پیش‌بینی قیمت طلا تا فردا

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند کاهشی قیمت‌ها در بازار طلا گفت: امروز اونس جهانی حدود شش دلار افزایش یافته اما با توجه به روند نزولی نرخ ارز، قیمت طلا و سکه کاهش یافته است.

نادر بذرافشان به کاهش قیمت طلا و سکه اشاره کرد و درباره علت آن توضیح داد: امروز ارزش اونس جهانی طلا نسبت به روز گذشته حدود شش دلار افزایش یافته اما از آنجا که روند ارز نزولی است و تقاضایی هم در بازار طلا وجود ندارد، قیمت طلا کاهش یافته و سکه نیز به کانال ۱۰میلیون تومان بازگشته است.

او اضافه کرد: در راستای این روند نزولی، قیمت سکه تمام نسبت به روز گذشته حدود ۲۰۰هزار، نیم و ربع سکه ۱۵۰هزار، سکه یک گرمی ۵۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار ۱۷هزار تومان کاهش یافته؛ ضمن اینکه حباب سکه هم تا ۳۵۰هزار تومان پایین آمده است.
بذرافشان درباره روند بازار تا پایان هفته اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا و سکه تا فردا ارزان‌تر شود و این هفته را نزولی به پایان برسانیم.

به گفته این فعال بازار طلا، در ساعت (۱۵:۰۰ ) معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۰میلیون و ۹۰۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۷۰۰هزار تومان کاهش یافت.
او اضافه کرد: قیمت نیم سکه هم به پنج میلیون و ۹۴۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۹۳۰هزار و سکه سک گرمی به دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان رسید؛ قیمت هر مثقال طلا هم چهار میلیون و ۶۹۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۳هزار تومان است.


چاپ