هم امروز قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸۹۸ دلار و ۲۸ سنت رسید. در این‌باره کایل رودا، تحلیلگر موسسه آی جی مارکتس علت کاهش قیمت انس جهانی طلا را در پیش بودن انتخابات آمریکا دانست. همچنین او گفته است: « در کوتاه مدت، به نظر می رسد که به دلیل در پیش بودن انتخابات آمریکا و نامشخص بودن سرنوشت بسته محرک مالی جدید این کشور، طلا خریدار چندان زیادی نداشته باشد.»

 نوسان شدید قیمت‌ طلا در بازارهای جهان در حالی رخ می‌دهد که امیدها برای به ثمر رسیدن واکسن کرونا تقویت شده است و متقاضیان برای خرید طلا عقب‌نشینی کرده‌اند. در تهران هم کاهش قابل توجه بهای طلا به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به دلیل« تزریق دلار به بازار و کاهش میزان تقاضای خرید» بر می‌گردد. علاوه بر این به نظر می‌رسد که دستگیری برخی افراد خاطی در اتاق‌های مجازی است که منجر به ارزان شدن قیمت طلا شده است.

 ابراهیم محمدولی درباره آینده قیمت طلا گفت: امیدواریم کاهش قیمت طلا ادامه‌دار باشد که در این شرایط مردم به راحتی بتوانند مصنوعات طلا بخرند. آنچه مشخص است ریزش قیمت طلا تا انتخابات آمریکا ادامه دارد.

 او اظهار کرد: برای نخستین بار طی چند هفته اخیر قیمت انس جهانی طلا با چهار دلار کاهش به قیمت یک هزار و ۸۹۸ دلار رسید. قیمت سکه طرح جدید هم نسبت به آخرین معاملات روز شنبه ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شده است.

منبع: تجارت نیوز 

چاپ