شرکتی که دندانپزشکی ایران را جهانی کرد

خدمات دندانپزشکی در کشور ما همیشه گران و پرهزینه بوده، اما ایده گروهی از دندانپزشکان خوش‌فکر، ثابت کرد که قیمت‌ها می‌تواند کاملا متفاوت باشد.

فرمول شکست انحصار دولتی

گروه صمت : مهدی کرباسیان در گفت‌وگو با «اکو ایران»، فرمول شکست انحصار دولت در اقتصاد کشور را واکاوی کرد. وی معتقد است ابتدا باید در ایران تکلیف بخش خصوصی و اقتصاد آزاد را روشن کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که آیا اقتصاد دستوری را قبول کرده‌ایم یا مبانی اقتصاد آزاد را در دستور کار داریم؟ به گفته کرباسیان، به‌دلیل اینکه حد میانی این دو ساختار در اقتصاد ایران اجرایی می‌شود و شفافیتی وجود ندارد، در نتیجه رانت و فساد هم شکل گرفته است.

جزییات واگذاری سهام عدالت به مردم

گروه صمت : به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، آزاد سازی سهام عدالت ۴۹ میلیون مشمول بعد از ۱۳ سال به دو روش مدیریت مستقیم بورسی و غیر مستقیم مدیریت سرمایه‌گذاری استانی و با انتخاب مشمول انجام می‌شود.

ترویج تفکر کارآفرینی را از مدرسه‌ها آغاز کنیم

گروه تجارت: دکتر مجتبی ملااحمدی که درحال‌حاضر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهق، نایب رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان، عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان است؛

دورخیز برای خروج بازار لوازم خانگی از رکود

زهره رجب‌نیا - گروه تجارت: مطابق برنامه‌ریزی‌های دفترصنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن وتجارت، دومین بسته اقتصادی دولت با واگذاری یک میلیون کارت خرید کالا به افراد زیرپوشش سازمان بازنشستگی کشور، تامین اجتماعی وکارکنان آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد.

حمایت بیشتر تاجران برای رونق سرمایه‌گذاری و تجارت

گروه تجارت: صادرات غیرنفتی به‌عنوان پیشران خروج از رکود کشور در دولت یازدهم مورد تاکید بسیار دولتمردان و مسئولان بخش خصوصی قرار گرفت و برهمین اساس پس از جذب سرمایه خارجی در کشور، رونق صادرات مهم‌ترین مولفه رشد اقتصادی کشور به شمار می‌رود.