جدیدترین خبرها از بازار شب عید

وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که انسجام، هماهنگی و تعامل میان دو وزارتخانه در موضوع تنظیم بازار شب عید وجود دارد.

کاظم خاوازی در دیدار با علیرضا رزم حسینی «وزیر صنعت، معدن و تجارت» و معاون مرتبط با حوزه تنظیم بازار این وزارتخانه که به منظور بررسی تامین و عرضه کالاها و اقلام کشاورزی شب عید انجام شد، با بیان این مطلب، افزود: در خصوص تامین و توزیع برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده است تا مردم در چند روز باقی مانده تا پایان سال در آرامش به خرید مایحتاج خود اقدام نمایند.

عرضه میوه با نرخ و کیفیت مناسب با تمهیدات وزارت صمت در شبکه‌های توزیع

وی همچنین تصریح کرد: در خصوص میوه وزارت صنعت، معدن و تجارت تدارکات خوبی دیده است و میوه با نرخ و کیفیت مناسب در شبکه‌های توزیع عرضه می‌شود.

محدودیتی در عرضه تخم‌مرغ با نرخ مصوب وجود ندارد

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که هیچ محدودیتی در خصوص عرضه تخم‌مرغ با نرخ مصوب و مناسب وجود ندارد، گفت: تخم‌مرغ به وفور در بازار موجود است.

عرضه مرغ منجمد با نرخ مناسب در شبکه‌های توزیع وزارت صمت از امروز

خاوازی همچنین بیان کرد: تولید مرغ نیز به اندازه کافی است و مرغ منجمد با کیفیت و بسته‌بندی مناسب و بهداشتی از امروز در شبکه‌های توزیعی که توسط وزارت صمت طراحی شده است، به سرعت عرضه می‌شود.

تمهیدات وزارت صمت برای تامین و عرضه مناسب روغن و شکر

وی همچنین بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین و عرضه مناسب روغن و شکر تدارکات خوبی دیده است.

الزام مرغداریها به عرضه مرغ بالای ۴۵ روز خود به کشتارگاه‌ها

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تولیدکنندگان مرغ موظف هستند مرغ‌های بالای ۴۵ روز را به کشتارگاهها عرضه کنند، تناژ زیادی از مرغ در مرغداری‌ها موجود است که مرغداریها‌ها موظف به عرضه آنها به کشتارگاه‌ها هستند.

خاوازی اضافه کرد: این مرغها به وزارت صمت درکشتارگاه‌ها تحویل داده می‌شود تا این وزارتخانه در شبکه‌های توزیع عرضه نماید.

وی همچنین تصریح کرد: عدم عرضه مرغداران و تولیدکنندگان به کشتارگاه تخلف محسوب می‌شود و با آن برخورد می‌گردد.

منبع: شاتا


چاپ