بخاطر نادیده گرفتن شهر آفتاب خودم را نمی‌بخشم!

رئیس خانه صنعت تهران گفت: برگزاری نمایشگاه "ساخت ایران برای صادرات" نخستین رونمایی بزرگ از همکاری مشترک کنفدراسیون صادراتی ایران و اتاق بازرگانی ایران با شهرآفتاب خواهد بود.


سید محمدرضا مرتضوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی شهرآفتاب گفت: قبلا در مذاکراتی که با شرکت‌های اروپایی داشتم از آنها شنیده بودم که امکانات و زیرساخت‌های فوق العاده و گسترده‌ای در شهرآفتاب وجود دارد و بخاطر چند سالی که خودم را از امکانات فوق العاده شهرآفتاب و دارایی‌های ملی آن محروم کردم؛ خودم را نمی‌بخشم.

رئیس خانه صنعت تهران در ادامه با اشاره به ظرفیت و امکانات نمایشگاه شهرآفتاب گفت: وجود برخی نقصانها در مجموعه نمایشگاه‌های مشابه مانند راههای دسترسی، ترافیکT پارکینگ، تاسیسات برقی و تهویه، شرایط نامناسب سالنها و… به درستی در ساخت نمایشگاه بین‌المللی شهرآفتاب مورد توجه قرار گرفته است و به عنوان نقاط قوت در شهرآفتاب خودنمایی می‌کند. به طور مثال وجود مقدار قابل توجه برق با توجه به فضای نمایشگاهی، ظرفیت بسیار بالایی را ایجاد کرده است و یا فضاهای اداری و خدماتی از دیگر نقاط مثبت شهرآفتاب است به طوریکه به نظر می‌رسد به اندازه فضای نمایشگاهی، فضا برای سرویس و خدمات نمایشگاهی وجود دارد و این یک دارایی بزرگ برای شهرآفتاب است.

رئیس خانه صنعت تهران افزود: امکانات ارتباطی شهرآفتاب از جمله مترو و یا فضاهای پارکینگ و سادگی دسترسی‌ها از شهرآفتاب یک موقعیت بی‌نظیر ایجاد کرده است.

مرتضوی با بیان اینکه برای ادامه همکاری‌ها باید برنامه مشخصی داشته باشیم، خاطر نشان کرد: برگزاری نمایشگاه “ساخت ایران برای صادرات” نخستین رونمایی بزرگ از همکاری مشترک کنفدراسیون صادراتی ایران و اتاق بازرگانی ایران با شهرآفتاب خواهد بود. که هدف از آن زمینه‌سازی برای ایجاد پایانه‌های صادراتی در این مجموعه است. و توجه جدی به امر صادرات غیر نفتی با همکاری شرکت‌های معتبر صادرکننده می‌باشد.

رئیس خانه صنعت تهران ادامه داد: یکی از آرزوهای ما این بوده که یک نمایشگاه تخصصی صادراتی با رویکرد بر ساخت ایران برگزار کنیم و امیدواریم و با همکاری انجمن‌های تخصصی صادراتی می‌توانیم برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این رویداد داشته باشیم.

مرتضوی در پایان با اشاره به مزیت‌های رقابتی شهرآفتاب گفت: دیدگاه‌های متعالی و کلانی در شهرداری تهران و مدیریت مجموعه شهرآفتاب وجود دارد که مبتنی بر ارائه خدمات هرچه بیشتر و مطلوبتر با کمترین هزینه‌های ممکن به بخش تولید و تجارت و در راستای توسعه صادرات غیر نفتی به عنوان یکی از راهکارهای جدی کشور برای شکوفایی اقتصادی است. بنابراین ما بطور جدی به دنبال ایجاد شرایط مناسب و تعادل هرچه بیشتر با این مجموعه جهت نیل به اهداف خواهیم بود.

 منبع: شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب


چاپ