«هتل فقط «خوابگاه» نیست

«تجربه خلبانی در یک هتل» رویداد خیره‌ای‌کننده است که شاید خیلی‌ها را برای اقامت در این هتل تشویق و ترغیب کند. این ابتکار هتل فرودگاه توکیو است که موقعیتی ایجاد کرده تا مهمانان در اتاق خود هم که هستند، تجربه‌ای متفاوت از هیجان داشته باشند.

به این ترتیب هتل فرودگاه «هانه‌دا» در ژاپن برای ایجاد یک ویژگی منحصر به‌فرد، در یکی از اتاق‌هایش شبیه‌ساز پرواز نصب کرده‌ است. این دستگاه شبیه‌ساز فرصت تجربه خلبانی بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ را از فرودگاه هنه‌دا تا فرودگاه اوزاکا به شما می‌دهد. استفاده از این دستگاه برای هر نفر ۲۷۷ دلار هزینه دارد و اگر اتاق کامل را بخواهید برای یک شب رزرو کنید علاوه بر هزینه اتاق باید ۲۳۴ دلار هم اضافه پرداخت کنید.
این خبر را باید مدیران هتل‌ها خوب بخوانند. آنها که مدام از ظرفیت‌های خالی هتل‌های‌شان گلایه می‌کنند. آنها که رواج استفاده از خانه‌های مسکونی و حتی مدرسه‌ها را در ایام تعطیلات مانع از کسب و کار خود می‌دانند.
واقعیت این است که با ورود هر رقیب قانونی و غیرقانونی باید خلاقیت خود را بپرورانیم تا کسب و کارمان از سکه نیفتد. بهتر است باور کنیم خدمات هتل‌ها کسل‌کننده و تکراری شده و همین می‌شود که خیلی‌ها ترجیح می‌دهند چادر بزنند و کنار خیابان بخوابند تا اینکه در یک محیط دربسته که خیلی وقت‌ها بوی نم یا ماندگی هوا می‌دهند، دوری کنند.
به‌طور حتم، افزایش خلاقیت در مدیریت و خدمات هتل‌ها می‌تواند آنچنان جذاب باشد که حتی مردم شهر هم دوست داشته باشند یک روز از خانه بیرون بروند و ساعتی در هتل اقامت کنند به‌شرط اینکه هتل‌ها دیگر خدمات خود را به محیطی برای خواب محدود نکنند.

مژده پورزکی - روزنامه‌نگار


چاپ