معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

خبرهای خوش برای صادرکنندگان در راه است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با برخی کشورهای همسایه جلسات ویژه‌ای برگزار شده و مشکلات موجود در زمینه صادرات شناسایی و در جهت حل آنها تصمیمات مناسبی اتخاذ شده که تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

ولی الله افخمی‌راد - رییس سازمان توسعه تجارت - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که تجار دارند، جابه‌جایی پول است که امیدواریم بانک‌ها بتوانند در چند نقطه مرزی شعبه‌ای از بانک و صرافی داشته باشند تا جابه‌جایی پول و ارز به راحتی و با امنیت بالایی صورت گیرد.
وی در پاسخ به اینکه باوجود اهمیت تشویق صادرکنندگان، مشوق‌های صادراتی چند سالی است که متوقف شده است، گفت: گزارش‌های خوبی در روز ملی صادرات در این زمینه اعلام خواهیم کرد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امیدواریم برای سال آینده این امکان فراهم شود که برای صادرکنندگان کالای با ارزش‌افزوده و فناوری بالا و صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی بتوانیم مشوق‌های مناسبی داشته باشیم، چون مشوق‌های صادراتی و تشویق صادرکنندگان می‌تواند موجبات حضور بیشتر در بازارهای خارجی را فراهم کند. افخمی راد با بیان اینکه آمار ۵ ماه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حکایت از رشد خوب صادرات غیرنفتی داشته است، گفت: در مجموع تصمیم‌گیری‌ها به گونه‌ای است که زمینه را برای صادرات هر چه بیشتر کالاها و خدمات فراهم کند.
روز ملی صادرات متفاوت از سال‌های گذشته
رییس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: امسال به دلیل سیاست‌های ویژه‌ای که در دولت تدبیر و امید اتخاذ شده و در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است، روز ملی صادراتی متفاوت از سال‌های گذشته خواهیم داشت. وی با بیان اینکه در روز ملی صادرات قرار است از صادرکنندگانی که فعالیت‌شان نسبت به بقیه مشهودتر بوده قدردانی و تجلیل کنیم، گفت: از صادرکنندگانی که کالاهای صادراتی آنها ارزش افزوده بالاتری داشته و موفق شدند صادرات خوبی داشته باشند تقدیر می‌شود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به شورای عالی صادرات نیز گفت: این شورا در سال جاری تشکیل شده و مسائل و موارد مهمی که از جانب سازمان توسعه تجارت به آنها ارجاع شده، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. این شورا در این زمینه تصمیمات خوبی اتخاذ کرده است.


چاپ