برگزاری اولین جلسه کمیته گردشگری اکسپو ۲۰۲۰

این نشست با حضور رئیس و اعضای کمیته گردشگری ستاد اکسپو ۲۰۲۰ دوبی در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

پایان توریسم؟

بسیاری از فعالان صنعت گردشگری در سراسر جهان معتقدند همه‌گیری ویروس کرونا جهانگردی را در همه کشورها به ویرانی کشانده است.

قیمت‌های نجومی پرواز شکسته می‌شود؟

 اگر روز آینده بخواهید به استانبول سفر کنید باید حدود ۵۰ تا ۶۵ میلیون تومان برای بلیت هوایی هزینه کنید. البته بلیت‌های ۲۵ میلیونی نیز در برخی آژانس‌های گردشگری فروخته می‌شود. اگرچه کارشناسان می‌گویند بلیت‌های کلاس‌پایین بسته‌شده‌ اما قیمت بلیت‌های اکونومی قطرایرویز ۶۵ میلیون تومان است و اگر بلیت فرست‌کلاس می‌خواهید، خدا به دادتان برسد.

جادوی گردشگری در کارآفرینی

گردشگری از جمله حوزه‌هایی است که ظرفیت‌های بالایی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارد. هر چند تا کنون از این ظرفیت آن‌طور که باید استفاده نشده است. این درحالی است که تاریخ، تمدن و موقعیت جغرافیایی ایران ظرفیت‌های بالایی برای توسعه گردشگری و کارآفرینی در این حوزه ایجاد کرده است.

مراقب تبلیغات دروغ باشید

پرونده ویروس کرونا هنوز بسته‌نشده و هشدارها درباره منع سفرهای غیرضروری همچنان پابرجاست، با این حال، برخی آژانس‌های مسافرتی دست به‌کار شده‌اند و برای برخی شهرهای داخل کشور تور برگزار می‌کنند. برخی هم پا را فراتر گذاشته و خبر از برگزاری تورهای خارجی می‌دهند که البته فعلا این تورها فقط برای ترکیه و دوبی تبلیغ می‌شود.

جادوی هشتگ گردشگری

اگر شما امروز بخواهید به یکی از نقاط ایران و جهان سفر کنید و هیچ اطلاعات و عکس و دانشی درباره مقصد مورد نظر نداشته باشید، جادوی هشتگ‌های گردشگری در شبکه‌های اجتماعی عکس‌محور مثل اینستاگرام به کمک شما می‌آید تا از طریق لنز دوربین گوشی‌های هوشمند گردشگران در شهر مقصد، اطلاعات فوق‌العاده‌ای دریافت کنید.

هنوز تابلوی«تعطیل است» موزه‌ها بالاست

پس از گذشت حدود ۵ ماه از شیوع کرونا در کشور، هنوز هم بسیاری از مراکز گردشگری و اماکن دیدنی از جمله موزه‌ها تعطیل هستند. وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ۲۰ اسفند سال گذشته در نامه‌ای با قید «آنی-حائز اهمیت» دستور تعطیلی موزه‌ها، کاخ‌موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در تعطیلات نوروز ۹۹ را صادر کرد.

«سفر» را تا اطلاع ثانوی تعطیل کنید

مسئولان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در گفت‌وگوهای خود اعلام می‌کنند که سفرها تعطیل نیست. موزه‌ها و مراکز اقامتی و سایت‌های گردشگری باز هستند و مردم با رعایت پروتکل‌های شخصی و استفاده از خودروهای شخصی یا استفاده از حمل‌ونقل عمومی با رعایت فاصله همچنان می‌توانند سفر کنند.