قیمت‌های نجومی پرواز شکسته می‌شود؟

 اگر روز آینده بخواهید به استانبول سفر کنید باید حدود ۵۰ تا ۶۵ میلیون تومان برای بلیت هوایی هزینه کنید. البته بلیت‌های ۲۵ میلیونی نیز در برخی آژانس‌های گردشگری فروخته می‌شود. اگرچه کارشناسان می‌گویند بلیت‌های کلاس‌پایین بسته‌شده‌ اما قیمت بلیت‌های اکونومی قطرایرویز ۶۵ میلیون تومان است و اگر بلیت فرست‌کلاس می‌خواهید، خدا به دادتان برسد.

جادوی گردشگری در کارآفرینی

گردشگری از جمله حوزه‌هایی است که ظرفیت‌های بالایی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارد. هر چند تا کنون از این ظرفیت آن‌طور که باید استفاده نشده است. این درحالی است که تاریخ، تمدن و موقعیت جغرافیایی ایران ظرفیت‌های بالایی برای توسعه گردشگری و کارآفرینی در این حوزه ایجاد کرده است.

مراقب تبلیغات دروغ باشید

پرونده ویروس کرونا هنوز بسته‌نشده و هشدارها درباره منع سفرهای غیرضروری همچنان پابرجاست، با این حال، برخی آژانس‌های مسافرتی دست به‌کار شده‌اند و برای برخی شهرهای داخل کشور تور برگزار می‌کنند. برخی هم پا را فراتر گذاشته و خبر از برگزاری تورهای خارجی می‌دهند که البته فعلا این تورها فقط برای ترکیه و دوبی تبلیغ می‌شود.

جادوی هشتگ گردشگری

اگر شما امروز بخواهید به یکی از نقاط ایران و جهان سفر کنید و هیچ اطلاعات و عکس و دانشی درباره مقصد مورد نظر نداشته باشید، جادوی هشتگ‌های گردشگری در شبکه‌های اجتماعی عکس‌محور مثل اینستاگرام به کمک شما می‌آید تا از طریق لنز دوربین گوشی‌های هوشمند گردشگران در شهر مقصد، اطلاعات فوق‌العاده‌ای دریافت کنید.

هنوز تابلوی«تعطیل است» موزه‌ها بالاست

پس از گذشت حدود ۵ ماه از شیوع کرونا در کشور، هنوز هم بسیاری از مراکز گردشگری و اماکن دیدنی از جمله موزه‌ها تعطیل هستند. وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ۲۰ اسفند سال گذشته در نامه‌ای با قید «آنی-حائز اهمیت» دستور تعطیلی موزه‌ها، کاخ‌موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در تعطیلات نوروز ۹۹ را صادر کرد.

«سفر» را تا اطلاع ثانوی تعطیل کنید

مسئولان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در گفت‌وگوهای خود اعلام می‌کنند که سفرها تعطیل نیست. موزه‌ها و مراکز اقامتی و سایت‌های گردشگری باز هستند و مردم با رعایت پروتکل‌های شخصی و استفاده از خودروهای شخصی یا استفاده از حمل‌ونقل عمومی با رعایت فاصله همچنان می‌توانند سفر کنند.

فعالان گردشگری فاقد کُد کارگاهی، ثبت‌نام کنند

با همه‎گیر شدن کرونا از سال گذشته، دولت بسته حمایتی را برای تاسیسات گردشگری در نظر گرفت. در این راستا، در فروردین امسال، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بسته حمایت از صنعت گردشگری را پس از پیگیری‌های این وزارتخانه اعلام کرد و افزود: دولت با هدف حفظ اشتغال نیروی انسانی حوزه گردشگری با این بسته حمایتی برای فعالان و واحدهای گردشگری موافقت کرده است.

فعالان صنعت گردشگری بر تعطیلی سفرهای خارجی تاکید دارند

صمت در شرایطی که وزارت بهداشت کشورمان، درباره موج دوم کرونا هشدار داده و شهریور را زمان وقوع آن پیش‌بینی کرده است، صحبت از سفر خارجی و بازگشایی مرزها، کلیشه است. کشورهای زیادی فعلا مسافران ایرانی را پذیرش نمی‌کنند، هر وقت راه سفر به خارج از کشور باز شد تازه می‌توان درباره شرایط اقتصادی که به مردم اجازه نمی‌دهد سفر خارجی بروند، صحبت کرد.