«کرونا» چه «تاجی» بر سر کار و کاسبی‌ها گذاشته است؟

زهرا طهرانی: بهترین زمان کار و کاسبی برای هر واحد صنفی که کالا و خدمات عرضه می‌کند در آستانه عید نوروز است که متاسفانه امسال اینطور نیست.

این روزها که ویروس کرونا در بیشتر کشورهای دنیا و از جمله ایران شیوع پیدا کرده است بازارها وضع خوبی ندارند و بیشتر مردم در خانه مانده‌اند تا کمتر در سطح شهر و مراکز عمومی حضور پیدا کنند. از بازار کساد رستوران‌داران گرفته تا قالیشویان که بازار شب عیدشان را از دست داده‌اند و تنها درخواستی که از دولت دارند این است که سازمان‌های امور مالیاتی و تامین اجتماعی تا حد ممکن با کاسبان راه بیایند و تعامل کنند.
در همین زمینه رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه در روزهای اخیر روند کاهشی فروش در تمام بخش‌های اصناف به‌ویژه مواد غذایی مشهود بوده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم این روند در روزهای پیش رو نیز ادامه داشته باشد. قاسم نوده‌فراهانی در گفت‌وگو با ایرنا درباره نحوه توزیع اقلام توسط واحدهای صنفی گفت: برای ایام پایانی سال فروش فوق‌العاده در واحدهای صنفی، میدان‌های میوه تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای برقرار است. وی تصریح کرد: مقرر شده رئیسان اتحادیه‌ها بخشی از سود خود را به مردم تخفیف دهند که البته میزان تخفیف باتوجه به نوع کالا متفاوت است. رئیس اتاق اصناف تهران در پاسخ به این سوال که باتوجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال کاهش حضور فیزیکی مردم برای تهیه مایحتاج، آیا تدبیری برای ارسال کالاها اندیشیده نشده افزود: مردم می‌توانند خرید خود را با پیک دریافت کنند که در آن صورت هزینه تمام شده کالا افزایش می‌یابد؛ گویی تخفیفی که روی اجناس لحاظ می‌شود را باید پول پیک دهند. نوده‌فراهانی تصریح کرد: از این نظر که اصناف قراردادی با پیک منعقد کرده و کالا را برای مشتری ارسال کند، برنامه‌ای نداریم.وی خاطرنشان کرد: قطعا این اتفاق باعث خسارت به اصناف می‌شود اما ویروس کرونا تحت کنترل هیچ کسی نیست و همه باید دست به‌دست هم دهند تا این مشکل برطرف شود. به گفته رئیس اتاق اصناف تهران، به تمام بخش‌های اصناف بخشنامه برای رعایت صد درصدی بهداشت ابلاغ شده تا مردم در صورت مراجعه به این واحدها در معرض آسیب نباشند. به همین بهانه خبرنگار صمت نیز آخرین وضعیت برخی صنوف را از اتحادیه مرتبط جویا شد که همه از وضع کساد بازار می‌گویند و هزینه‌هایی که روی دستشان مانده.

تالارهایی که جریمه کنسلی بگیرند، پلمب می‌شوند
در این میان صنوف مختلف برای آنکه مردم راحت‌تر بتوانند برنامه‌های از پیش‌تعیین شده خود را لغو کنند، با صدور ابلاغیه به واحدهای مربوطه دستور داد که جریمه‌ای از متقاضیان لغو دریافت نشود که یکی از این موارد مربوط به لغو مراسم‌های عروسی و تالارها بود. هرچند برخی از مردم همچنان مراسم‌های خود را در تالارها برگزار می‌کنند، اما طرف دیگر ماجرا کسانی هستند که باتوجه به شرایط کنونی لغو مراسم یا جابه‌جایی آن به زمانی دیگر را ترجیح داده و خواستار فسخ قراردادهای خود هستند.
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی در این‌باره به ایرنا گفت: تمامی تشریفات‌هایی که عهده‌دار عقد قرارداد تالارهای پذیرایی هستند نیز شامل این ابلاغیه می‌شوند. به گفته خسرو ابراهیمی‌نیا، تمام واحدهای صنفی تاکنون مطیع دستورات اتحادیه بوده‌اند و تا این لحظه موردی از تخلف و شکایت ثبت نشده است. وی همچنین از مردم خواست با مسئولان تالارها که در این شرایط پذیرفته‌اند از آنها جریمه دریافت نکنند، تا حد امکان همکاری و تعامل دوطرفه داشته باشند تا این شرایط نیز با کمترین مشکل بگذرد.

