دستور رزم حسینی برای تامین روغن نباتی

وزیر ، صنعت معدن تجارت گفت: با توجه به ظرفیت مناسب تولید روغن نباتی در کشور و تمهیدات اندیشیده شده، بخش خصوصی با همکاری ارکان دولتی مرتبط با موضوع، جهت ایجاد تعادل در روند تولید و تامین نیاز بازار به این کالا اقدام کند.

دستفروشی؛ از تخلف تا کسب‌وکار

دستفروشی جرم نیست اما آنچه دستفروشان انجام می‌دهند، مصداق تخلف‌هایی مثل عرضه خارج از شبکه، فرار از پرداخت مالیات و... است که در قانون برای آن مجازات‌هایی تعیین شده است. براساس قانون مدیریت خدمات شهری در معابر، خیابان‌ها و به‌طور کلی سطح شهر نباید مشکلی برای رفت‌وآمد مردم به‌وجود آورند. از طرفی براساس قوانین هیچ فردی نمی‌تواند بدون داشتن مجوزهای لازم اقدام به فروش کالا کند و هر دو این اتفاق‌ها تخطی از قانون تلقی می‌شود و با این حساب دستفروشان مرتکب تخلف می‌شوند.

زیر تیغ ویروس تاجدار!

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیت گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در ۴۳ شهرستان وضعیت قرمز کرونایی از روز گذشته ممنوع شده و این دسته از کسب‌وکارها و گروه‌های شغلی تا یک هفته امکان فعالیت نخواهند داشت.

مثلثی با مزیت‌های همه‌جانبه

در بسیاری از کشورها، خرید و فروش مسکن در همه نقاط به‌وسیله سیستم‌های الکترونیکی یکپارچه‌ای اداره می‌شوند و این امکان را به فروشنده و خریدار می‌دهند تا معاملات خود را در فضایی کم‌تنش، به‌دور از بازارگرمی‌ها و حباب‌های موقت بازار انجام دهند و از معامله خود مطمئن باشند.

تا اخر سال کمبود روغن نداریم! ‍

مدیرعامل شرکت مارگارین با اشاره به اینکه ذخایر مواد اولیه روغن برای ماه‌های پیش رو کافی است گفت: انتظار کمبود توزیع روغن در سطح کشور وجود ندارد.

ورود این گوشی ها به کشور ممنوع شد!

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری گفت: ممنوعیت واردات تلفن همراه با قیمت بالاتر از ۳۰۰ یورو مختص موبایل‌های ساخت امریکاست.