تعطیل درمانی کارساز نیست

فعالیت معادن شن و ماسه در روزهای پنجشنبه و جمعه، ممنوع است. در صورتی که بارها شاهد بوده‌ایم که دقیقاً در همین دو روز کیفیت هوای تهران به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

پرداخت حمایت معیشتی به خانوارها آغاز شد

مرحله نخست پرداخت مبالغ حمایت معیشتی به خانوارهای ایرانی آغاز شد. بعد از اعلام افزایش نرخ بنزین در ایران که با هدف حمایت معیشتی از مردم انجام شد این روند در مرحله اجرا قرار گرفت تا از این اتفاق هم دولت سود خود را ببرد و هم مردم زیر چتر حمایتی قرار بگیرند.

ستاد تنظیم بازار روزانه تشکیل جلسه می‌دهد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

سکوی پرش اقتصاد ایران

نرگس حافظی: ارزهای دیجیتال(رمزارزها) داده‌های ارزشمندی در فضای اینترنت هستند که با استفاده از فناوری بلاک‌چین، ویژگی‌هایی همچون هک نشدن یا خواصی مانند شفافیت و بی‌نیازی به‌واسطه‌ها برای پردازش و تبادل داده‌ها را از خود بروز می‌دهند.

بازار متشکل ارزی به دنبال مهار نوسان‌

زهره محسنی‌شاد: در پی تصمیم اخیر امریکا برای تمدید نکردن معافیت‌های خرید نفت از ایران، انتظار می‌رفت بازار ارز در روزهای اخیر شوک جدیدی را تجربه کند اما با وجود گذشت چند روز از اعلام این خبر، شواهد حکایت از عادی بودن وضعیت بازار ارز دارد و خبری از جهش‌های شدید قیمتی یا رشد تقاضا در این بازار نیست.

عضو هیات‌علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی

توهم تولید در توهم پولی

این رویکرد که با خلق نقدینگی به سراغ بهبود وضع اقتصادی از طریق تامین مالی تولید و کمک به مشکلات این بخش برویم، همیشه در بین سیاست‌گذاران اقتصادی ایران وجود داشته است.