ایران زیبا؛ مقصد ارزان مردم امریکای لاتین

نمایشگاه فیتور اسپانیا یکی از چند رویداد گردشگری بزرگ در جهان از روز چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۸ آغاز به‌کار کرد و به مدت ۵ روز در شهر مادرید اسپانیا ادامه دارد.

مدیرعامل مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بازار بزرگ ایران

عزم ایران‌مال برای پیروزی در رقابت نمایشگاهی

مرکز نمایشگاهی ایران‌مال در تلاش است تا ضمن حرکت در مسیر توسعه پایدار، اولاً مقدمات و بسترهای مناسب را برای نمایش محصولات تولیدکنندگان داخلی فراهم کند و ثانیاً در راستای ایجاد پایگاه و پایانه‌های صادراتی به‌منظور عرضه تولیدات فاخر و قابل رقابت در عرصه بین‌المللی گام بردارد.

رای پر ابهام

صبح روز سه‌شنبه اول بهمن، مجلس ماده ۳۳ لایحه مالیات ارزش‌افزوده را تصویب کرد که ابهام‌هایی به همراه داشت و باعث واکنش‌های بسیار شد.

اقتصاددان

عوارض یا مالیات بر ابوالقاسم

این داستان که می‌گویم هم مثل بسیاری از داستان‌ها و امثال و حکم، حکمت تجربی و سابقه دارد. می‌گویند شاه عباس خواست به فردی بخشش کند، گفت:

مالیات کدام بخش‌ها با نرخ صفر حساب می‌شود؟

مالیات با نرخ صفر که از ابتدای سال ۱۳۹۵ اجرا شده، برای واحدهای تولیدی، خدماتی و سایر مراکزی است که بیش از ۵۰نفر نیروی کار دارند.

بسترسازی و پاسخ به نیازهای شهرهوشمند

نهمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند همزمان با بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ سه‌شنبه تا جمعه ۴بهمن در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

منافع تغییر نرخ حقوق ورودی از دلار ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی

نتایج برآوردهای مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد در صورتی که نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق ورودی از ارز ۴۲۰۰ تومانی به نرخ سامانه نیما تغییر کند، درآمد دولت ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

تولید در تنگنای بروکراسی

زهرا طهرانی: اقتصاد جهان بسیار سریع و هوشمندانه پیش می‌رود و ما هر جا درگیر قوانین قدیمی، مستهلک و مخل کسب‌وکار شویم با فاصله معناداری از رقیبان عقب می‌مانیم.