مشکلات صنف شیرینی کشور همچنان ادامه دارد

چالش‌های تلخ شیرینی!

در حالی که هشتمین ماه حضور ویروس کرونا در کشور را پشت سر می‌گذاریم، هنوز اثرات شوک حضور آن در کشور باقی است و بسیاری از اصناف هنوز نتوانسته‌اند مانند گذشته روی پای خود بایستند و سودآوری پیش از دوران کرونا را تجربه کنند.

در میان همین اصناف آسیب‌دیده از کرونا، برخی از صنف‌ها دچار زیان‌ها و مشکلات بیشتری شدند که این مشکلات تا همین امروز نیز ادامه داشته است. یکی از این اصناف صنف شیرینی است که علاوه بر مشکلات تمام اصناف دیگر، هنوز با کسادی بازار جشن‌ها و شادی‌های خانوادگی و دسته‌جمعی مواجه است و روزهای تلخی را در حوزه کسب‌وکار تجربه می‌کند. با گزارش روزنامه صمت از حال و هوای این روزهای شیرینی‌فروش‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها در کاهش فروش و قحطی مشتری همراه باشید: 

قنادی‌ها در معرض ورشکستگی‌اند

علی بهرمندی، رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشی‌ها و قنادی‌های تهران با تایید این مشکلات در گفت‌وگو با صمت عنوان کرد: کشور ما در شرایط کنونی در تنگنای اقتصادی بدی قرار گرفته‌ و این تنگناها و مشکلات بیشترین تاثیر خود را بر حوزه کسب‌وکار می‌گذارد.
وی در این باره افزود: از یک سو همه‌گیری ویروس کرونا و کاهش خریداران شیرینی و کیک و در نتیجه کاهش درآمد و ازسوی دیگر افزایش نرخ مواد اولیه شرایط طاقت‌فرسایی را برای فعالان این صنف ایجاد کرده است.
بهرمندی ضمن اشاره به تفاوت‌های تاثیر شیوع ویروس کرونا بر کسب‌وکار صنف شیرینی و شکلات نسبت به سایر اصناف اظهار کرد: گرچه کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن تمام اصناف را درگیر خود کرد و زیان‌های قابل‌توجهی برای فعالان حوزه کسب‌وکار بر جای گذاشته اما زیان حاصل از کرونا با تعطیلی‌های اجباری شب‌های عید و همچنین برگزار نشدن مراسم‌های شادی دسته‌جمعی در خانواده‌ها برای قنادی‌ها بسیار بیشتر بود زیرا فعالان این صنف علاوه بر از دست دادن سود ماه‌های پرفروش خود، سرمایه‌ای را نیز که برای تولید محصولات در نظر گرفته بودند در این مدت از دست دادند.
وی گفت: ما در این شرایط با افزایش قیمت‌های بی‌سابقه‌ای در مواد اولیه روبه‌رو شدیم و اقلامی مثل پودر نارگیل، پودر کاکائو و هل را با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی نرخ تهیه کردیم.

رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشی‌ها و قنادی‌های تهران خاطرنشان کرد: ما از دولت و نهادهای سیاست‌گذار اقتصادی انتظار داشتیم باتوجه به این شرایط و در نظر گرفتن وضعیت معیشت این صنف، اندکی با ما مدارا و ما را از مواردی مثل مالیات معاف کنند که متاسفانه نه‌تنها این‌طور نشد، بلکه ما شاهد افزایش مالیات‌ها نیز بودیم.
بهر‌مندی با اشاره به تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای قنادی در تهران و سایر شهرها تصریح کرد: بسیاری از واحدهای این صنف مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند. 
در عین حال بسیاری دیگر از واحدها به‌ویژه آنها که محل کسب استیجاری در اختیار داشتند، به‌دلیل مشکلات مالی واحدهای خود را تعطیل، قراردادهای خود را فسخ و پروانه خود را باطل کرده‌ و از این صنف خارج شده‌اند.
رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشی‌ها و قنادی‌های تهران در پایان گفت: اصناف در طول این مدت سعی کردند نهایت همکاری را با دست‌اندرکاران اجرایی داشته باشند اما مسئولان باوجود تمام وعده‌هایی که داده بودند از یاری رساندن به واحدهای در معرض خطر ورشکستگی امتناع کردند و دیگر حتی با عادی شدن شرایط نیز باید انتظار دیدن تصویر آزاردهنده جای خالی بسیاری از واحدهای صنفی در جای‌ جای شهرها را داشته باشیم.

