هشدار به گرانفروشان محصولات لبنی

محمدعلی اسفنانی با اشاره به آمار کمی تخلفات تولیدکنندگان لبنیات در سال‌های اخیر گفت: تعداد شرکت‌های لبنی که پرونده‌هایی نزد تعزیرات داشتند، آمار بالایی را نشان می‌دهد و مجدد شاهد افزایش قیمت مواد لبنی بودیم.

مدیر کل تعزیرات حکومتی شهر تهران افزود: با ورود تعزیرات به موضوع، مسئله تخلف شرکت‌های لبنی مطرح شد؛ البته مدیران این شرکت‌ها با مراجعه به استانداری تهران [خواستار بررسی پرونده شدند].

اسفنانی با اعلام اینکه استانداری میزان بدهکاری و تخلفات را در پرونده‌های فوق بررسی می‌نماید، افزود: در این پرونده‌ها باید مقوله اشتغال و تولید لحاظ شود و از طرفی احکام قطعی اجرایی گردد که در غیر اینصورت، سازمان تعزیرات دچار مشکل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تولیدات لبنی جز ضروریات سفره مردم بوده و آن‌ها با سختی به لقه‌ای نان و پنیر ساده دسترسی دارند، جامعه را به شدت دچار مشکل کرده است.

اسفنانی گفت: امیدواریم مردم متوسط جامعه قادر باشند یک پنیر معمولی و تعیین نرخ شده را تهیه کنند و قدرت خرید مردم به نحوی باشد که از پنیر، ماست و شیر ساده که شامل قیمت‌گذاری است، بهره ببرند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران در پاسخ به سوال مجری برنامه که در خصوص چرایی تخلفات مدام شرکت‌های لبنی با وجود جریمه‌های سنگین طرح پرسش کرد، گفت: در گفتگو با تولید کنندگانِ لبنی، سخنانی مطرح می‌شود که خارج از حدود تعزیرات است.

اسفنانی در اینباره گفت: تعزیرات مرجعی شبه قضایی است و برای رسیدگی به تخلفات طراحی شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران ادامه داد: رسیدگی به اشکال کار، خارج از حیطه وظایف ماست و امیدواریم در جلسه مشترک با تولیدکنندگان مواد لبنی به نتیجه مناسب برسیم که دیگر شاهد گرانی نباشیم.

اسفنانی با تاکید بر اینکه در صورت گرانی، شرکت‌های لبنی قطعا مجازات خواهند شد، ابراز امیدواری کرد در این جلسه مشترک، مشکلات شرکت‌های تولیدکننده نیز حل و فصل شود.

 

 
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

چاپ