خشکشویی‌ها
رئیس خشکشویی و لباسشویی شهرستان تهران با بیان اینکه مردم می‌ترسند و مراجعات ما بیشتر نشده است، اظهار کرد: مردم فکر می‌کنند ما آلوده‌ایم و این در حالی است که ماده اصلی مورد استفاده ما یعنی پرکلرواتیلن ماده اصلی از بین برنده چربی است و این ویروس هم که می‌گویند چرب است و بیشتر در فضای چرب می‌نشیند را می‌تواند از بین ببرد.
ابوالفضل رجب‌زاده نوجه‌دهی به صمت گفت: در بخش گرفتن لباس از مردم نیز همکاران تمام نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند و از مواد ضدعفونی‌کننده نیز استفاده می‌کنند. ضمن اینکه بوی پرکلرواتیلن نیز در فضا پخش است و نوعی ضدعفونی‌کننده است. وی ادامه داد: حجم کار زیاد هم نشده است که البته در طول سال نیز با افت ۴۰درصدی مواجه بودیم که این مورد هم در ایام پایانی سال مزید بر علت شد که با کاهش تقاضا از سوی مردم روبه‌رو هستیم. رجب‌زاده گفت: بسیاری بر استفاده از خریدهای اینترنتی تاکید دارند اما مردم باید در این بخش هم آگاه باشند که از کجا و چه چیزی خرید می‌کنند چرا که به عنوان نمونه خود من چند روز پیش یکی از پیک‌موتوری‌های خرید آنلاین را دیدم که نانی خرید و با همان دستکش که به موتور و چندجای دیگر زده است نان را در کیسه گذاشت و برد. اینها مواردی است که باید رعایت شود اما نظارتی وجود ندارد. مگر خرید اینترنتی از طریق ماشین‌ها تمام اتوماتیک استفاده می‌شود؟ این خریدها توسط مردم عادی انجام می‌شود و ممکن است هزار آلودگی هم داشته باشد.
 رئیس خشکشویی و لباسشویی شهرستان تهران همچنین با بیان اینکه دوسال است پیگیر موضوعی هستم که هنوز به نتیجه نرسیده است، تاکید کرد: در صنف ما نیز کارگاه‌های زیرزمینی آنلاینی داریم که اصلا نکات بهداشتی رعایت نمی‌شود. مردم از خشکشویی‌های آنلاینی خدمات بگیرند که مطمئن هستند وآگاه باشند که لباس‌هایشان در چه فضایی شست و شو می‌شود. این موضوع را با ۱۲سازمان مختلف مکاتبه کردم که این واحدها باید ساماندهی شود و مشخص باشد که با کجا کار می‌کنند.

رستوران‌داران
رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس از کاهش بیش از ۴۰درصدی فروش رستوران‌ها در روزهای اخیر و به دنبال شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: از وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی می‌خواهیم که کمی مراعات مردم را بکنند چرا که بسیاری از واحدهای صنفی تعطیل کرده‌اند و درآمدی در این روزها ندارند. اصغر میرابراهیمی در گفت‌وگو با صمت تصریح کرد: حدود ۵۰درصد از واحدهای صنفی عضو اتحادیه ۲۰روز است که تعطیل هستند و به ما مراجعه می‌کنند و راهکار می‌خواهند که ما نیز هیچ چیزی برای گفتن نداریم. فقط نامه به سازمان‌های ذی‌ربط داده‌ایم و درخواست کردیم که با کاسبان تعامل کنند. وی ادامه داد: ما در شبکه‌های مجازی و سایت اتحادیه به همکاران خود در رستوران‌ها توصیه کردیم تا حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و میزها را هر ۱۵دقیقه یک بار نیز با الکل و آب ضدعفونی کنند. به هر حال رسانه‌ها و صدا و سیما مدام اعلام می‌کند که مردم به رستوران نروند و برهمین اساس مردم هم به این توصیه‌ها گوش می‌دهند و مراجعه بسیار کم شده است. رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس با بیان اینکه بازارها کساد است و شب عید ضررهای بسیاری داشته و داریم، افزود: ساعت کاری اتحادیه هم کاهش پیدا کرده است و هرچند دوره‌ای بازرسی از واحدها داریم اما در این شرایط بازرسی ویژه دیگری نداریم. به گفته وی، به واحدهای صنفی تاکید کردیم که رستوران‌ها باید غذای تماما پخته عرضه و از فروش غذاهای خام و نیم‌پز خودداری کنند.