شیرینی هم درگیر دلار است

گزارش‌های میدانی صمت از شیرینی‌فروشی‌های نقاط مختلف شهر وضعیت خوبی را در زمینه میزان فروش این واحدها نشان نمی‌دهد و حتی برخی از این واحدها - به‌‌ویژه واحدهای استیجاری- مجبور به تعطیل کردن کسب‌وکار خود شده‌اند. 
واحدهایی که برخی از آنها قدمتی چندده ساله در محله‌های قدیمی شهر خود داشته‌اند، امروز عطای این کار را به لقای آن بخشیده‌ و کرکره‌ها را پایین کشیده‌اند.
سعید بابارحیمی، مدیر و مالک یک شیرینی‌فروشی در غرب تهران در گفت‌وگو با صمت در این باره اظهار کرد: شرایط اقتصادی این صنف به‌نحوی شده که فعالان و کارفرمایان دیگر به سود فکر نمی‌کنند و همین که دخل و خرج آنها سر به سر درآید، کارگران خود را حفظ کنند و چراغ واحد آنها روشن بماند، برای‌شان کافی است.

وی درباره مشکلات اصلی این صنف عنوان کرد: تهیه مواد اولیه به‌دلیل افزایش لحظه‌به لحظه قیمت‌ها برای قنادی‌ها بسیار مشکل شده است. 
نرخ مواد اولیه همچنان افزایش می‌یابد و غیر از آن نیز هزینه‌های جاری فروشگاه و کارگاه، مالیات، حقوق کارگران و هزینه‌های دیگر عرصه را بر ما تنگ کرده است.
بابارحیمی در این باره عنوان کرد: علاوه بر مشکلات مربوط به افزایش هزینه‌ها، همه‌گیری ویروس کرونا در کشور ضربه‌ای بزرگ به صنف شیرینی و شکلات بود زیرا با لغو مراسم‌های شادی خانوادگی مثل عروسی، نامزدی و تولد، فروش کیک نیز در واحدهای شیرینی‌فروشی که نقش قابل‌ملاحظه‌ای در سودآوری این واحدها داشت، تقریبا به صفر رسید. 

در کل اگر بخواهیم نقش شیوع ویروس کرونا در کاهش درآمد واحدهای قنادی و شیرینی‌فروشی را محاسبه کنیم، خواهیم دید میزان فروش این واحدها در این ماه‌ها نزدیک ۷۰ درصد کاهش داشته است.
این فعال صنفی درباره قیمت‌های فروش فعلی شیرینی نیز عنوان کرد: آخرین بروزرسانی قیمت‌ها که از طرف اتحادیه انجام شده، مربوط به نیمه تیر امسال است که بر اساس آن نرخ شیرینی تر حدود ۴۸ هزار تومان و نرخ شیرینی خشک ۳۸ هزار تومان در هر کیلوگرم بوده، این در حالی است که نرخ مواد اولیه لازم برای فعالان این صنف همچنان و هر روز در حال افزایش است.
وی در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: البته مشکل بروزرسانی نشدن نرخ ازسوی اتحادیه نیست، زیرا در هر حال مردم تا حدی می‌توانند افزایش نرخ کالایی مثل شیرینی و کیک را که جزو کالاهای اساسی خانوار نیز محسوب نمی‌شود، تحمل کنند و اگر این افزایش نرخ بیش از توان مالی و انتظار آنها باشد، این کالا را از سبد خانوار حذف می‌کنند؛ بنابراین شیرینی‌فروشی‌ها ناچارند باوجود افزایش نرخ مواد اولیه و ملزومات، با کاهش سود خود، از افزایش بیش از حد نرخ نهایی این کالا جلوگیری کنند.

این فعال حوزه کیک و شیرینی درباره افزایش نرخ مواد اولیه در این حوزه افزود: ما پیش از عید کیسه ۴۰ کیلویی آرد را با نرخ حدود ۱۱۰ هزار تومان خریداری می‌کردیم اما الان نرخ آن به بیش از ۱۶۰ هزار تومان رسیده است. البته این وضعیت در مواد اولیه‌ای مثل شکر به‌مراتب بدتر است. درباره پودر کاکائو هم که پیش از این، آن را به نرخ ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان در هر کیلوگرم تهیه می‌کردیم به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.
بابارحیمی درباره آینده این کسب‌وکار در کشور گفت: شیرینی و کیک جزو محصولاتی هستند که رونق بازار آنها با میزان توان مالی مردم رابطه تنگاتنگ دارد و اگر قرار باشد نرخ ارز و مواد اولیه همچنان سیر صعودی داشته باشد و درآمد و توان مالی مردم در همین سطح بماند، نمی‌توان انتظار داشت که این حرفه و این صنف که روزگاری قدم در عرصه صادرات نیز گذاشته بود، بتواند به مسیر خود ادامه دهد و همه فعالان این حوزه مانند همکارانی که در این مدت به‌دلیل مشکلات اقتصادی واحدهای خود را به‌صورت دائم تعطیل کرده‌اند، باید به فکر تغییر کسب‌وکار خود باشند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت اقتصادی این صنف به‌نحوی است که همه ‌چیز در گرو تغییرات نرخ دلار است، در حالی که مردم با ریال روزگار می‌گذرانند. با این شرایط نمی‌توان انتظار داشت شیرینی‌فروشی‌ها و قنادی‌ها بتوانند به روزهای پررونق خود بازگردند.

