افزایش غیرمنطقی و چشمگیر قیمت پرتقال در بازار

رئیس اتحادیه بارفروشان از افزایش قیمت پرتقال تا سه برابر در مقایسه با پارسال، به علت صادرات بی‌رویه این محصول خبر داد.

سکه و طلا دوباره ارزان شدند + آخرین قیمت بازار

قیمت سکه تمام طرح جدید امروز نیز حدود ۳٫۵ درصد ارزان شد و از ۱۱ میلیون و ۳۹۸ هزار تومان دیروز به ۱۱ میلیون تومان در امروز رسید. هر گرم طلا نیز امروز به یک میلیون و ۵۸ هزار تومان رسید.

تراژدی کرونا و چـراغ خـاموش بـازار!

آیدا فریدی- بازار بزرگ تهران این روزها هیچ شباهتی به آن بازار رنگارنگ و پرجنب و جوش همیشگی ندارد. در یک کلام بگویم که حال و هوای پاییزی بازار بزرگ تهران ابری و غم‌انگیز است و این اندوه شاید هیچ ربطی به بسته شدن دو هفته‌ای بازار در ادامه تشدید محدودیت‌های پروتکل‌های بهداشتی کرونا نداشته باشد! شاید هم تنها برای تصویرگر و تماشاگر دائمی بازار و آنکه از این سرای معامله و میدان خرید و فروش، نانی به منزل می‌برد، اندوهناک به نظر بیاید.

تعطیلات کرونایی و روند فرسایشی اصناف

بالاخره تعطیلی دوهفته‌ای اصناف و مشاغل در کنار محدودیت‌های شبانه در شهرهای کشور کلید خورد و براساس گزارش‌های اتاق اصناف و اظهارنظر رئیس اتاق اصناف تهران میزان همکاری‌ها در این طرح تقریبا مطلوب بوده است.

سود حقیقی یک نشست مجازی

کرونا و محدودیت‌های آن در طول ماه‌های اخیر گرچه رخدادهای تلخی را برای حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی رقم زده اما در عین حال زمینه‌ساز و گسترش‌دهنده گونه‌های جدیدی از تعاملات در حوزه تجارت و کسب‌وکار بوده که شاید پیش از ظهور این ویروس و همه‌گیری آن در دنیا، چندان مورد توجه کسی نبوده است.

اقدامی جدید برای ایجاد آرامش در بازار مرغ

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: روزانه ۳۰۰ تن مرغ گرم با نرخ ۱۸۵۰۰ تومان برای توزیع در اختیار میادین میوه و تره بار قرار می‌گیرد که میزان توزیع در مقایسه با مواقع عادی سال ۵ برابر شده است.

خداحافظی گوشت و برنج از سفره مردم

مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی در ادامه پژوهش‌های نظرسنجی‌ و افکارسنجی در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی از کاهش محسوس مصرف مواد خوراکی در خانواده‌ بیکارشدگان در شرایط شیوع کرونا خبر داد.

واکنشی دیگر به پرواز قیمت مرغ!

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ریشه برخی از گرانی‌های لجام گسیخته فعلی در حوزه نهاده‌های کشاورزی و دامی، عدم انسجام، نبود همت، خستگی و یاس برخی از مدیران اجرایی است.