رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه تاکید کرد

اجازه ندهیم هیچ کارخانه و کارگاهی تعطیل شود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه پیگیری تولید و خدمات همواره در دستور کار قوه قضاییه است،  گفت:  همکاران ما در سراسر کشور باید تلاش کنند که هیچ کارخانه‌ای تعطیل نشود،  هیچ تولیدکننده‌ای زمین نخورد و هیچ کارگری بیکار نماند.


به گزارش ایلنا،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه اظهار کرد:  مسئله پیگیری تولید مانند موضوع مبارزه با فساد از وظایف مهم دستگاه قضا تلقی می‌شود.
وی گفت:  همکاران ما در سراسر کشور باید تلاش کنند که هیچ کارخانه‌ای تعطیل نشود،  هیچ تولیدکننده‌ای زمین نخورد و هیچ کارگری بیکار نماند.
وی افزود:  نباید اجازه داد هیچ کارخانه و کارگاهی تعطیل شود و چنانچه کارگاه و کارخانه تعطیل شده،  باید تلاش کرد به چرخه تولید بازگردد. این مسئله از نکاتی است که در آن حقوق عامه نهفته شده است.
رئیس قوه قضاییه گفت:  جلوگیری از بیکاری کارگران و حمایت از اشتغال مسئله مهمی است که همکاران قضایی ما در سراسر کشور نسبت به آن حساس هستند و البته باید این حساسیت بیشتر از قبل شود تا شاهد اتفاق‌های خوب و مثبتی باشیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی افزود:  آنچه دشمن می‌خواهد تعطیلی چرخه تولید و ایجاد بیکاری،  یأس و ناامیدی در جامعه است؛ برخلاف آنچه همواره مورد تاکید و خواست رهبر معظم انقلاب بوده و تبلور آن را در شعار محوری سال مشاهده می‌کنیم.
وی درباره مصوبه‌های سفرهای استانی خود هم گفت:  باید این مصوبه‌ها به‌طور جدی پیگیری شود تا مردم،  کارگران و کارآفرینان نتایج مثبت آن را ببینند.

جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی

رئیسی با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی امری خسارت‌بار است و باید از تداوم کاهش آن جلوگیری شود،  گفت:  باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد تا تورم در کشور کنترل،  بازار مدیریت و آرامش مردم حفظ شود. رئیس قوه قضاییه اضافه کرد:  این‌طور نیست که همه چیز را از چشم دشمن ببینیم. درست است که دشمن همواره دشمنی و توطئه می‌کند،  اما به‌هیچ عنوان نمی‌تواند ما را متوقف کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی گفت:  حتما با تکیه بر توانایی‌های خود می‌توانیم از این شرایط،  پیروزمندانه عبور کنیم. وی تصریح کرد:  همیشه رمز شکست دشمن،  مردم ما بودند و باز هم بی‌تردید مردم خواهند بود.
رئیس قوه قضاییه گفت:  امروز شاهد هستیم که توطئه‌ای جدید با پوشش حقوق بشر ضد کشور ما آغاز شده که با آن تلاش می‌کنند مردان و زنان شجاع را در عرصه‌های مختلف اقتصادی،  قضایی،  نظامی،  امنیتی و بخش‌های مختلف،  تضعیف کنند و از طرف دیگر قتل و جنایت را عادی جلوه دهند.حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت:  کوچک‌ترین خلاف حقی را بر خودمان جایز نمی‌دانیم و معتقدیم باید حقوق بشر به‌طور واقعی محترم شمرده شود.

آمادگی دادستانی برای شنیدن حرف تولیدکنندگان

همچنین به گزارش ایلنا،  جلسه‌ای با هدف حل مشکلات تولید با حضور سعید عمرانی،  معاون قضایی دادستان کل کشور و رئیس کمیته حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری قوه قضاییه،  زالی دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت،  معدن وتجارت و مهدی کلیدارزاده،  مدیرعامل شرکت تابان در دادستانی کشور برگزار شد.
رئیس کمیته حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری قوه قضاییه ضمن تاکید بر پیگیری فوری و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی تاکید کرد:  مجموعه‌ای برای حمایت از تولید ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی قوه شکل گرفته است. برهمین اساس آمادگی دادستانی کل کشور برای شنیدن صحبت‌های تولیدکنندگانی که به دستورات و اقدامات رئیس قوه قضاییه امیدوار و دل بسته‌اند،  کمترین کاری است که در وهله اول انجام می‌شود. عمرانی با بیان اینکه بیشتر مشکلات مطروحه تولیدکنندگان با دستگاه‌های مختلف از جمله سیستم بانکی،  تامین اجتماعی،  مالیات،  گمرک و وزارتخانه‌های صنعت،  معدن و تجارت و جهادکشاورزی است،  گفت:  اساس کار مداخله و حل‌وفصل مشکلات و در صورت لزوم تذکرات و هدایت امور به مسیر قانونی همگام با سیاست‌های کلی نظام در سال مزین به نام جهش تولید است. معاون دادستان کل کشور افزود:  در راستای رفع مشکل تولید در بیشتر موارد کارخانه‌ها و بنگاه‌های تولیدی مورد بازدید قرار می‌گیرند.

ظرفیت‌های قوه قضاییه برای رفع مشکل تولید

عمرانی با اشاره به ظرفیت‌های قوه قضاییه در زمینه رفع مشکل تولید اظهار کرد:  باید برای اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب در تحقق جهش تولید از همه ابزار و ظرفیت‌های قانونی بهره جست. ما اجازه نخواهیم داد در شرایط موجود هیچ کارخانه‌ای تعطیل و کارگری بیکار شود. مصمم هستیم با کسانی که به‌عمد چوب لای چرخ تولید می‌گذارند قاطعانه برخورد کنیم.


چاپ