شهر در دست دلال‌هاست

محمود توکلی، مدیر یک شیرینی‌فروشی در جنوب تهران نیز نظرات مشابهی در این زمینه دارد. 
توکلی درباره کاهش حجم فروش شیرینی و کیک در ماه‌های گذشته در گفت‌وگو با صمت عنوان کرد: حجم فروش ما در این ماه‌ها تحت تاثیر افزایش نرخ مواد اولیه و شیوع ویروس کرونا حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافت و پیش‌بینی‌ها در زمینه فروش نوروزی و اعیاد را برآورده نکرد.
وی در این باره خاطرنشان کرد: کاهش فروش در شب‌های منتهی به عید نوروز بسیار شدید بود، به‌نحوی که بیش از ۶۰ درصد محصولات شیرینی ما در فروشگاه به فروش نرفت و ما ناچار شدیم این میزان فروش نرفته را در محله‌های فقیرنشین و برخی مراکز مثل کمپ‌های ترک اعتیاد توزیع کنیم. در ماه‌های پس از آن نیز بازار فروش باوجود ایامی مثل اعیاد شعبانیه بهبود چندانی را تجربه نکرد و بسیاری از فعالان این صنف، کسب‌وکار خود را کج‌دار و مریز تا اینجا پیش آورده‌اند.
توکلی درباره میزان افزایش نرخ مواد اولیه در این مدت یادآور شد: افزایش نرخ مواد اولیه در این مدت فعالان این صنف را بیش از هر زمان دیگری تحت فشار قرار داد، به‌نحوی که فقط در تخم‌مرغ، نرخ خرید عمده ما برای حجم یکسان، در این مدت از ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان به حدود ۲۰۰ هزار تومان رسید و در اقلامی مثل روغن که قوطی ۱۷ کیلوگرمی آن با نرخ ۷۵ هزار تومان قابل‌تهیه بود، درحال‌حاضر باید حدود ۱۴۰ هزار تومان پرداخت شود. این موارد تازه جدا از مسائلی مانند بیمه، مالیات و هزینه‌های معمول این کسب‌وکار است. 

این فعال صنفی تصریح کرد: باوجود تمام فشارهای اقتصادی ما سعی کردیم تعدیل نیرو نداشته باشیم اما با وضعیت موجود مشخص نیست سرانجام فعالیت این صنف به کجا خواهد کشید و آینده فعالان آن چه خواهد شد.
وی با اشاره به وام ۱۷۰ میلیون تومانی دریافتی از دولت برای اصناف آسیب‌دیده از کرونا تصریح کرد: با این وام ۲۴ ماهه با بیش از ۲۰ درصد بهره تا امروز توانسته‌ایم اجاره بهای عقب‌افتاده ملک شیرینی‌فروشی و مقداری از بدهی‌ها را پرداخت کنیم اما متاسفانه زیان مالی وارد شده به این صنف بیش از آن است که با این مقادیر جبران شود.
توکلی در پایان درباره وضعیت آینده این صنف و نقش دولت در بهبود آن گفت: به‌نظر نمی‌رسد دولت در این موضوع نقشی داشته باشد و بتواند برای بهبود این وضعیت کار خاصی انجام دهد. آنچه که از شواهد امر پیداست امروز همه امور در دست دلال‌هاست و آنها هستند که همه امور را کنترل می‌کنند.

سخن آخر

آمارهای ابتدایی سال ۱۳۹۹ از کاهش ۳۰ درصدی تولید شیرینی و شکلات بسته‌بندی در پی شیوع ویروس کرونا خبر می‌داد و با اینکه کارخانه‌های تولیدی بعد از ۱۶ فروردین با رعایت نکات بهداشتی شروع به فعالیت کردند، در پی کاهش تقاضای مصرف شیرینی، ظرفیت تولید خود را بیش از ۳۰ درصد کاهش دادند.
با گذشت بیش از ۶ ماه از سال ۱۳۹۹ و تداوم لغو جشن‌ها و مراسم شادی دسته‌جمعی همچنان کاهش سوددهی در این کسب‌وکار مشکل اساسی فعالان این حوزه است. 
مراسمی که منابع اصلی سودآوری و فروش قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها محسوب می‌شدند، امروز به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار نمی‌شوند و میزان فروش شیرینی و کیک را به‌شدت کاهش داده‌اند.
 همراه شدن این موضوع با افزایش چندبرابری نرخ مواد اولیه و هزینه‌های جاری تولید، حتی باوجود افزایش نرخ مصرف‌کننده این محصولات نتوانسته‌، سود قنادی‌ها و شیرینی‌فروش‌ها را به‌شدت کاهش داده و این کسب‌وکار را از رونق انداخته است. کاهش پایدار تقاضای بازار که البته بخش زیادی از آن به‌دلیل کاهش توان مالی خریداران بوده، همچنان تیغ تعطیلی و ورشکستگی را زیر گلوی این صنف قدیمی کشور نگاه داشته و به‌نظر می‌رسد راهکاری ورای وام‌های با بهره دورقمی دولت می‌طلبد تا بتوان روی بقا و رونق مجدد آن حساب کرد.


چاپ