سایه سنگین کرونا بر صنعت گردشگری

یک فعال حوزه گردشگری و میراث فرهنگی با اشاره به تعطیلی بسیاری از حوزه ها در صنعت گردشگری به ورود گردشگران واکسینه شده به کشور و در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون کرونا برای فعالان حوزه گردشگری تاکید کرد.

کارت سبز یونسکو به اورامان و راه‌آهن ایران

ایران امسال با دو پرونده «راه‌آهن ایران» و «هورامان» در کمیته میراث جهانی یونسکو شرکت کرده است که راه‌آهن ایران در اجلاس یونسکو که به صورت مجازی در شهر فوجو چین برگزار شد، بررسی شد و با وجود ایرادهای کارشناسان ایکوموس به ثبت جهانی رسید.

برگزاری اولین جلسه کمیته گردشگری اکسپو ۲۰۲۰

این نشست با حضور رئیس و اعضای کمیته گردشگری ستاد اکسپو ۲۰۲۰ دوبی در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

پایان توریسم؟

بسیاری از فعالان صنعت گردشگری در سراسر جهان معتقدند همه‌گیری ویروس کرونا جهانگردی را در همه کشورها به ویرانی کشانده است.

قیمت‌های نجومی پرواز شکسته می‌شود؟

 اگر روز آینده بخواهید به استانبول سفر کنید باید حدود ۵۰ تا ۶۵ میلیون تومان برای بلیت هوایی هزینه کنید. البته بلیت‌های ۲۵ میلیونی نیز در برخی آژانس‌های گردشگری فروخته می‌شود. اگرچه کارشناسان می‌گویند بلیت‌های کلاس‌پایین بسته‌شده‌ اما قیمت بلیت‌های اکونومی قطرایرویز ۶۵ میلیون تومان است و اگر بلیت فرست‌کلاس می‌خواهید، خدا به دادتان برسد.

جادوی گردشگری در کارآفرینی

گردشگری از جمله حوزه‌هایی است که ظرفیت‌های بالایی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارد. هر چند تا کنون از این ظرفیت آن‌طور که باید استفاده نشده است. این درحالی است که تاریخ، تمدن و موقعیت جغرافیایی ایران ظرفیت‌های بالایی برای توسعه گردشگری و کارآفرینی در این حوزه ایجاد کرده است.

مراقب تبلیغات دروغ باشید

پرونده ویروس کرونا هنوز بسته‌نشده و هشدارها درباره منع سفرهای غیرضروری همچنان پابرجاست، با این حال، برخی آژانس‌های مسافرتی دست به‌کار شده‌اند و برای برخی شهرهای داخل کشور تور برگزار می‌کنند. برخی هم پا را فراتر گذاشته و خبر از برگزاری تورهای خارجی می‌دهند که البته فعلا این تورها فقط برای ترکیه و دوبی تبلیغ می‌شود.

جادوی هشتگ گردشگری

اگر شما امروز بخواهید به یکی از نقاط ایران و جهان سفر کنید و هیچ اطلاعات و عکس و دانشی درباره مقصد مورد نظر نداشته باشید، جادوی هشتگ‌های گردشگری در شبکه‌های اجتماعی عکس‌محور مثل اینستاگرام به کمک شما می‌آید تا از طریق لنز دوربین گوشی‌های هوشمند گردشگران در شهر مقصد، اطلاعات فوق‌العاده‌ای دریافت کنید.