صمت از برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان گلستان گزارش می‌دهد

درخشش تخصصی در عرصه ساخت‌وساز

هفته گذشته، هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان با حضور مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران افتتاح شد. ۴۵ شرکت تولید‌کننده و صنعتگر از ۵ استان گلستان، تهران،خراسان، مازندران و آذربایجان‌شرقی در این رویدد حضور فعال دارند.

این رویداد ۴۰۰۰ مترمربع فضای مسقف نمایشگاهی را به خود اختصاص داده و گروه کالایی متنوعی شامل تجهیزات ساختمانی، تاسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، در و پنجره و ماشین‌آلات وابسته، آسانسور و ماشین‌آلات وابسته، کاشی و سرامیک، سنگ‌های تزئینی، چینی و شیرآلات بهداشتی در آن ارائه‌شده است. صمت از کم و کیف برگزاری این رویداد گزارش می‌دهد. با ما همراه باشید. 


رشد صنعت ساختمان با ۳۵۰ گروه شغلی متنوع


بهمن حسین‌زاده در مراسم آغاز به‌کار هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: اهمیت روز‌افزون نوآوری‌ها در صنعت ساختمانی و صنایع وابسته به لحاظ کیفی‌سازی و تنوع تولیدات، امروز یک ضرورت غیرقابل انکار است. وی با یادآوری فرصت‌های صادراتی انواع محصولات باکیفیت صنعت ساختمانی کشور به‌ویژه در سال‌های اخیر، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک رویکرد جامع برای توسعه صنعتی کشور و تثبیت بازارهای صادراتی، ارتقای بهره‌وری در بخش‌های گوناگون صنعتی را همسو با ظرفیت‌های صادراتی کشورهای همسایه مورد توجه و در دستور کار قرار داده است. حسین‌زاده اظهارکرد: همه سیاست‌گذاری‌های موجود با اولویت بهبود کیفیت تولیدات و در راستای تامین بازار‌های داخلی و با نگاه به فرصت‌های جدید صادراتی در حال انجام بوده و البته بخش خصوصی به‌عنوان عامل تعیین‌کننده در این بازار نقش پررنگی دارد. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی افزود: با انتقال دانش فنی در بخش‌های گوناگون تولید و با تکیه بر توان شرکت‌های فناور داخلی و همچنین ارائه مناسب آخرین محصولات در قالب ظرفیت‌های نمایشگاهی کشور، می‌توانیم همکارهای مشارکتی و البته سازنده‌ای با کشورهای همسایه، به‌ویژه کشورهای همسایه شمالی و سی‌آی‌اس با زیرساخت‌های صادراتی بنادر و گمرکات داشته باشیم.

حسین‌زاده با اشاره به رشد صنایع ساختمانی کشور با ۳۵۰ شغل و رسته شغلی مرتبط، افزود: با تقویت تولیدات داخلی و نوآوری‌های موجود در این صنعت، تسهیل در مسیر توسعه بازارها و تعاملات تجاری با سایر کشورها یک امر ضروری است. رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی همچنین یادآور شد: تلاش‌های منسجم و موثری برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی صادرات‌محور در شرایط محدودیت‌های کرونایی در کشور انجام می‌شود و هر ساله ۱۰ نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پررونق مرتبط با صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و نمایشگاه استانی برگزار می‌شود که فرصت مناسبی برای توسعه صادرات، بازاریابی، برندسازی را در این صنعت فراهم می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کاهش هزینه‌ها، اقتصادی بودن تولید و جلوگیری از افزایش قیمت تولیدات صنایع ساختمانی را مهم و اولویت‌دار دانست و خاطرنشان کرد: موانع و چالش‌های پیش‌روی صادرات و تجارت استان گلستان با کشورهای همسایه شمالی، آسیای میانه و اوراسیا باید برطرف شود تا شاهد روند صعودی صادرات و گشایش‌های جدید تجاری باشیم. استانداری استان گلستان، سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، سازمان توسعه تجارت، اداره‌کل راه و شهرسازی استان گلستان، شهرداری گرگان، اداره نظام مهندسی ساختمان استان گلستان، انجمن صنفی شرکت‌های ساختمانی و تاسیساتی استان گلستان، بانک مسکن، انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان، شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان و همچنین اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان در برگزاری این رویداد مشارکت و حضور موثر داشتند.

به‌گفته ستاد برگزاری رویداد صنعت ساختمان، مقامات دولتی، شهرداری‌ها، اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها، شرکت‌های تعاونی ساختمانی، پیمانکاران، معماران، طراحان داخلی، مقامات عالی‌رتبه و صاحبان کسب و کار، تجار محلی، نمایندگان شرکت‌های بین‌المللی، شرکت‌های ساختمانی، مهندسان مشاور، برنامه‌ریزان شهری، مهندسان انبوه‌ساز، تولید‌کنندگان تجهیزات ساختمانی، شرکت‌های توزیع‌کننده، مهندسان و طراحان آسانسور، دانشجویان رشته‌های مرتبط ساختمانی و نشریات تخصصی از مخاطبان اصلی این رویداد به‌شمار می‌روند. لازم به یادآوری است هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۲۷ آبان به مدت ۴ روز از ساعت ۱۲ تا ۱۸ دایر بوده و امروز (شنبه) به کار خود پایان خواهد داد.


چاپ