طباخان
رئیس اتحادیه طباخان، فروشندگان کله‌وپاچه و سیرابی با تاکید براینکه صنف ما تعطیل است، اظهار کرد: بیشتر واحدها تعطیل کرده‌اند و واحدهایی هم که باز هستند تفاوتی با واحدهای تعطیل ندارند چون درآمدی ندارند.
حسین رواسی به صمت گفت: فروش این واحدها در حد هزینه آب و برق مصرفی‌شان نیست. خودم نیز دو مغازه‌ای که دارم را تعطیل کردم تا این مشکلات پایان بیابد. ساعات کاری واحدهای صنفی اتحادیه ما از ۴صبح تا ۱۰شب است اما هر واحدی بنا به فعالیت خود کار می‌کنند. وی ادامه داد: مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی نیز در این مملکت زندگی می‌کنند و به طور قطع از همه این مشکلات باخبر هستند.
اگر یک یک واحد صنفی که مغازه برای خودش باشد و فعالیتی نداشته باشد حداقل روزی ۳۰۰هزارتومان هزینه دارد و بیمه کارگر را هم باید پرداخت کند که با همه این اوصاف ضررهای بسیاری متحمل می‌شود بنابراین مسئولان باید فکری به حال کاسبان کنند.
 رئیس اتحادیه طباخان، فروشندگان کله و پاچه و سیرابی افزود: قبل از تماس شما با یکی از اعضا صحبت می‌کردم که می‌گفت ۱۰۰هزارتومان فروش داشتم. این یعنی تفاوت خرید و فروش او ۱۵هزار تومان است و حداقل هزینه ۵۰۰هزار تومانی در روز دارد. ضمن اینکه نهادهای دولتی باید با کسبه راه بیایند، رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها نیز باید اطلاع رسانی و این موضوع را مطرح کنند که در صورت امکان ملک‌دارن با مستاجران خود تعامل کنند و حداقل این چند روزی که تعطیل هستند از آنها اجاره نگیرند. هرچند این مشکلی است که گریبانگیر همه شده است.

قالیشویان
رئیس اتحادیه قالیشویان نیز با بیان اینکه تقاضای مردم برای گرفتن خدمات از ما به دلیل رفت‌وآمد همکاران ما در منازل مردم کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال قرار دادیم و معمولا بازار صنف ما رونق می‌گیرد اما امسال این‌گونه نیست.
حمید محمدی کمسرخ در گفت‌وگو با صمت تصریح کرد: به اعضای خود سفارش کرده‌ایم که با مواد
ضدعفونی‌کننده تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند اما به هر حال بسیاری از مردم از رفت‌وآمدها دوری می‌کنند. در صورتی که ضدعفونی کردن واحدهای صنفی قالیشویی هزینه کمتری نسبت به ضدعفونی کردن در منزل دارد اما مردم بیشتر به کم شدن ارتباطات تاکید دارند. وی با بیان اینکه واحدی از اتحادیه ما تعطیل نکرده است، تصریح کرد: با افزایش تورم و قیمت‌های بخش‌های مختلف ما هنوز هم براساس نرخنامه سال ۹۷ فعالیت داریم.

فروشندگان گوشت
رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی با بیان اینکه هفته گذشته با خرید شتاب‌زده مردم مواجه بودیم، اظهار کرد: همین موضوع باعث اندکی افزایش قیمت شد اما در این هفته خوشبختانه از ازدحام برای خرید کاسته شده است و قیمت‌ها نیز از شنبه گذشته به تعادل رسید. علی اصغر ملکی با تاکید براینکه خریدها بسیار عادی شده است، به صمت گفت: درحال‌حاضر قیمت شقه گوسفندی بدون دنبه ۱۱۰هزار تومان در سطح بازار است.
وی همچنین با اشاره به تصمیماتی که در جلسه مشترک با وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد، گفت: گوشت گوساله بی‌استخوان برزیلی با قیمت مصوب ۴۰هزارتومان در مراکز منتخب سطح شهر توزیع می‌شود و قرار است تا پایان هفته نیز مرغ را با قیمت مصوب در اختیار واحدها قرار دهند. ابن محصولات فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه‌تره‌بار و برخی واحدهای صنفی منتخب سطح شهر به فروش می‌رسد.
همچنین سعید درخشانی رئیس اتحادیه سوپر مارکت و مواد پروتئینی درباره وضعیت واحدهای صنفی اتحادیه خود به صمت گفت: تاثیری در فروش واحدهای صنفی و تقاضای مردم که ناشی از شیوع ویروس کرونا باشد، رخ نداده است.
بازار ما آرام است و مشکلی در این زمینه نداریم.
ناصر حسینی تبریزی، رئیس پیشین اتحادیه چلوکباب و چلوخورش اما با بیان اینکه وضع همه کسبه یک چهارم شده است، به صمت گفت: بازار تهران نیز در این روزهای پایانی سال بسیار خلوت است چرا که بیشتر مردم از خانه بیرون نمی‌آیند.
 امیدواریم همه مردم سلامت باشند که به امید خدا کار اقتصادی بعدها هم می‌تواند رونق بگیرد.
همچنین در تماس تلفنی صمت با محمد آقاطاهر، رئیس بنکداران موادغذایی نیز او بنا به دلایلی از اظهارنظر و مصاحبه خودداری کرد و افزود: من به دلیل عمل سنگینی که داشتم یک‌ماه از بازار دور بودم و به همین دلیل نمی‌توانم اظهارنظری داشته باشم و فعلا مصاحبه‌ای نمی‌کنم.


چاپ