ترویج تفکر کارآفرینی را از مدرسه‌ها آغاز کنیم

گروه تجارت: دکتر مجتبی ملااحمدی که درحال‌حاضر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهق، نایب رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان، عضو شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان است؛

دورخیز برای خروج بازار لوازم خانگی از رکود

زهره رجب‌نیا - گروه تجارت: مطابق برنامه‌ریزی‌های دفترصنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن وتجارت، دومین بسته اقتصادی دولت با واگذاری یک میلیون کارت خرید کالا به افراد زیرپوشش سازمان بازنشستگی کشور، تامین اجتماعی وکارکنان آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد.

حمایت بیشتر تاجران برای رونق سرمایه‌گذاری و تجارت

گروه تجارت: صادرات غیرنفتی به‌عنوان پیشران خروج از رکود کشور در دولت یازدهم مورد تاکید بسیار دولتمردان و مسئولان بخش خصوصی قرار گرفت و برهمین اساس پس از جذب سرمایه خارجی در کشور، رونق صادرات مهم‌ترین مولفه رشد اقتصادی کشور به شمار می‌رود.

تعرفه ترجیحی پوشاک با ترکیه زیر تیغ حذف؟

گروه تجارت: تعرفه ترجیحی پوشاک با ترکیه در کتاب مقررات صادرات و واردات ۹۵ حذف شده است. تجارت ترجیحی با ترکیه در حالی از دی سال ۹۳ کلید خورد که انتقادهای بسیاری را به‌دنبال داشت و یکی از این انتقادها از سوی فعالان صنعت نساجی کشور بود چرا که به گفته آنها این نوع تجارت در بخش پوشاک، تولید داخل را در بخش صنایع نساجی با مشکلات بیشتری مواجه می‌کرد.

تقویت مناسبات اقتصادی تهران – اورال

گروه تجارت: اتاق بازرگانی تهران در این هفته پس از میزبانی هیات‌های تجاری از باواریای آلمان و چک با مقامات روسی دیدار داشت.

شناسایی ۸ گلوگاه فساد از سوی دولت

گروه تجارت: اعضای اتاق بازرگانی ایران صبح روز گذشته میزبان علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند. صبحانه کاری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایندگان بخش خصوصی با موضوع ساختار اقتصاد مقاومتی و ضرورت توجه به ارائه برنامه‌هایی در همین راستا در کشور کلید خورد. صمت از کم و کیف این نشست گزارش می‌دهد.