اختصاصی گسترش نیوز:

راهکاری ویژه برای حضور درخشان ایران در اکسپو ۲۰۲۰

نمایشگاه

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با کاردار سفارت ایران در امارات متحده عربی دیدار و گفتگو کرد.

حسن زمانی که در راس هیات فنی و کارشناسی جهت نظارت و بازدید از پاویون کشورمان در اکسپو ۲۰۲۰ دوبی - امارات و ملاقات با مسئولان اکسپو دبی به کشور امارات سفر کرده است در روز چهارشنبه با حسینی، کاردار سفارت ایران در امارات و اعضای هیئت رئیسه شورای بازرگانان مقیم امارات دیدار کرد.

در ابتدای این جلسه کاردار سفارت ایران در امارات متحده عربی، با اشاره به حجم بالای تجارت اقتصادی و بازرگانی دو کشور ایران و امارات، اظهار داشت: مذاکرات خوب و سازنده ای با مسئولان کشور امارات با هدف بسط و گسترش تعاملات اقتصادی و بازرگانی و به تبع آن تلاش در جهت رفع مشکلات بانکی و اقامتی تجار و بازرگانان ایران صورت گرفته است.

حسینی با اعلام آمادگی کامل برای هرگونه همکاری، حمایت همه جانبه و پیگیری جهت حضور باشکوه و هدفمند در اکسپو دوبی که مهمترین و بزرگترین فرصت برای کشور جمهوری اسلامی ایران است، اولویت اول سفارت ایران در امارات را این مهم عنوان کرد.

در ادامه جلسه حسن زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران ضمن تشکر از برگزاری جلسه مذکور اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی - امارات را یک فرصت بی نظیر برای کشورمان توصیف کرد و ضمن اعلام اهمیت حضور در این رویداد بین‌المللی که در همسایگی ایران برگزار خواهد شد، خواستار حمایت همه جانبه سفارت کشورمان در امارات از این مهم شد.

وی همچنین با توجه به درخواست کاردار کشورمان در امارات مبنی بر عدم وجود نیروی کارشناس و رایزن بازرگانی در کنسولگری های کشورمان در ابوظبی و دوبی، اظهار کرد که موضوع را به طور جدی از وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیری خواهد کرد تا انشاالله کارشناسان اقتصادی و بازرگانی جهت تسهیل، تسریع و پیگیری روابط اقتصادی دو کشور در کنسولگری های امارات و ابوظبی مستقر شوند.

زمانی همچنین ضمن اشاره به نمایش توانمندی ها و ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی کشورمان، اشاره ای نیز به برنامه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و هنری که در بازه زمانی ۶ ماهه حضور در این رویداد بین المللی در پاویون کشورمان به نمایش گذاشته خواهد شد کرد.

در این جلسه اهم درخواست های صورت گرفته از سفارت کشورمان در امارات به شرح زیر اعلام شد:

۱- پیگیری و ارسال مکاتبات لازم در خصوص تخصیص بودجه و اعتبار لازم برای ساخت و ساز پاویون کشورمان

26-01-00-ekspo-2020.jpg

 

از ریاست جمهوری و سایر نهادهای حاکمیتی

۲- کمک و همراهی در برگزاری روز ملی جمهوری اسلامی ایران در اکسپو و دعوت از مقامات و دیپلمات‌های کشور های خارجی

۳- حمایت و همکاری در خصوص برگزاری همایش بین المللی جذب سرمایه گذاران خارجی برای اقتصاد ایران و همچنین پیگیری و تاکیدات لازم به وزارت امور اقتصادی و دارایی، بویژه سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی جهت تسریع در تهیه بسته های ویژه جذب سرمایه گذاری مختص بازه زمانی ۶ ماهه اکسپو

۴- درخواست از شورای بازرگانان ایرانی مقیم دوبی جهت بهره‌مندی از ظرفیت ها و توانمندی های بازرگانان ایرانی مقیم جهت مشارکت در این رویداد بین المللی

۵- طرح موضوع جذب گردشگر و بازدید کننده خارجی جهت بازدید از مناطق آزاد کشورمان بویژه کیش و قشم در زمان برگزاری اکسپو و درخواست همکاری و همراهی جهت انجام فرایند های قانونی لازم.

منبع: گسترش نیوز

چاپ