نمایشگاه بین‌المللی البرز باید در زمان مقرر راه‌اندازی شود

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه نهایت همراهی را برای رفع موانع راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی در البرز داشتیم، گفت: راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی یکی از مطالبه‌های مهم و اصلی مردم و به‌ویژه فعالان اقتصادی استان است از این‌رو باید طبق آنچه وعده داده شده در موعد مقرر، محقق شود.عزیزاله شهبازی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به موضوع مطرح‌شده از سوی اتاق بازرگانی استان درباره قانون مالیات‌های مستقیم ماده ۹۱، افزود: پیگیری‌های لازم از سوی اتحادیه‌های مربوط انجام شود.

به‌گزارش ایسنا وی ادامه داد: در جلسات این شورا باید علاوه بر اعضای اصلی ستاد، نماینده رسته‌های شغلی حضور یابند تا در جریان مصوبات و اقدامات این حوزه قرار گیرند و در تصمیم‌سازی مشارکت داشته باشند. شهبازی گفت: راه‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی یکی از مطالبه‌های مهم و اصلی مردم و به‌ویژه فعالان اقتصادی استان است از این‌رو باید طبق آنچه وعده داده شده در موعد مقرر، محقق شود. وی افزود: مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در راستای رونق و جهش تولید، صادرات و پویایی چرخه اقتصادی استان بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین باید به جد اجرایی شود و کسانی که در این راستا کوتاهی کنند، مورد بازخواست قرار ‌گیرند.

استاندار البرز اضافه کرد: فرصت‌ها محدود است از این‌رو باید زمان را غنیمت شماریم و در راستای تحقق اهداف، برنامه‌ها و وعده‌ها با اهتمام ویژه‌ای وارد میدان شویم. وی با اشاره به نقش تسهیلگری دولت در امور تولید و تجارت، گفت: بخش خصوصی البرز بسیار متعصب و کوشا هستند و حتی در بدترین شرایط اقتصادی نیز به حفظ چرخه تولید و اشتغال پرداخته‌اند؛ بنابراین باید تدابیر لازم را جهت تسهیل در امور تولید، صنعت و صادرات در البرز تا جای ممکن اتخاذ کرد. شهبازی با بیان اینکه در این برهه حساس البرز توفیق رشد ۷۲درصدی صادرات را یافته است، افزود: البته در شرایط کنونی با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه و روندی که به‌واسطه شیوع بیماری عالم‌گیر کرونا به‌وجود آمده است، محدودیت‌های جدی ایجادشده اما مجموعه دولت در راستای تسهیل و رفع موانع از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

 


چاپ