جهانگیری در تماس تلفنی با مراجع تقلید تاکید کرد

دولت مصمم به حل مشکلات معیشتی مردم

معاون اول رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه دولت در دو جبهه مقابله با تحریم‌ها و مدیریت کرونا در تلاش است تا فشارها بر مردم را کاهش دهد، گفت: مردم امروز در شرایط سخت معیشتی و فشارهای ناشی از تحریم و کرونا قرار دارند و دولت مصمم است با رهنمودهای علما و مراجع تقلید بر این مشکلات فائق آید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، اسحاق جهانگیری در تماس تلفنی با آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: امسال به‌دلیل شرایط کرونایی مردم مجبورند مراسم اربعین را به شکلی متفاوت از سال‌های گذشته برگزار کنند. جهانگیری همچنین گزارشی از عملکرد دولت در مقابله با تحریم‌ها و مدیریت بیماری کرونا ارائه و خاطرنشان کرد: دولت همواره از سخنان راهگشای مراجع تقلید در مقابله با کرونا استفاده کرده است.
آیت‌الله العظمی سبحانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از تلاش‌های دولت، بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی ازسوی مردم تاکید کرد و گفت: وظیفه همگان است که به دستورالعمل‌های بهداشتی و درمانی به‌صورت جدی توجه کنند. این مرجع تقلید افزود: در شرایط فعلی مرجع اصلی تصمیم‌گیری‌ها، جامعه پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا است و لازم است با تشدید مراقبت‌ها و محدودیت‌ها از افزایش ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری شود.
آیت‌الله سبحانی ادامه داد: در شرایط فعلی، به‌دلیل شیوع کرونا حضور در پیاده‌روی اربعین جایز نیست و در این زمینه اطلاعیه‌ای در روزهای آینده صادر خواهم کرد.

اسحاق جهانگیری همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: سخنان و رهنمودهای مراجع عظام تقلید همواره در مسائل مختلف به‌ویژه در زمان شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه امریکا برای دولت راهگشا بوده است. معاون اول رئیس‌جمهوری اظهار امیدواری کرد با تلاش‌های دولت، دعای علما و مراجع تقلید و مشارکت مردم بتوانیم در مدیریت بیماری کرونا و مقابله با تحریم‌ها موفق شویم. آیت‌الله علوی گرگانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های دولت گفت: همواره دعاگوی دولت و مسئولان هستم تا بتوانند به وظایف خود در مسیر خدمت‌رسانی به جامعه عمل کنند.

اسحاق جهانگیری همچنین در تماس تلفنی با آیت‌الله شهرستانی، نماینده حضرت آیت‌الله‌العظمی سیستانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: حضرت آیت‌الله‌العظمی سیستانی نماد عقلانیت و درایت مرجعیت هستند که امیدواریم با رهنمودهای ایشان و سایر مراجع عظام تقلید بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر همواره در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌ام، گفت: امسال به‌دلیل شرایط سخت بیماری کرونا، این توفیق را نداریم و ناچاریم مانند سایر مردم به‌دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مراسم اربعین را به شکلی دیگر و بدون حضور در این راهپیمایی برگزار کنیم. معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به فشارها و مشکلات ناشی از تحریم‌ها تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه امریکا فشارهای سنگینی را بر معیشت مردم وارد کرده که امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های مضاعف، مشارکت مردم و دعای مراجع عظام تقلید این مشکلات را از پیش روی کشور برداریم. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، اسحاق جهانگیری در تماس تلفنی با آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، با بیان اینکه در شرایط فعلی از یک سو تحریم‌های ظالمانه و از سوی دیگر بیماری کرونا کشور را با مشکل مواجه کرده، گفت: نتیجه این مشکلات فشار جدی بر مردم است اما دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند این مشکلات را مرتفع کند.

آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به برخی آیات قرآن، گفت: وعده خداوند در قرآن این است که همواره پس از سختی‌ها و مشکلات آسانی خواهد بود که البته عبور از مشکلات نیازمند برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح است.
وی با انتقاد از برخی غفلت‌ها در سال‌های گذشته که منجر به سوءاستفاده و اختلاس از بیت‌المال شده بود، تصریح کرد: باید نسبت به حقوق مردم و بیت‌المال سختگیری داشته باشیم و در عین حال مسیر را برای فعالیت اقتصادی و کسب‌وکارهای مردم تسهیل کنیم.
آیت‌الله جوادی آملی بر ضرورت حمایت و تقویت دانشمندان و نخبگان کشور تاکید کرد و افزود: باید مشکلات پیش روی دانشمندان و صاحبان علم و دانش در کشور را برطرف کنیم، چراکه با حمایت از آنها بسترهای لازم برای توسعه علمی و دستیابی به اهداف و موفقیت‌هایی نظیر واکسن کرونا فراهم خواهد شد.


چاپ