نمایشگاه‌ها نباید تعطیل شوند

مفتح با تاکید بر نقش نمایشگاه‌ها جهت شناسایی توانمندی‌های داخلی و ملی گفت: نمایشگاه‌ها نباید تعطیل شوند و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه دهند.

مدیر مرکز نمایشگاهی ایران‌مال تاکید کرد

در هزارتوی مشکلات اقتصادی گویی دیواری کوتاه‌تر از دیوار صنعت نمایشگاهی کشور نیست تا این صنعت عملا به تعطیلی برسد.

زیان ۸ میلیارد ریالی تعطیلی نمایشگاه‌های کرمان

در ۴ ماه اخیر، تقریبا ۵ عنوان نمایشگاهی استان کرمان لغو و ضرری افزون بر ۸۰۰ میلیون تومان به‌طور مستقیم به سایت نمایشگاه کرمان وارد شد که با احتساب زیان بخش‌های مرتبط با صنعت نمایشگاهی استان، این رقم بسیار فراتر از عدد ذکر شده است.

دولت شناختی از صنعت نمایشگاهی ندارد

شیوع کرونا در اواخر سال گذشته موجب شد تمام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری کشورهای جهان در اتفاقی بی‌سابقه با رکودی باورنکردنی مواجه شوند. کرونا آینده اقتصاد جهان را در هاله‌ای از ابهام فرو برد در نتیجه بسیاری از صنایع از جمله صنعت نمایشگاهی که بعضا ماه‌ها برای برگزاری آنها برنامه‌ریزی شده بود، در ایران و جهان یکی پس از دیگری تعطیل شدند.

اعتمادسازی برای احیا و پویاسازی نمایشگاه‌ها

نمایشگاه‌ها به لحاظ مفهومی و ادراکی باید بازمهندسی شوند. مفهوم (Concept) نمایشگاه در کشور مدت‌هاست دچار آسیب جدی شده و با توجه به شرایط، به‌ویژه پس از موضوع کرونا، به‌روز هم نشده است؛ بنابراین باید موردتوجه جدی قرارگرفته، بازتعریف و با نگاهی زیرساختی بازمهندسی شود.

صفر تا صد برگزاری ایفا ۲۰۲۰

یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان، ایفا، پشت درهای بسته برگزار شد. نمایشگاهی که پیش از جنگ جهانی دوم فعالیتش را آغاز کرد درست پس از اینکه رکورد تعداد بازدیدکنندگان را در چند سال متمادی شکست با فراگیر شدن ویروس کرونا در جهان بدون حضور بازدیدکننده و تنها از طریق پلتفرم‌های نمایشگاهی فعالیتش را آغاز کرد و میزبان بازدیدکنندگان مجازی شد.